24 Ocak 2011 Pazartesi

Mari Mar Diye Bir Dizi Vardı Hatırlar mısınız?

Photobucket
İlkokul 5. sınıfa yeni geçmiştim bu dizi başladığında.Annem birgün aniden felç geçirdi, yıllardır beli ağrır doktora giderdi.Kimse de o güne kadar beyin cerrahisine yönlendirmemişti.Tıp hakkaten de bu kadar ileride değildi.En iyi hastaneye gitsen kaç yazar işte! Neyse hastaneye kaldırıldığı gece ameliyata alındı. Dörtlü çift taraflı fıtık varmış meğer.O zamanlar açık ameliyat ve çilesi cabası.Neyse ailemizin parçalandığı yıllardı, derken annem kendine dikkat etmedi ve yeniden yatağa mahkum kaldı. Derken annanemde 1 yıl kalmak zorunda kaldık.Annem ambulansla her hafta fizik tedaviye gidiyordu ve Balçova termal ile bizim oturduğumu yer çok uzaktı, annaneme taşındık.Bütün arkadaşlarımdan kopmuş, 66 yaşında bir kadın kankam olmuş, yeni okul- yeni çevre ve evin içine mahkum bir dönemdi.Kurstan kursa koşan, sosyalliğin tavan olunduğu dönemden, 1 yıllık silik bir hayata.İşte tam bu noktada benim arkadaşım bu dizi olmuştu. Bir de A la Luna programı=)Gülriz Sururi ne severim seni:) Okul- marimar- 60lı yaşlardaki kadınlarla 5 çayı:)
Bu dizi beni mutlu etti, platonik de olsa bir aşk yanı başıma armağan etti.Marimarla hayattan öc alma duygusunu tattım, sevdim ,sevildim, kızdım, ağladım, pembe dünyamda 60dk mutluluk yaşadım. Annem 1 yılın sonunda ayağa kalktı, babamı boşadı, ilkokula gittiğim okul beni başka okuldan mezunum diye almayınca yeni arkadaşlar yeni okul hayatım başladı.Bu dizi ile hem büyüdüm hem de olgunlaştım.
Bu diziden sonra hem marimarın ünü arttı hem de benim çocukluğum sonlandı.

Mari Mar Dizisi:
Marimar büyük anne ve büyük babasıyla "San Martín de la Costa"da sahildeki bir kulübede yaşayan yoksul, temiz kalpli bir kızdır. Varlıklı, toprak sahibi bir ailenin oğlu, futbolcu Sergio'ya aşık olur. Babasının ve genç üvey annesinin tüm redlerine karşın Sergio Marimar'la evlenir.
Sergio'nun üvey annesi, Angélica, yoksul ve saf oluşu yüzünden Marimar'ı küçümsemektedir. Onu diğer insanların yanında acımasızca aşağılar, sürekli eziyet eder. Bundan dolayı Sergio, babasının evinde kalan Marimar ve kendisi için yeni bir ev yapabilecek parayı kazanmak için kasabadan ayrılmaya karar verir. Sergio'nun ayrılmasıyla Marimar tekrar ailesinin yanında, kulübedeki yaşamına geri döner. Angélica'ysa Marimar'ın bileziğini çaldığı iftirasını atar. Marimar hapse attırır. Marimar hapisteyken, Angélica çalışanlarından birine Marimar'ın yaşadığı kulübeyi büyük anne ve babası içerdeyken ateşe vermesini, ikisini de öldürmesini ister. Ardından Sergio'nun yazısını taklit ederek, artık Marimar'ı sevmediğini ve ayrılmak istediğini anlatan bir mektubu Marimar'a yollar. Marimar bunların üstüne artık Sergio, babası ve Angélica'dan alacağı imtikamın planlarını yapmaktadır.(ayrıca ço ta haklıdır) San Martín de la Costa'ya kendini bağlayacak hiçbir şey kalmayan Marimar, hapisten çıkınca Mexico City'ye yerleşir. Yaşlı ve varlıklı bir adamın, Gustavo Aldama'nın, yanında ev işleriyle ilgilenmek üzere işe başlar. Gustavo belki de kaybettiği kendi kızının hatırası nedeniyle Marimar'a sempati besler ve onun hoş bir hanım olması yönünde Marimar'ı eğitmeye başlar. Bu sırada gelişen olaylarla Marimar (Bella Aldama)'ın Gustavo Aldama'nın gerçek kızı olduğu ortaya çıkar. Marimar'ın dönüşümünü herkesin görmesi için, Gustavo Aldama tesadüfen Sergio ve arkadaşlarının yaşadığı yerdeki iş yerinde işlerin başına tam yetkiyle geçmesi için Marimar'ı gönderir Sergio'yu başka bir kimlikle (o kadar değişti ki Sergio ilk baştaki "Marimar" olduğuna dair ısrarından bile vazgeçer) kendine aşık eder. Bu arada bi yandan da Sergio'dan sakladığı bebeğini büyütmeye çalışır. Babasının ölümüyle maddiolarak daha da güçlenen Marimar, Sergio'nun babasının parasal olarak zor durumda olmasından da faydalanıp, tüm mal varlıklarını satın alır. Artık "evsiz" kalan Sergio'nun anne ve babası "Marimar" ne derse yapmak zorundadır. Sergio Marimar'la boşandıktan sonra (her ne kadar gururundan Marimar'a onu hâlâ çok sevdiğini söylememektedir), Angélica feci bir trafik kazası sonucu arabada yanarak can verir. Sergio Inocencia adında bir kadınla evlenir. Inocencia beyninde tümör olduğunu öğrenir, cerrahi operasyonun ardından hayatta kalmaktan o kadar mutludur ki Sergio'dan Marimar'la evlenebilmesi için ayrılmayı kabul eder. Sergio ve Marimar sonunda tekrar evlenirler ve hep mutlu olurlar.kaynak
Tarih84

