28 Aralık 2010 Salı

Rosemary Kolyesi mi Topshop Kolyesi mi Bilemedim:))

Photobucket
Rosemary's Baby/ Rosemary'nin bebeği Filminden bahsetmiştim.Cadı kılıklı, şeytana tapıcı, illet getiresici, çakma kokoş komşusu Rosemary'e içinde anasona benzer kokulu kök bulunan bu kolyeyi hediye etmişti.Baya değerli bir kolye olup taaa Roma krallık döneminin favori takısı olduğu belirtilmişti.İşte bu kolyenin neredeyse birebir aynısını 4 yıl önce İzmir-Alsancak Topshop mağazasından almıştım.O zamanlar böyle yuvarlak cisimli, gümüş görünümlü kolye modası vardı ki hala bu moda türlü versiyonlarla devam etmekte.
Photobucket
Benim kolyemin farkı ve beni asıl cezbediş nedeni içinde üç tane inci olması.
Photobucket
Fotoğraflardan ne kadar belli oluyor bilemesem de ara ara gri,füme,siyah kazak ve elbiselerle kullanırım.Çok kullanışlı bir kolye, parfüme de dayanıklı kararma yapmamakta.
Photobucket
Tarih84

7 yorum:

cecilia dedi ki...

kolye gerçekten pek enstantanikmiş ki bayılıorım baya ilgimi çeker böyle şeyler, ve dediğin gibi her türlü gideri olan bir aksesuar ;)

İrma dedi ki...

ay şu filmi de merak ettim gerçi korku filmi izlemem ama konusunu filan okudum artık azcık merakım geçti

mavi dedi ki...

anlamlı şeyleri severim ben de.
kolye de çok güzelmiş...
tılsım tılsım tılsım :)

tarih84 dedi ki...

cecilia:evet 4 yıldır kullanıyorum ve her seferinde daha çok seviyorum:)

İrma:korku değil aslında rosemary ile aynı duygularla ilerliyor film, başta pozitif sonra tedirgin en son dehşet ve son sahnede annelik duyguları ile devam etmekte bence izlenilmeli.

mavi:benim için özel, anlamlı sanki aile yadigarı takıyormuşum gibi hissettiriyor.içinde inci olamsı özellikle beni çeken nokta.

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Bir fikrim yok ama kararmaması enfes canım benim

tarih84 dedi ki...

Stil Direktörü:yıl içinde seve seve aldığın birkaç kolye zinciri kararınca hey gidi yıllar hey dedim, 4 yıllık kolyede tık yok şimdikinler anında görünrü:)) çok avantajlı bir durum doğrusu:)

Syhn dedi ki...

bahsedeceğim dediğin kolye bu demekki :)
o nasıl bir çekimdir öyle yaa :))
fotografçı tutalum biz görsellerimiz için he ne dersin :D