21 Ocak 2011 Cuma

Leighton Marissa Meester & Blair Waldorf

Photobucket

Teksas'ta bir hapishanede doğdu. Ancak annesi uyuşturucudan tutuklu olduğu için 3 aylıkken bir akrabasının yanına gönderildi. Annesi serbest bırakıldıktan sonra yanına döndü. Annesi en yakın arkadaşlarından ve Lex adında bir erkek kardeşi vardır.Genç yıldız US dergisine verdiği demeçte " Ağzında gümüş kaşıkla doğacak kadar şanslı olan insanları anlamam bunun için çok zor"diye söyledi.

Yerli çaptaki prodüksiyon The Wizard of Oz'da rol aldıktan sonra oyunculukla ilgilenmeye başladı. 11 yaşında ailesiyle beraber New York City'ye taşındıktan sonra Ralph Lauren kampanya çekiminde Bruce Webber ile ve o zamanlar fotoğrafçı olan Sophia Coppola ile model olarak çalışmaya başladı. En çok Gossip Girl'deki rolüyle tanınsa da Leighton; 24, Veronica Mars, House, CSI: Miami, 7th Heaven ve Entourage gibi pek çok hit dizide misafir oyuncu olarak rol almıştır. Meester'ın sinema dünyasındaki çıkışı, Frank Peretti'nin en çok satanlar arasına girmiş romanından uyarlanan Hangman’s Curse adlı filmle olmuştur. Bunun dışında yakın zamanda Flourish adlı bağımsız filmde ve dram filmi Inside'da rol aldı. 2006'da ise başrolü olduğu Drive-Thru adlı komedi/korku filmini bitirdi. Bu film için aynı zamanda bir şarkı da söylemişti. Yine 2006 baharında The Beautiful Ordinary adlı komedi dramda oynadı. 2007 yılında ise CW kanalında gösterilen Gossip Girl adlı dizide Blair Waldorf karakteriyle ilk defa başrolu olduğu bir dizide rol almaya başladı. 2009 yılında Cobra Starship grubuyla "Good Girls Go Bad" adlı şarkıda düet yapmıştır.. Şarkılar: Somebody To Love - Body Control - Good Girls Go Bad - Birthday - Your Love's a Drug ... Şimdilerde ise Gossip Girl dizisindeki oyuncu arkadaşı ile ilişkide. House dizisindeki performansı şahaneydi!

Photobucket

Leighton Marissa Meester'ı da canlandırdığı Blair Waldorf'u da çok seviyorum.

Tarih84

3 yorum:

YILDIZ dedi ki...

inan şaştım kaldım hapishanede doğmasına.
Dizide de tam zıttı bir karakter.Gerçi şimdi dizi ile birlikte kazandıklarıyla dizideki hayatı elde etmiştir:))

Syhn dedi ki...

hayır blairi pek sevmiyorum doğrusu artık diziyide izlemiyorum zaten ama bunları bilmiyordum!
görseller yine şahane!

tarih84 dedi ki...

YILDIZ:bilinçli bir tüketici olup parasını tuttuğunu düşünüyorum, ne oldum delisi değil.Ve aslını inkara girişmemesi çok hoşuma gitti, sağlam kız belli.

Syhn:valla diziden ben de koptum yaza toparlarım artık.house ve gossip girl izleyeceğim keyifli günler yaza kaldı.lakin blairi çok ama çok severim.