18 Ocak 2011 Salı

Acı Tatlı Haberlerle Geri Döndüm...

Photobucket
Dün gece yayınladığım Aptallığıma doymak istiyorum yazımda  bahsettiğim üzere bir kaza atlattım.Bütün gece hareketsiz kalarak doktorumun talimatlarına uydum.Sabah hastaneye geldiğimizde ameliyat katına çıktık, doktorum sağolsun yarım saat önce gelmiş beni bekliyordu.Derken haberi alan diğer doktor arkadaşım, ablam dediğim kişi de geldi, yetmedi ameliyatım süresince ne kadar yadım eden kişi varsa sabah sabah başıma üşüştü,annem de bir yandan ağlıyor, doktorlar baya baya bana lafları sıralıyor, azarın bini bin para...neyse doktor filme yolladı, telefon açmış da beklemedik, çelir çekilmez elimize verildi, kontrol edildi sonuç temiz, Bir sorun YOK! Sonrasında poliklinik sıramızı bekledik.Yeniden pansuman yapıldı.İnanır mısınız batikon sürüldükçe bir rahatlama, bir mayışma yaşadım ki sormayın.Bir kedi misali orada sinip uyumak istedim.Batikonu bulan her kimse Allah bin kere razı olsun, ne mucizevi bir rahatlama.Batikonla bacağımı yıkama isteğim var o denli bir aşk:)) Neyse uzun süreli kalacak alçı malzemesi alındı, alçım yapıldı 31 ocakta kontrole gideceğim.Yeniden film çekilecek bir sorun yoksa bu alçıyla devam, sorun varsa alçı çıkarılıp artık ne gerekliyse bişiler yapılacakmış, artık kafa yoramıyorum ne derse itaat edip uygulayacağım.Banyo yaparken de anneme müsade edicem tek şartla hamam kıyafetleri ile:)) annem bugün hamam bezi aldı:))o kadar da mahremim kalmalı:)Biraz akıllanmışım di mi? =))

İşin acı kısmına gelelim: Ameliyat öncesi, yaklaşık bir hafta önce, annemde kol ağrısı başladı.İş yorgunluğuna verdik.Derken sırtına vurdu ağrı, her zaman kullandığı yakıcı kremden sürdürttü, geçti derken kol altından göğse doğru irinli kabarcık oluştu.Annemin derisi çok incedir, yine alerji oldu sandık ama ne alerji.O kadar ısrara rağmen gitmedi doktora.İşine yoğunlaştı, malum ben hastaneye yatınca işe gidemeyecekti.Hastane günlerimde de tam 4 gün ısrar ettim git cildiyeye yok gitmedi.İşte annem de inat ve canına gaddar, ailecek inatçıyız! Derken annem ben de bir sıra alayım cildiyeye dedi, ben şok.Annem öldüresiye canı yanmadıkça asla ilaç bile yutmaz.Dedim iş ciddileşmiş.Benim muayene aralıklarımda önce cildiyeye gitti, oradan da nörolojiye sevk edilmiş.Alçılanınca zorla annemi nörolojiye gönderdim ben de kantinde kahvaltı yaptım.Eğer annem ben de numara alayım bari demese ben de jeton düşmeyecek.O kadar inatla hatta tehditle göndermesem, gideceği yoktu.(tanıdığım doktora telefon açıp annemin yanına gelmesini rica ettim.böylece mecbur doktora gitti, biraz torpil kullandım)Meğer annem ZONA olmuş.Sinir ucu iltihaplanması! Alerji değilmiş! Eğer ilk hafta yani ben hastanede yatarken yan binaya geçip doktora görünmeye üşenmese erken teşhisle 6 ayda kurtulacakken, şimdi 1 yıl ilaç tedavisi görecek.Ailecek ders oldu bizlere.Annem 1 yıl ağrı çekecek.


Ortak görüş: ailecek üzerimizde nazar olduğu, benim bu kadar çabam ve işbitiriciliğim nazara gelmemizin sebebiymiş miş.Üniversiteye yükseğe girmem, ders azmim, bişi oldumu bilirkişi gibi anında işleri yoluna sokmam göze batıyormuş muş...yarın komşumuzda beim için mevlüt gibi bişi olacak.Karşı daireye geçicem, tüm teyzeler nineler okuyup üfleyecek beni.


