20 Ocak 2011 Perşembe

My Princess: Secret Garden'ın Yaratıcısının Kaleminden Orta Düzey Romantik Komedi!

Photobucket
Konusu: (Kim Tae-hee) Sıradan Bir hayat yaşayan ve sıradan bir ünüversite öğrencisi olan bir kızdır. O da çoğu kız gibi günü birinde Prenses olma hayali kurmaktadır. Ancak Kim Tae-Hee'nin diğer kızlardan farkı gerçek bir prenses olmasıdır.Peri Masalı Gerçek Oldu. kaynak
Anlatımı biraz genişletirsek: prensesimiz 5 yaşında bir aile tarafından evlat edinilmiş.Dersler yerine hayal alemine kafa yorduğundan parlak bir gelecek umulmamakta bu nedenle de annesi tarafından işlettikleri pansiyonu çalıştırmaya çağrılmakta.Aynı gün evlat edinilen diğer kardeş tarafından sokak kedisi muamelesi görmekte, durum vahim!Üniversitedeki profesörüne aşık ve düşlerinden onunla maceradan maceraya koşmakta.Arada derse dahil, kore tarihi, bizim osmanlı tuğraları gibi figürler söz konusu olunca...aslında öz ailesine ait konulara dahil yavrum yazık bunu hala bilmemekte.Neyse profersör de bir içim su,esprili ve uzun süredir müze müdiresi ile çıkmakta.Derken konuya diplomat dahil olmakta, dedesinin isteği üzerine bir kızı aramakta, ararken de gayri meşru halası sanmakta:)O da safça müze müdirsi şıllığa aşık, bu kadın yılan- para avcısı-aşk sömürücüsü-donuk nevale-kendini güzel sana şanslı tilki...Kızımızla diplomat sevdiklerini elde etme uğruna tesadüfen tanışırlar ve olaylar birbirini izler...
Oyuncular:
Song Seung Hun - Park Hae Young (Diplomat)
Kim Tae Hee - Lee Seol (Prensesimiz)
Park Ye Jin - Oh Yoon Joo (Müze müdiresi)
Ryu Su-Yeong - Jung Woo(Profesör)


Yahşi (oppa) profesör & Yılan müze müdiresi
Photobucket
İntikam acı olurun örneği:)) Kızımız oğlumuza bir önceki bölümde sevgili muamelesi yapmıştı, sıra oğlumuzun yahşi prof. önünde sevgili muamelesi yapıp intikamını almasında:)
Photobucket
Bu arada kızın taktığı taç şu sıralara korede çok moda.Maery me 15. bölümde asi oyuncu kız da takmıştı, yeni başlayacak bir dizinin tanıtımında da bir kızda gördüm!Ben de çok sevdimmm.


Film Detay:
1-)
Her dizide illa erkek bir kere soyunmalı, başrolü kapmaya yardımcı baklavalarını sunmalı.Yavrucum seni zaten pek sevmem, sojupla adın çıkmış dokuza yıllarca inemedi sekize bilemiyorum artık!
Photobucket
2-) Bu kızı çok severim, İris dizisindeki performansı süpperdi, ağlamanın yakıştığı yegane insan.Secret Garden'da JW nin kadın tanımı!
Photobucket
Tarih84

13 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Hoş bir dizi bence. Hani klasiklerden değil. Tahmin etmesi kolay ama keyifli vakit geçirilecek türden. Kızın adını çok duydum ama ilk kez izliyorum. Doğal güzellerden bildiğim kadarıyla. Geçen gün okul yıllarındaki fotoğrafları yayınlandı. Bir değişiklik yok. Vakti olan izlemeli eğlenceli bence.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: secret garden yazarından olunca beklentim çok yüksekti bana ortalarda geldi, ama keyifli doğrusu.Müriyenin saçını başını yolasın var çok piss, sen git profla yat kalk sonrada masum ezilen ayağına yat nefretlik bir tip.

Joey Potter dedi ki...

O değilde benim yine ikinci karaktere aşık olmama ne demeli :)) Biliyorsun ki ikinci adamlar asla kızı alamazlar :( Müze müdürünün gözü yükseklerde belli. Hırslı bir kadın herkesi çiğner istediklerini alabilmek için.

Adını Sen Koy dedi ki...

İlk iki bölümü geçen gün seyrettim. Sanırım takip edeceğim. Taç benimde dikkatimi çekti ve hemen yaptım morundan :) üşenmesem bloguma eklicem.
Adamın vücut fotomontaj gibi duruyor ya :) bu kadar baklava bi insana fazla bence :D

tarih84 dedi ki...

Joey Potter:o kadına illet oldum, resmen insanı diziden soğutur, elbet çıkar onunda pislikleri.Ahh ahh prof. sen de mi hastasın ben çok öncelerden bilirim onu, 2 yıldır keserim keratayı:) eğer beğendiysen acilen 18&29 ya da bad couple dizilerine bak derim, ikisinde de başrol ve bir içim su misali!

Adını Sen Koy:de meee amaniiin senm de böyle marifetlerde mi var, off neden yakınımızda değilsin bak olmadı şimdi, yumaklar alırdım sana:) kahveler ısmarlardım bir adet kreminden taç, sonra uyumlu atkı isterdim.ne çok şey isteme potansiyeline sahibim di mi:)) iyi ki yakın değiliz karlısın canım:)) valla tebrikler ve kokoşlanmalar sana.

Adını Sen Koy dedi ki...

Cnm benim tacımı ekledim blog'a. Belki bi gün oralara atamam olursa neden olmasın :)

tarih84 dedi ki...

Asını sen koy: neden olmasın, belkide kaderimde senin memleketine atanmak vardır, bilinmez:) tatlı bir komşum olması beni çok sevindirir doğrusu.

Adını Sen Koy dedi ki...

:) Keşke...Ne güzel olur. Çok yabancılık çekmezsin buralarda. İklimimiz biraz daha sıcak o kadar :)

tarih84 dedi ki...

Adını sen koy: sıcağa hiç hayırım olmaz, ben soğuk pek sevmem zaten.güzel olurdu doğrusu:)

Adını Sen Koy dedi ki...

Aynı ben. Tercih yaparken ege ve akdeniz kıyılarını seçeceğim. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü yerler yani :D Mersin bu sene daha bi sıcak oldu. Bu hafta başından beri soğuk vardı koca kış boyunca. Bide bugün güneş açtı o sayede bol bol gezdim :)

tarih84 dedi ki...

Adını sen koy: oğğ süppermiş, valla gezmeye hasretim hele ki güzel havalarda.

Adını Sen Koy dedi ki...

Süprizzz... Ben İzmir'e geliyorum hemde çalışmaya :)Tercihimi yaptım ve Torbalıya yerleştim. Gerçi kış bitti ama atkı-taç ikilisini örebilirim :)

tarih84 dedi ki...

Adını sen koy: oğğğ çok sevindim, hatta havalarda uçtum:)))

Torbalı o kadar uzak değil, izin gününde bir gün izmir'de buluşabiliriz de:))