2 Aralık 2010 Perşembe

Öldürmeyen Allah Süründürür:))

Photobucket

2 gün önce dayanılmaz bir ağrı ile yolun ortasında oturup hıçkıra hıçkıra ağladım.Ayak bileğim kopacak sandım, hatta ayakkabı bağcıklarımı çözdüm.Neler olduğunu algılayamıyordum.Bir kaç yıl önce sağ ayak bileğimin yan bağlarını zedelemiştim, ameliyat olmamak için 3 alçı+52 gün hareketsiz oturdum.Berbat bir yazdı benim için.Tekrarlanmaması için kontrollere gidiyordum.Doktorum son gidişimde beni gıcık edince kestim ayağımı hasteneden ama ne oldu ayağım da beni benden kesti.Yaklaşık 3 haftadır bileğim ağrıyordu bende ayağımın altına yastık koyarak uyuyabiliyordum.Malum kpss bozgunu, sinir sitres diyerek ihmal ettim.Ama ağrılar kudurtacak dereceye yükselince soluğu hastenede aldım.

Photobucket

Neyse efendim ayak bileğimin iç kesiminde kemik uzantısı oluştu.Ben ise 4 gündür farkındayım, ne zaman başladı meçhul? Ailecek türlü senaryolar başladı: babet çok giyiyorsun ondan- kilo aldın ondan- converse giyiyorsun ondan....

Ege üniversitesinde, babamın da ameliyatlarını yapan prf. dr. ülkeye gelmesini bekledim, geldi ama en az 10 gün dolu benim ayak 10 gün beklemez...Yakın arkadaşım- ablam gibi gördüğüm tanıdığım aracı oldu kendi bulunduğu hastanede doktor ayarladı.Film çekimi, muayene toplamda 30 dk teşhis konuldu.Hala inanamıyorum.2 doktor da aynı şeyi söyledi:

Teşhis:
Ayak bileğim oynak yerinde bir parça kırılmış, sonra kendi kendine kaynamış, kaynarken de oradaki doku zedelenip kist yapmış, kist kitleleşmiş, büyüyen kitle urlaşmış.Dıştan- doktor olmayan gözler bakınca orada kemik fırlamış zannediliyor.Yaaa!!!

KPSS nedir bilmeyen öğrensin, bu kırık olayı kpss son haftasında gerçekleşti.Ekimin son haftası ayak bileğimde ağrı ve şişlik vardı- doktora gitmem zaman kaybettirecekti, sitres dedim sıktım dişimi, araya yeni kpss şokları eklendi ihmal üstüne ihmal ettim.Zavallı bileğim kendi kendine kaynamış ve neler gelmiş başına.Ama orospular, ibneler hak etmedikleri puanlarla hakkımızı yiye yiye yerleşecek, biz de adalet ülkesindeki adaletsizlikle böyle kalakalıcaz.Allah belanızı versin gani gani!!!

Photobucket

Neyse beni bekleyen çok zorlu 2 hafta var.Doktora da belirttim.Vizelerim var, sunularım var, özel ders öğrencilerimin sınavları var, sonuçta çocuklar bana bel bağlamış durumda yarı yolda bırakamam.Final için okunmaya başlanacak romanlar var.Ameliyat falan olamam götürdüğü yere kadar dedim.Doktor sağolsun ağrı kesicili kremler verdi, baskı yapmadan uygulayacağım ayın 19una kadar inmezse kemikleşmiş doku, 20sinde ameliyat tarihi alıcam.Araya sevdiğim, ablam dediğim doktor girdiği için 20si haftası ameliyatı olmuş olurum.Yoksa topallaşmaya gidecek sürece girmiş olurum.Hakkımızda hayırlısı.

Kendime şaşırıyorum, nasıl bir inat- nasıl bir sabır var bende, ayağım kopuyormuş da hala sıkıyormuşum dişimi.
Aslında böyle yazıları sevmiyorum, yazmayacaktım da ama biraz bahsedip çekilmek olmazdı.Kusuruma bakmayın artık.

BİR CARTE D'OR ETKİNLİĞİM BİLE YOK ANLIYOR MUSUNUZ,
HADİ GÜLÜMSE...

CARTE D'OR DUY SESİMİİİİİİ!!!!!

Tarih84

20 yorum:

Syhn dedi ki...

canım ya çok geçmiş olsun. bu kpss nin sana verdiği zararlardan sadece biri :(
sinir oalrak da çok yıprattı seni.. hele ayak sorunları off diyorum çok zor..

