22 Ocak 2011 Cumartesi

Uyumak Güzel Şey!

Photobucket
Son günlerde deliksiz uykuya hasrettim.2 gündür hem uyuyor hem de rüya görebiliyorum.Sabahları mutlu kalkmayı özlemişim.Vücudun en temel besini uyku ancak uykusuz kalınınca kıymet verilen bir durumdur.Ameliyetımın epiduralle olması ve yapılan tüm müdaheleleri duymam uykularımı kaçırtmıştı.1.25 saat süren ameliyat toplamda 1.45dk ameliyat masasında geçen süre, çekiç sesleri, kesici makina sesleri kulağımda yer etmişti.Ameliyat süresince de bir kaç kez sakinleştirici verildi ama sakin kalmak ne mümküm.İlaçlar ağrı sızı hissettirmese de yarım saatte bir hemşirelerin cayır cayır yakan iğneler vurması işte bende baya yer etmiş.Hastane sonrasında da geceleri 3-4 kez korku ile uyanıyordum, sanki uzaktan mutfak-banyo tadilatı var da fayansları kırıyorlar gibi kulağıma sesler geliyordu.İnşallah uyku problemim ortadan kalkmıştır da güzel uyku saatlerime geri dönebilmişimdir.Siz siz olun uykunuzun kıymetini bilin!
Tarih84

9 yorum:

Sümeyye dedi ki...

gerçekten bilin hele bebişinizde yoksa iyice keyfini çıkarın...sonra uykuya hasret kalabilirsiniz benim gibi,

SerpiL dedi ki...

canım avokado sosu sormuşsun hakikaten orda yarım yazısının ne işi var bende yeni farkettim düzelteceğim şimdi 1 avokado kullanılıyor bu arada merhaba:)

Joey Potter dedi ki...

Canım benim çokk geçmiş olsun. Bilirim uyku problemini ve mutsuz uyanmayı hala çekiyorum. :( Seninki düzelmiştir umarım. Hiç bir şey takma kafana geçti bitti. Allah daha beterinden korusun.

tarih84 dedi ki...

Sümeyye:sizin hasretlik keyifkli, sevgi dolu bir nedenden ama :)

Serpil:görünümü, pratikliği ile sos tarifini çok beğendim.Pek avakado ile alakam olmadığından kıvam ölçüsü ne kadardır diye merak ettim o nednele özellikle sordum.Ellerinize sağlık:)

Joey Potter:sen bizdeyken de konuşmuştuk geceleri uyanıyorum ve korkuyorum diye ama geçmiştir inşallah.Geçmezse ben öle sabredemem doktora gittiğimde çaresi için bitkisel ya da ilaçsal bişiler başlarım.uyku problemine katlanamam sonrası baş ağrısı can sıkıntısı oluyor çünkü.

Syhn dedi ki...

uykunun kıymetini bilirim bilmez olur muyum?

şyş uykular canım :D

tarih84 dedi ki...

Syhn::)) sana da canım iyi uykular:)

YILDIZ dedi ki...

OOO şekercim senin uykular gelir de ben ne yapayım.
Hemen aklına beni getir uyu.
Dün gece 3 saat aralıksız uyuyunca bugün dünyanın en mutlu insanı oldum düşün:))
O yüzden uyumadna önce hafif müzik,güzellll bir kitap(ahh nasıl özledim yatmadan önce okuduğum kitapları)oku sonra koy kafanı yastığa,güzeel bir hayal kur;)

Gelsin uykucuklar,Ben Demire öyle diyorum:))

hayat güzel dedi ki...

ah kıyamam canım benim... ben de uykucu tayfadanım:) ama uykusuz kalınca nası moralsiz, yorgun ve huysuz olunduğunu da biliyorum... umarım sorunun bitmiş, hallolmuştur...

tarih84 dedi ki...

YILDIZ:ayy kıyamam sana, ama uykusuz bırakan sevimli mi sevimli minik Demir adamın var yanında, amaçlı uykusuzluk da güzel birşey:)

Hayat güzel:uykum düzelmeye başladı ve mutluluğum artmakta, uyku gibisi yok doğrusu:)