22 Aralık 2010 Çarşamba

Katie Holmes’ın Bebeği Suri ‘Rosemary Bebeği Olarak Tasarlandı’&Scientology Tarikatı!

Photobucket
Bu yazı bir önceki film tanıtımımdan sonra izlenirse ne denilmek istediği daha net anlaşılacaktır! tıktık
Andrew Morton, Tom Cruise hakkında izinsiz bir biyografi yayınlandı. Morton, kitapta Cruise hakkında bir sürü –inanılmaz- (asılsız da olabilir) iddia da bulunuyor.
• Katie Holmes’ın bebeği Suri ‘Rosemary bebeği olarak tasarlandı’ ve yumurtayı döllemek için (Suri’yi dünyaya getiren yumurta&sperm) L.Hubbard’ın spermi kullanıldı.
• Nicole Kidman’a Scintolojistler tarafından çekilen seks kasetleri ile korkutularak şantaj yapıldı.
• Sayntolojister, Tom, ve Nicol’ün yolunu açacak tohumu ekseler de Nicol bu yoldan saparak ayrılmayı tercih etmiştir.
• Tom’un yeni görevi David Beckamı devşirmekmiş. (tarikatın müridi yapmak anlamında-tarikata katmak da denilebilir)
Tom, kitabı okumamasına rağmen bütün bu söylentileri ve kitapta yazan iddiaları reddetti. Bazıları kitabın ‘iftira yasası’ sebebiyle, İngiltere'de yayınlanamayacağını söylüyor ki bu yasa yazarı doğruyu söylemeye mecbur ediyor. Kitap bir sürü saçma sapan yalanla dolu gibi görünse de, bu iddiaların gerçek olduğu kanıtlanırsa büyük bir şok yaşanır. Metnin orjinali için
Tıktık

SCİENTOLOGY TARİKATİ USULÜ EĞİTİM!
Photobucket
Tom Cruise ve Katie Holmes’ün kızları Suri, Scientology tarikatı yüzünden çocukluğunu yapayalnız geçiriyor. 18 aylık Suri’nin, tarikat kuralları nedeniyle tek bir arkadaşı bile yok!
Tom Cruise-Katie Holmes çifti, 18 aylık kızları Suri’yi, Cruise’un üyesi olduğu Scientology tarikatının kurallarına göre büyütüyor. Bu doğrultuda; minik kıza sınırsız bir özgürlük tanıyan ve ne yaparsa yapsın onu azarlamayan ünlü çift, pedagogların eleştirilerine maruz kalıyor.

ŞIMARIK YETİŞTİRİLİYOR!
Photobucket
Boyu sadece 70 santim olan Suri, tıpkı geçtiğimiz günlerde Forbes dergisi tarafından dünyanın en güçlü 8. adamı seçilen babası gibi burnundan kıl aldırmıyor! Canının istemediği yemekleri yemiyor, günde en az 15 saat uyuması gerekiyor ancak o sabahın ilk ışıklarına kadar ayakta kalıyor. Annesi ve babası iş görüşmelerine giderken bile onu yanlarında götürüyor. İstediği bir şey yapılmadığında hemen bağırmaya ya da ağlamaya başlıyor.
Photobucket
MANEVİ YOKLUK İÇİNDE Son derece pahalı kıyafetlerden oluşan bir gardırobu olan Suri’nin, baştan sona oyuncaklarla dolu dev bir oyun odası da var. Ancak bu odanın kapısını ailesinden ve 24 saat etrafında dolaşan iki dadısından başka kimse çalmıyor. Scientology tarikatından olan bu iki dadı, minik kızın yaşıtlarıyla arkadaşlık etmesine kesinlikle izin vermiyor. Suri’nin maddi açıdan bolluk manevi açıdan ise yokluk içinde yüzdüğünü belirten pedagoglar, “Arkadaşsız büyüyen Suri hayatı boyunca hem duygularını, hem de sahip olduklarını başkalarıyla paylaşmayı beceremeyecek” diye konuşuyor.Haberin orjinali için Tıktık