Bu hafta okul ödevlerim var, nette olacağım.Bloğumla ilgileneceğim.Sizlerden haberdar olucam ve benden sizlere haber edeceğim.Aslında anlatacak ne çok şey birikmiş şimdi anlıyorum.Eskisi kadar sık olmasa da sizlerle olacağım için seviniyorum:)


Son olarak güzel bir haberle daha yazımı noktalamak istiyorum: Ameliyat izim sanki biraz fazla kalın geldi ve sordum, dikişsiz yani estteik oldum ama bu çizgi böyle mi kalacak dedim.1yıl içinde belirsizleşecekmiş, doğalmış yani ameliyata dair bir iz kalmayacak:))

Tarih84

13 yorum:

Dilek dedi ki...

Hepinize geçmiş olsun :)

Tagledim bi de ben seni ^^

http://handsincandy.blogspot.com/2011/01/taglendim-ben.html

şizo-mizo dedi ki...

dünkü yorumum eksik gitti, farkettiğimde de iptal etmem mümkün olamadı.. :)) neyse tekrar geçmiş olsun.. annen de canını sıkmasın.. yine de daha kötü olmadan tedaviye başlanmış.. bu iyi bişey.. :)

şu banyo meselesini okuyunca kendimi buldum.. ben de çok çekinirim böyle meselelerden.. kardeşim benim tam zıttımdır, çekinmesi, utanması falan yoktur ama ben evin soğuk nevalesi gibi bişeyim.. :D ne kadar yakın olsak da arada bi sınır olması gerektiğine inanırım..

her neyse umarım çabucak iyileşirsiniz.. tekrar geçmiş olsun ikinize de.. :)

hayat güzel dedi ki...

çok geçmiş olsun canım iyi olmana çok sevindim... annen için ayrıca geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum...

seni ve yazılarını özledik bilesin:)

tarih84 dedi ki...

Dilek:sağolasın, teşekkür ederim.

şizo-mizo:ben tek değilmişlim onu anladım, ama hakkatende iki gündür yemediğim azar kalmadı bu konuda:( napalım herkesin bir mahrem sınırı var, aşamıyorum bu konuyu.haklısın bencede sınırlar olmalı.Bir arkadaşım var bu konuda çekinmeyeceğim tek kişi, hastanede de onun kalmasını istemiştim sürgü meselesi için, artık banyo yapmam için o gelecek, çarem bulundu.

hayat güzel:bende seni çook özledim tatlım, bloğunu okumayı,senden haberdar olmayı,bak ocak ayındayız, mutlu güne 4 ay kaldı, hazırlıklarını takip edicem artık, pc başına geçebiliyorum yavaştan:)

hayat güzel dedi ki...

canım benim onca sıkıntının içinde beni de unutmamış, tarihimi bile hatırlarmışşş:) yerim seni benn:) inan çok mutlu oldum:)

tarih84 dedi ki...

hayat güzel: hiiç unuturmuyum, aşkolsun:)

Joey Potter dedi ki...

Annenden çekiniyorsun ama ondan çekinmiyorsun neden? Çok enteresan! Okuyup üflediler mi seni bugün? Bir ara birine kurşunda döktür.

YILDIZ dedi ki...

İyi bari bişi olmamış gelmiş geçmiş olsun bununla umarım akıllanırsın;)

tarih84 dedi ki...

YILDIZ: kesinlikle akıllanmaya başladım diyebilirim:)

Joey Potter:cumartesi kurşun döktürülecekmiş,okudular üflediler tükürdüler:)Nazlı'dan asla utanmam, zorda kalırsam o olsun isterim çünkü bazen öyle kişiler olur ki hayatında annen de dahil asla paylaşmak istemediğin zor durumlarda desteğin arkadaşın olsun istersin.Ama sıradan bir arkadaş değil bu duvarı yıkabileceğin kadar özeline işlemiş bir kişi olsun istersin.Bizim arkadaşlığımız sanırım dostluktan da ötedir onunla ve böyle kişiler hayatımızda çok ender bulunur ya da hiçbir zaman bulunamaz.Asıl ben senin buna şaşırmana şaşırdım tatlım!

Joey Potter dedi ki...

Şaşırmaktan çok hoşlanmadım. Neyse... Sana ders olsun bütün bu yaşananlar. 2011 de nazarlardan kalksın üzerinden, talihsizlikte. Fazla da iyiyim deme millete çok ağrım var duramıyorum ölüyorum, ders bile çalışamıyorum de :D :D

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: ''Şaşırmaktan çok hoşlanmadım.'' bu cümlede ne demek istediğini anlayamadım?

Moda Çıkmazı dedi ki...

çok geçmiş olsun. Sizin için bu olumsuzlukların hepsi geride kalır inşallah..

tarih84 dedi ki...

Moda çıkmazı:aminn, teşekkür ederim:)