12 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Thalianın izlediğim ilk dizisi sanırım. Çok beğenirim Thaliyayı hala. İnterneti ilk keşfettiğimde ilk onun sitesine bakmıştım. Sonrasında Maria La Del Barrio vardı ki Aslında Los Ricos Tambien Llorar (Zenginlerde Ağlar-Marianna) dizisinin yeniden yapımıydı. O dizide de Meksikanın vazgeçilmez aktörlerinden Fernando Colunga ile oynamıştı. Bir tane daha vardı Maria Mercedes ama yayın sırasına göre yayınlamadılar. En yenisi içlerine Maria Barriodur onu ortada verdiler. Rosalindayı da unutmamak lazım. Ondan sonra dizi çekmedi sanırım. Kadın Sony Music Colombianın sahibi ile evli daha ne yapsın :D

Kiraz Çekirdeği dedi ki...

Gunaydın;), adın nerelere goturdun benı, ben de cok ıyı hatırladım tamamen ona kılıtlenırdım kızın guzellıgı. Masumıyetı, basına gelenler ve sonrası ... Nasıl da ızlermısız, sımdı yok oyle dızıler ya da varda bızım mı haberımız yok tempodan bılemem. Bır de Hayat Agacı vardı onu hatırlıyor musunuz? Ben onu da cok severdım. Sevgılerımle...

SerpiL dedi ki...

senin hayatınında diziden farkı yokmuş.bu diziyi bende izliyodum marimara ağzıyla çamurdan anahtarmı mektupmu ne alıyodu.öyle hatırlıyorum sanra beya aldamo mu ne oluyodu birden.zengin kadın intikam alır.edivardo ölüp biterdik şimdi sümüğümü atmam:)neyse yanlız değilsin bi acıların kadınıda benim

C!lekl! k!z ♪ dedi ki...

aaa bılıyorum ben de ızlerdım bu dızıyı...ama rosalında cok daha guzeldı bence...

tarih84 dedi ki...

Joey Potter:bende farklı sırayla yayınlandığını duymuştum.içlerindne en sevdiğim marimardı, maria mercedes ortaokul dönemime geldi izleyemezdim pek.iyi bir evlilik yaptı müzik kariyerine odaklı kızıyla mutlu yaşamakta hatun.

Kiraz Çekirdeği:hatırlama zmıyım:) sem vardı onun kiminle olacağı çok muammaydı:) şimdilerde gossip girlde serenanın annesi rolünde hala çok severim kadını.

Serpil:her birimizin hayatında darama ve komedi var hayat işte.marimara bileiziği aldırtmıştı intikam olarak da marimar angelikaya çamur içinde kağıtları aldırttı. ve haklısın ben de artık fernandoya dönüp bakmama. allahım ne uzun isimler ezberlermişiz.

C!lek k!z: rosalindanın makyajları çok güzeldi, kıyafetler bana saçma gelirdi ama o makyajlar hala aklımdadır.

hayat güzel dedi ki...

bilmezmiyim canım yaa sergioya aşıktım ben:) gerçi bizim kuşağın çoğu ona aşık olmuştur sanırım:)

thalianın neredeyse bütün dizilerini izledim ben küçükken... onu barbi bebeklere benzetir, hayran hayran izlerdim:) hatta blog yazmaya ilk başladığım zaman çocukluğuma damga vuran pembe dizilerle ilgili bi post yapmıştım:) annemle beraber o dizileri izler, öpüştüklerinde utanıp kafamı çevirirdim:) hey gidi günler:)

tarih84 dedi ki...

hayat güzel:hahaha=) hey gidi günler hey...sorma ya ben sergio ile olan aşkıma çabuk noktayı koymuştum.marimar maria olup köşe olunca tanıştığı bir para babası vardı uzun boylu yeşil gözlü kötü karakter ahhh ben ona bitiktim.o zamnlardan başlamış demkki ikinci karakterlere aşkım:)

hayat güzel dedi ki...

biliyorum o adamı:) hakkaten pek yakışıklıydı:) rosalindadaki menajeri diyosun dimii:)

tarih84 dedi ki...

hayat güzel: yok kuzum rosalindadaki menajer de fena değildi hani:) ben marimardaki uzun boylu kötü adamı diyorum, hani devamlı kumarhaneyi satın almak isteyen sonra kızımıza aşık olan çakır gözlü adamı diyorum.

hayat güzel dedi ki...

cıkk:) onu çıkaramadım ben:)

Adını Sen Koy dedi ki...

Ne diziydi bu ya. Okuldan gelince seyrederdim. O çalınan bileziğide Marimara hediye vermişti herifin üvey anası. Kıza çamurdan çıkartmıştı. Bide Maria Mercedes mi vardı. Öyle bişey hatırlıyorum :)

tarih84 dedi ki...

Asını sen koy: evet doğru hatırlıyorsun canım.hemen sonra mercedes dizisi ekranlardaydı.hafızalara kazınmış dizimiz, bizim kuşağın hep aklında olacak.