YORUMUM: bana çok da inandırıcı geldi, yıllardır Nicol Kidman'ın çocuk yapması beklendi, ne kadar başarılı bir oyuncu olursas olsun Hollywood piyasasında birden sivrilmedi, Tom'la birlikte bir yere geldi, evlatlık çocuklarının tarikata yaklaşması ve bu tarikarın evliliklerine olan dayatmalarına dayanamayıp boşandı.Aldatma işin bahanesiydi.Sonrasında velayet için Tom kurusla ciddi kapıştı, hatta mahkemede tarikatı ve dayatmalarını öne sürdü...bu kadar ortada gerçek varken neden olmasın, ben inanıyorum!
Okul bitirme tezim yahudiliğin bir kolu üzerineydi, tarikatlık kısmı diyelim, 3 yıl sürdü, 2ciltlik bir tez çıktı ortaya.Ben olsa olsa kıyısına bir gıdım yaklaşabilmişimdir.İstanbulda, bülbül deresi mezarlığında az dolanmadım, üsküdarlı oldum resmen, istiklal caddesinde aklınıza gelmeyecek yerlerde israil menşeli gazetelerin ek basımını alabilmek için hatırlı kişileri devreye soktum.Tarikat dedin mi korkacaksın, kendini adamışlığın olduğu yerde herşey olur!Hatta bu işler en iyi kadrolaşma ve ekonomik gücü elinde bulundurmayla rayında yürür!Neden olmasın! Roman Polanski, Rosemary'nin bebeği filmi sonrasında dikkatleri üzerine çekmişti.Hatta eşi katledildi!Tarikat yapıları gücü elinde barındırır!
Photobucket
Filmin final sahnesi Friedrich Nietzsche'ye bir göndermedir ve şeytanın oğlunun doğumunu kutlayan kalabalıktan biri şu sözleri haykırır;
"Tanrı Öldü..."
Bu söz dünyanın sonunun geldiğine açık bir delalettir.
Dünyanın sonunun gelmesi bazı insanları fazlası ile etkiler, Charles Manson tarikatina mensup bir kaç kişi 1969 yılının 8 Ağustosu henüz Rosemary's Baby üzerinden bir yıl bile geçmemişken Roman Polanski'nin hamile eşinin öldürürler.Dünyanın sonunun gelişinden adaklar adayarak en az zarar ile sıyrılmayan çalışan bu akıl hastası grup,Rosemary's Baby'nin sonundaki sözleri kabul ettirir Roman Polanski için ;
"Tanrı Öldü ..."
Bu olaydan sonra Roman Polanski uzun süre tedavi görür, bu büyük bunalımı atlattıktan sonra, hayatımın en güzel günlerinin yaratıcısı dediği eşi için "Tess"i çeker ve çok iyi eder. Hayata tutunması için artık sinemadan başka birşeyi olmayan yaralı bir adamın şaheser yapıtlarını bizlere sunmaya devam eder.Kaynak için Tıktık


Tarih84

10 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Katie en kısa zamanda o adamı bırakmalı ve şu kızı doğru düzgün yetiştirmeli. İleride psikolojik sorunları olacak bir genç kız adayı suri. Yetişkin olunca bu bunalımlarla başa çıkabilmek için kendine zarar verecek yöntemler seçebilir. Daha da kötüsü yaşıtlarına yanlış örnek oluyor ve olacak. Yazı ya minnacık çocuk. O tabiiki tutturacak. Topuklu giymek isteyecek, büyüklerine, annesine özencek. Hepimiz özendik ama böyle küçük bir kadın edasıyla dolaşması şimdilik şirin görünse de, büyüyünce başına dert alacak. Yazık çok yazık.

Joey dedi ki...

Korkunç bir filme benziyor. İzlemedim hiç. Ruh halim el verdiğinde izlerim belki. Sözler çok çarpıcı. Amerika'da özellikle öyle manyak tarikatlar çok fazla. Yazı ya insanlar nasıl bir boşluktalarsa, olmadık yollara sapıyorlar.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: canım film aslında bahsettiğim kadar korkunç değilk tabiki yaralıyor ama sonunda, insanın içi acıyor.öyle yaratık filmi gibi algılansın istemem aslında.ama malesef sadece Amerikada değil bir çok ülkede var!
katieye gelince boşanması çok zor, geçen sene gündeme gelmiş sonra konu kapanmıştı.hatta 2. çocuk baskısı vardı üzerinde.bence işin taa bu raddelere gelebileceğini hayal edemedi.

Öykü dedi ki...

LA'deki Scientology merkezine gitmistim; turist olarak gorulmeli, gulunmeli diyorum.

Syhn dedi ki...

onu bunu bilmem suri ye bayılıyorum.
tarikat etkisi olsun ya da olmasın imkanı olan anne babaların en büyük hatası çocuklarını doyumsuz yetiştirmek oluyor.

yalnız bu iddialar gerçekse çok acı!
hayatlar söz konusu burda..

tarih84 dedi ki...

Öykü:valla bu tarikat konusunda pek gülecek şeyler okumadım ama ibadi yerler farklı olsa gerek.hatta davalar açılmış, tarikatın kişilere zarar verdiğine dair ve kazanılmış 500.000dolar tazminat almışlar hem de kişi başına.

Syhn:suriyi bende çok sevdim, çok tatlı ama yanlış büyütülmekte.bu iddaların gerçeklik payı çok yüksek seyhan zaten taa kadının hamililiğinden başladı iddalar, yeni birşey değil ve malesef bu tarz tarikatlar yeni dinler sınıfına alınmaya başlandı.durum çok vahim!

Öykü dedi ki...

Ya bunlarin olayi seni depresif olduguna inandirip tedavi amacli kafalamak ya, bana da aynisini yapmislardi. Stres olcum aleti gibi bir seyleri var, Hubbard'in kendi icadi. Onu kullanmislardi, adamin suratina gulmustum ben de.

tarih84 dedi ki...

Öykü:hery yarabbi, bir sürü ot püsürük varken ne gerekvar tarikate girmeye di mi:)) çok daraldıysan aç oku fuzulı, şinası, yunus emre, baki nebii yaniii!
işte uyuşturucu, alkolden kaçıp daha beterine saplanan parası olanların sömürüldüğü bir mecra, senin gibi aklı başında kişilerin güldüğü, sapmaya müsaitlerin yenik düştüğü bir şey.

unnii dedi ki...

roman' ın eşine çok üzüldüm..:(:( film cezbetti yakın bir zmnda izlemeyi düşünüyorum.. suri' ye gelince biraz bencilce olacak ama ona acıyamadım. onun yaşında kim bilir hangi koşullarda yaşayan kaç çocuk kaç hikaye var. :(

tarih84 dedi ki...

unni:haklısın bir noktada.filmi izle.