20 Ocak 2011 Perşembe

Blair Waldorf Kimdir? Blair'den Queen B'ye Geçiş!

Photobucket
Yaklaşık 4 senedir Gossip Girl dizisi moda-sinema-tv sektörünün gündeminde.Diziyi izlediğim ilk andan itibaren ne kadar kötü başlasa da benim tarafım Bair demiştim, çok beğenerek izledim ve izlemekteyim.Nedense oyun gücü ya da büründüğü karakterden öte birşeyler görmüştüm gözlerinde.Hayat hikayesi de bunun ispatı zaten ki başka bir yazımda kendisinden ve hikayesinden bahsedeceğim.

Blair Woldorf Kimdir? Blair'den Queen B'ye Geçiş!
Tam adı Blair Cornelia Waldorf'tur. Yukarı Doğu Yakası'nın en zengin ailelerinden birinin tek kızıdır. Kitapta kendisinden küçük bir erkek kardeşi varken dizide tek çocuktur. Babası ile annesi ayrılmıştır, boşanmalarının sebebi babasının eşcinsel olmasıdır. Annesi boşandıktan sonra Cyrus Rose adında bir adamla evlenmiştir. Babası ise bir erkekle ilişki yaşamaya başlamıştır.

Blair çok zeki ve mükemmeliyetçi biridir. Gerek ders notları, gerek kıyafetleri, gerek düzenlediği partiler, herşeyinin kusursuz olmasına özen gösterir. Örnek öğrencidir ve okulda aktif biridir. Okulda ve partilerde diğerlerinin lideri konumundadır bu yüzden lakabı "Queen B"'dir. Kurgusal Yale üniversitesini kazanabilmektir ancak bu hayale ulaşamamıştır. Constance Billard isimli özel okula gitmektedir. Kendine Audrey Hepburn'u örnek almaktadır. Giyim tarzı klasiktir ve eski zamanları andırır. Pantolonları tercih etmez, yüksel bel eteklere, her türlü elbiseye ve saç bantlarına bayılır.

En yakın arkadaşı Serena van der Woodsen'dır ancak Serena bir sene boyunca kimseye haber vermeksizin yatılı okula gittiğinde ve dönene kadar neredeyse hiçbir mektup yazmadığında Blair ona bir düşmanlık beslemiştir. Çünkü tam o sırada babasının eşcinsel olduğu ortaya çıkmış, babası ve annesi ayrılmış ve babası sevgilisiyle yurtdışına kaçmıştır ve Blair çok zor zamanlar geçirirken yanında kimse yoktur. Serena geri döndüğünde ise gitmesinin asıl sebebi ortaya çıkar ve kısa süre sonra tekrar eskisi gibi olurlar.

Aşk hayatı çok karışıktır. Uzun bir süre Nate ile ilişki yaşadıktan sonra ayrılırlar ve Chuck'a aşık olmaya başlar. Chuck da onu sevmektedir ancak bir türlü birlikte olamazlar çünkü ikisi de kibirli, inatçı ve ilk adımı atmakta isteksizdirler. Bunun sonucunda birkaç kez Nate ile tekrar denemiş ancak aralarında artık aşkın kalmadığını anlamıştır. Chuck ona olan sevgisi yüzünden ona pek çok iyilikte bulunmuştur ancak bunların hiçbirinden Blair'ın haberi yoktur.

Dışarıdan bakıldığında zenginliğin getirdiği kibir yüzünden orta halli insanları küçümseyen, kendini beğenmiş bir züppe gibi gözükse de özünde iyi bir insandır ve yaşadığı kötü olaylar onun insanlarla arasına böyle bir duvar örmesine sebep olmuştur.
Tarih84

2 yorum:

Dilek dedi ki...

Blair, kadınım yav! :D Uğruna diyete girip "ben de giyicem o kıyafetleri" demişliğim vardır ki, beni yemek yememek için motive edebilmek zordur :D

tarih84 dedi ki...

Dilek: blairin de kilo sorunu var, hem dizide hem de gerçek yaşamda,
2. seozn başında baya kilo almıştı 3. seoznda ise dal gibi karşımızdaydı.