30 Aralık 2010 Perşembe

Okulumu Keşfediyorum: Ders Arası Manikür Molası=)

Photobucket
Daha öncelerde de bahsetmişimdir, şehir merkezinde bir dağ, dağın doruğu traşlanıp ayrı bir şehir yaratılmış, öğrenciler tüm Aydın'a hakim, ama Aydınlılar da bir nevi onların hayatından bir adım geri.. Öğrencilik adına her türlü konfor burada:)Kantinimizin hemen yanında kuaför, çamaşırhane ve ayakkabı tamircisi var, diğer yanda sosyal tesisler, beğenmediysen hemen aşağı korulukta apartlar ve yurtlar, mesir yeri ve BOMBA HABER OKULUN İÇİNDE TELEFERİK VAR:)Bu saydıklarım sadece bizim bina etrafında olanlar, kampüste tıp fakültesi ve hastanesi, mühendislik...birçok alan ve kendilerine ait alanları da var, dağı gez gez bitmiyor! Bu hafta da bu süprizler beni karşıladı.Okul çıkışı sağlık problemleri nedeniyle dışarı uzun bir süre çıkamayacağım için Aydın'ı gezmeye karar verdik.Ve de okulumuzu, her hafta yeni bir süpriz yeni bir heyecan, bir sonraki dönem sağlığıma kavuşunca teleferik sefası yapmaya sözleştik.
Meşhur kuaförümüz,öğretmen ve öğrencilerin ilk durağı, fiyatlar çok uygun doğrusu!Fön 5tl, manikür 5tl, maşa 15tl...
Photobucket
Okulumuzun koridorlarındaki sanat anlayışını kavramam çok zor, her kat hatta her koridor dönüşünde moda-sanat akımı değişmekte. Neredeyse boş duvar kalmamış=)Bu resimler bir temanın farklı renklerde- ruh hallerinde resmedilişi sanırım, uzman değilim bilemiyorum:)
Photobucket
Dev ATLAS karşımızda, merdivenleri inerken bu atlasa bakmak ayrı zevk doğrusu!
Photobucket
Meslek icabı kanımıza işlemiş, böyle materyallerin hastası oluyoruz, değer vermeyi öğrenip, dikkat ediyoruz.
Photobucket
Her şeyi anlıyorum da bu resim de nesi, izah edeyim efendim bu resim koridorun en sonundaki duvar bitimi, duvarın sol tarafı ise tuvalet girişleri.Güvercin özgürlüğün simgesidir, bir esaretten kurtuluş, zincirleri kırmak... Eeee peki tuvaletin dibinde olması sizce ne alaka.Tuvaletten ötürü sıkışan kişilere örtük mesaj olarak sık dişini geldin, atacaksın içindeki zehri as sonraaaa babında bir işaret mi? Yoksa idrarın- dışkının zafere giden yolu mu ıyyyy biliyorum çok iğrence bağladım ama napayım her hafta bu duvar resmini görünce bu sorular aklıma takılıyor=)
Photobucket
Ben hala ders aldığım okul binasının yeniliklerini bitirememişken koca kampüsü nasıl çözeceğim:))Bu yıl sonuna kadar onda birini bile tanırsam ne mutlu bana.Garip bir okuldan garip bir yazı konusu daha,sevgiler blogdaşlar.
Tarih84
Not:Resimlerimi çalmayınız, alıntılayarak kullanınız!

6 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Özel okullarda bile yoktur bu kadar konfor. Gittin mi maniküre peki? :)Valla sizin okul gizli mabed gibi her yerden enteresan bir şeyler çıkıyor.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: neler neler vardır şekercim, hatta ege üniversitesi içi adeta bir şehir, gerçi artık kampüs olmaktan çıktı orası herkes girebiliyor...gelince görürsün okul için merkezden baktığında bir dağın tepesi en fazla 2 bina dersin çıktığında ise şehrin içinde şehir saklı bahçe dersin.Bu kadar çok şey çaktırmadan okula serpiştirilmiş.Çok enteresan, korulukta yürümek ayrı keyifmiş, diğer etek zeytin ağaçlarıyla kaplı, eteği koruluk, arka kısmı turunç ağaçları okulun kampüsün her yakası ayrı bir görsellik.Bahsetmiştim hastanenin çevresi çiçeğini dökülmeyen minicik bitkilerle çevrili.Ayağım iyileşsin, bahar gelince bolllca fotoğraflayacağım, gerçi kışın geldiği yok hep bahardayız:))

Kiraz Çekirdeği dedi ki...

Cok guzelmıs okurken bıtsın bıtsın dıye gun saydıgım okulumu ozledım, ne serbest ne rahat gunlermıs ; ) ıs hayatı daha streslı...

tarih84 dedi ki...

Kiraz Çekirdeği:haklısın, bende bitsin diye gün sayanlardandım bittiğinde peki şimdi ne yapacağım sorusu en acı olanı, o nedenle bocalama döneminden onra yendien okula sığındım yükseğe başladım.

hayat güzel dedi ki...

oooo süpermiş okulun:) valla özel okul gibi, şanslısın vesselam:) ben edirnede okudum, kantinimiz bile yoktu bizim valla:)

tarih84 dedi ki...

Hayat güzel:lisans döneminde ben de dağın birinde resmen mahsur okudum, tam mezun olurken yenilendi kısmet değilmiş göremedik.Manisanın ötesinde unutulmuş bir yerdeydi okulum.Burası bana cennetten bir şans resmen, öğrencilik adına güzel hatıralar eklemem için zihnime:)