1 Ocak 2011 Cumartesi

Acil Yardım Gerekli, Bir Soru!

Photobucket
Biliyorum başınızı çok ağrıttım, sürekli aynı konudan bahsediyorum:(Günler yaklaştıkça geriliyorum ve bu da bloğuma, hayatıma yansıyor özür dilerim sizlerden.Hastane hazırlıklarım bitti.Salı günü yatışım yapılacak.Önümde 2 gün var, annem yılbaşı gazisi olmuş sırtı kolu tutulmuş uzanmakta, istesem de istemesem de iş başa düştü.Hastanede tahminimden fazla süre kalacakmışım.Birşey eksik kalmasın diye çabalıyorum.Hastane döneminde lazım olacakları kendimce tamamladım.Aşağıda listeleyeceğim.Hastanede kalırken bana lazım olabileceğini düşündüğünüz birşey varsa söyleyebilir misiniz? EKSİKLERİMİ TAMAMLAMAM İÇİN BANA YOL GÖSTEREBİLİR MİSİNİZ?

Hastane için hazırladığım valiz:Çarşaf takımı+3 yastık kılıfı, ince pijama takımı, 2 eşofman altı, 3 tshirt,2 eşofman üstü, çorap+çamaşır, havlu,sıvı sabun, ıslak mendil, selpak mendil, havlu peçete, tuvalet kağıdı, taç+toka, diğer kokoşluk namına ıvır zıvır,krem,odanın havası için kokulu mum,plastik tabak+bardak+çatal,şal,kolonya, gül suyu,... BU KADAR AKLIMA GELDİ!
EKSİĞİM VARSA SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ?
Tarih84

20 yorum:

jzyhy dedi ki...

Pijama takımı yerine gecelik almanı öneririm çünkü ilk günlerde hareket kabiliyetin kısıtlı olacağı için pijama kullanımı zor oluyor(özellikle tuvalet konusunda). Ayrıca yatacağın hastanenin durumunu bilmiyorum ama yedek bir battaniye bulundurman iyi olabilir. Hastanede uyanma odası yoksa tir tir titreyerek odaya gelmek zorunda kalabilirsin ve ısınmak gerçekten kolay olmuyor. Şimdiden çok çok geçmiş olsun^^

moonlight dedi ki...

herşeyi hazırlamışsın .. sadece kaşık göremedim galiba.. kaşığı unutma..

tarih84 dedi ki...

jzyhy: hastanede özel odada kalıcam,tuvalet banyo oda içinde olacak.Üşüyeceğimi sanmasam da elyaf yorgan götürmeyi düşündüm doğrusu.Gecelik konusunda haklısın hemen ekliyorum, malum ayağım ilk iki gün çok tehlikede olucakpijama altı bile geçiremeyceğim.2.günün sonunda yeniden alçılanınca piyama giyerim.

moonlight:sıvı birşey olmaz, o çatal+tabak gelen misafirlere sunulacak ikramlar için.şimdiden pastaneye sipariş verildi, bizim biraz gelen giden çok oluyor, arkadaşlarıda kattık mı baya çok.ama kaşığı da ekleyeyim ne olur ne olmaz.

Sağolun valla iyi oldu.

Joey dedi ki...

Tatlım gecelik alacaksan ne olur ne olmaz ince kısa bir tayt al yanına.

tarih84 dedi ki...

Joey: tayt imknasız giyemem ki, ameliyat bitince ameliyathanede atel alçıya alıcakmış ayağım, hayatta izin verilmez.ben gözümü açtığımda ayağım alçıda belki de askıda olacak.

İrma dedi ki...

hangi hastanede kalacaksın ona göre de bi yorumda bulunmak isterim malum bizim son 3 yılımız hastanelerde geçti belki onlardan biridir.
bu arada listede eksik bulamadım şimdiden geçmiş olsun

Joey dedi ki...

Anladım bir tanem. Neyse her şey tamam gibi bir ben eksiğim :)

margrit dedi ki...

valla her şeyi hazırlamışsın sanırım, benim aklıma başka bir şey gelmedi :)

çok geçmiş olsun ablacım şimdiden..

tarih84 dedi ki...

İrman:sağolasın canım, Türkan özilhanda kalıcam, ortopedi hastanesi.

Joey: sen de pek eksik kalmayacaksın gibi me geliyo ya neyse:)) sen benimle kalbimdesin fıstık.

Margrit:sağolasın canım.

Syhn dedi ki...

sen kokulu mum a varana kdr düşünmüşsen.. o ho..
yarıdma falan ihtiyacın kalmamış demektir :D

tarih84 dedi ki...

syhn: hastane kokusu içimi baymasın diye:)) sağolun ya içim rahatlıyor:)

Berre dedi ki...

Vallahi hayran bıraktın beni kendine tarih. Ameliyat olacak senken bu kadar iyi organize olabilmen, cidden takdire şayan iş.

Hiç hastaneye yatmadığımdan, işin inceliklerini bilmediğimden ayrıca tavsiye veremeyeceğim, ama yukarıdaki notu düşmeden edemedim :)

tarih84 dedi ki...

Berre:sağolasın tatlım ama mükemmelliyetçiyim ve işimi hep kendim yaptığımdan böyleyim.Eksiğim kalmmaıştır umarım, her an ne lazım olacağı belli olmayan nadir bir durum sonuçta.

chibininvirajliharfleri dedi ki...

çok geçmiş olsun canım daha yeni gördüm tez zamanda sağlığına kavuşursun inşallah :)

tarih84 dedi ki...

chibininvirajliharfleri: amin tatlım, sağolasın.

Pinky dedi ki...

herşeyin tastamam görünüyor :) şimdiden çook geçmiş olsun, sağlığın hep yerinde olsun.

tarih84 dedi ki...

pinky: sağolasın:)

hayat güzel dedi ki...

tatlım gerekecek herşeyi hazırlamışsın ama gecelik önerisi çok mantıklı...

en yakın zamanda sağlığına kavuşmanı diliyorum... eğer senin için yapabileceğim bişey olursa lütfen söyle, seve seve yaparım...

tarih84 dedi ki...

hayat güzel:sağolasın tatlım, dualarını esir geme yeter.Biran önce iyileşeyim tek siteğim bu.

hayat güzel dedi ki...

canımmm dualarım seninle...