çok geçmiş olsun yavrum :(

hayat güzel dedi ki...

çok geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldüm. ama ihmal etme, daha kötü bişey olmasın bide...

böylesine üzücü bi olayı böylesine çılgınca bağlamak da sana yakışırdı tatlım:) eee artık carte dor duymalı sesini:))

tarih84 dedi ki...

Syhn: kpss ye adım attığımdan beri hayatı askıya aldım, türlü sitresler atlattım ama hala kpss yi atlatamadımçdomuz inadım tuttu bu senede hazırlanacağım.hükümet değişirse şansım olur belki.7 cemmaati doldurdular hala yetmedi kadrolar.

hayat güzel:carte d'or bak neler neler deniliyor duy artık sesimi aaaa:))
ihmal etmiyorum tatalım zaten ihmal etsem o da bana edecek:(
ama umutluyum bu sefer de sanki yırtarım bven bu ameliyattan.Kremlerin gücü adına hobbaaa:)

pofiş♥ dedi ki...

haydaaaa ne hale gelmişsin ya çok üzüldüm canım çok çok geçmiş olsun...

sağlık ya ihmale gelmez...

tarih84 dedi ki...

pofiş: sağolasın canım, geçecek inşallah umutluyum.

Coşkun Hürsel dedi ki...

Aman geçmiş olsun, ihmal etmeyin, okuldu, dersti, öğrenciydi, hepsinin telafisi olur, sağlığın telafisi olmaz. Bu arada, ameliyat tarihine kadar, hiç utanmayın doktorlar baston değnek mi, tekerlekli sandalye mi, ne dedilerse onu kullanın, kesinlikle o ayak bileğinin üstüne yük bindirmeyin.

Kiraz Çekirdeği dedi ki...

Çok geçmiş olsun, sabah sabah karikatürler de iyi geldi hani...

tarih84 dedi ki...

Coşkun Hürsel:hastalık utanılmaya gelmez zaten, sağolun,ayağımın altına devamlı yastık koyuyorum, yürümemeye çalışıyorum.Bakalım artık 16 günlük vaktim var, kremler belki etki gösterir.

Kiraz çekirdeği:sağolun:))

Joey Potter dedi ki...

Seni ben bir temiz döveceğim o olacak. Allah iki cihanda gün yüzü göstermesin sebep olanların da, yapanlarında örtbas edenlerinde. Allah belalarını verecek bir gün elbet. Bizim aklımız ermiyor sadece. Kendine bu kadar eziyet etme Handan nasıl paraladıysan kendini o ayak nasıl acımıştır. DİKKAT ET bundan sonra.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: söz şekercim, yok öle paralanmak bundan sonra:))

Joey Potter dedi ki...

Ay bir de bu olayı da Carte Dore a bağladın ya bravo :D :D

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: hahahahaah

carte d'or duy artık sesimiiii:)))

margrit dedi ki...

canım yaa çok geçmiş olsun. aman ihmal etme daha da fazla. önce sağlığın ;)

tarih84 dedi ki...

margrit:kuzum sagolasin´dikkat ediyorum´.ama sen nerdesin? bloguna ulasilamiyor?sana ulasamadim dogrusu,hastalanmam gerekliymis senden ses cikmasi icin úgra arada ozletme.

Neo dedi ki...

Geçmiş olsun. Sağlık herşeyden önemli. Aslında çokda zor bir ameliyat olmasa gerek. Ur daha tehlikeli şu durumda. Allah korusun vücudun başka yerine sıçrama olasılığı belirebilir. Allah acil şifalar versin.

tarih84 dedi ki...

Neo:tesekkur ederim.sagolasin.ameliyat ameliyattir sonucta.ben bu asamayi dusunmemeye calisiyorum.daha 14 gunum var´,eriyecegini dusunerek rahatlamaya calisiyorum.

Kitap Kurduyum Ben dedi ki...

Canım çok çok geçmiş olsun!Umarım düzelirsin bir an önce!
Bu arada blogumda bir mim var sana yolladığım kabul edersen:)

tarih84 dedi ki...

en kisa sürede cevaplayacagim.sagolasin canim:)

margrit dedi ki...

sorun bende mi blogger da mı anlayamadım valla. birkaç kişi daha dedi ulaşamadım bloguna diye :S

düzelir umarım en kısa zamanda..

tarih84 dedi ki...

margrit: sanırım sen farkında olmadan blog ayarlarınla oynayıp bloğunu özelleştirdin.davetle görünebilen hale dönüştürdün.özlettirme kendini kuzum:))