2 Aralık 2010 Perşembe

İstanbul'dan İzmir'e Doğru Yolculuk

Photobucket

İstanbul'a gidişimde,İstanbulun güzelliklerinden çok, güzel arkadaşımın sağlığı için gittim.Joey ameliyat olacaktı ve ben yanında olmalıydım.Bir haftalık İstanbul günlüğünden sonra geri dönme vakti geldi.Taze ameliyatlı hatunem dayanamadı terminale kadar beni uğurladı.Sonrasında bilindik bir kaç saatlik yolculuk sonrası vapur sefası başladı.İzmir'den( aslında Aydın üzerinden gelmiştim) gelirken yorgunlukla hayatımda ilk kez feribotta otobüs içinde kalıp uyukladım.Bu sefer acısını çıkarırcasına içeri girmeden boğazın serin sularının kokusunu içime çeke çeke tamamladım yolculuğumu.

Bu sefer feribot bir başkaydı, 1. lig futbolcuları vardı, Gaziosmanpaşa, kasım kasım kasılmaktalardı:)) Bolca genç vardı malum bayram için eve dönüş zamanıydı.Bu sefer ben de mısır ve çay keyi yaparak, azıcık ta üşüyerek tamamladım feribot maceramı:))

Photobucket

İstanbul- İzmir arası illaki Susurlukta durulur, o ayran içilir.Çokça çay içmiştim, ağzımın tadı kaçmıştı, bu sefer içesim yoktu.Üniversiteden(Aydın'dan) arkadaşa sözüm var diyerekten içeyim bari dedim.
Sinemcim sevgiler:)) İyiki içmişim kendime geldim.
Bu ayran başka ayran vallahi:))

Photobucket


Bir yolculukta illa olmazsa olmazlar:
Cip yemek,
Çay tüketmek,
Kahveye sarılmak,
Yolculuk boyunca verilen ne varsa kemirmek:))
Her molada illa birşey almak, uyduruktan da olsa:)
....

Sizler Yolculuğa çıktığınızda İllaki ne yaparsınız?

Normalde yapmadığınız ama yolculuğa çıkınca illa yaptıklarınız?

Hala sorarım kendime gül şekilli sabunu neden aldım ben ? Gül kokusu bile yok, sıradan bildiğin kükürtlü sabun:)))

Tarih84

2 yorum:

unnii dedi ki...

amanınn mutlaka yapmam gerekenler yoktur ama mutlaka olmamalı dediklerim vardır. örneğin çocuklu birinin yanıma, önüme oturması..:D biraz bencilce görülebilir ama neredeyse ergenlik çağına gelmiş bir çocuk vee onun kilolu annesini de daracık koltuklarda en sekiz saatlik bir yolculukda da çekmek hiç hoş bir şey değil.:D ve mutlaka yalnız olmalıyım.

tarih84 dedi ki...

unni:cok haklisin cocuk aglamasina tahammulum yok benim.