9 Aralık 2010 Perşembe

Danıelle Steel: Evlilik

Photobucket

Yer Amerika, 2000li yıllar, Hollywood'da film yapımcısı bir ailenin akıllı avukat kızı.Sanat dünyasının gözde avukatı.İş bitirici, 24 saat müvekkillerine hayır demeyip koşan, iyi yürekli bir kız.30 yaşına gelmek üzere, aileden erkek arkadaşını bırakması ve evlenmesi yönünde baskılar almakta.Derken iş gezisinde tanıştığı fazla yakışıklı genç sayesinde hayatını ve kendini sorgular bulmakta.Sadakati elden bırakmadan evine döndüğünde düştüğü çelişki ve erkek arkadaşının şüpheli tavırları bir şeyleri deşelemesine sebep olacak...bu kadar basit mi hayır, bir de aile faktörü var,yeni tanıştığı yahşi delikanlının gizemi, bilinmeyenler ve öğrenilen gerçekler.Bir evlilik arifesinde hayatı tepe taklak edecek, her doğan günün yeni bir sınav niteliğinde bir kitap.Danile Steel klasiklerinden.Günümüzde geçen bir hikaye olması ayrı bir güzellik.Sevdim doğrusu.Hayatı, hayatımızı, kendimizi, bizim değerimizi ve gösterilen değeri sorgulatan bir roman.Herkes hak ettiği gibi yaşamak için savaşmalı.
Tango namelerine yakışan inişli çıkışlı bir kitabın tanıtımında Tango Nameleri eklemek gerek di mi:)))

Bu tango başka tango:) Kore esintisi buram buram:)Tarih84

10 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Ya neden bilmem aşk filmi izlemeyi severim de aşk romanı deyince bir geri çekiliyorum. Sanki hafif bir şeymiş gibi geliyor. Hiç okumadım ne Daniel Steel ne Judith Mc Naught halbuki fikirlerini önemsediğim senin gibi Sevda gibi arkadaşlarımın keyifle okuduğu kitaplar. Bir yerden başlamalı belki de. Yazın belki allah kısmet ederse.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: ahahahaha:)))
kız kitap okumanın mevsimi mi olur? koptum ya gece gece:)))
ben ders, kpss muhabbetinden beklettim kitapları:) ay hala gülüyorum:) inşallah başlarsın canım.romantik-aşk kitapları okumanında tadı ayrıdır.Danile steel e başlayacaksanb bu hafifi kalır, daha güçlüsü ile başlamalısın ki sarsın hep okuyasın.

Miss_Nefertiti dedi ki...

Danielle Steel'in birçok kitabını okudum. Ama Judith McNaught'un kitaplarındaki muhteşem kurguyu daha çok beğeniyorum ben. Fırsat buldukça da kitaplarını tekrar tekrar okurum. Tarihim canım sana da şiddetle tavsiye ederim.

tarih84 dedi ki...

miss nefertiti:sen sevdiysen vardır birşey:) Judith McNaught'un kitaplarına bir ara bakıcam bir ara diyorum çünkü 2011 kpss kapıda.

Syhn dedi ki...

danielle hiç okumadım ben değil mi? okumadım hevet :D
okumalı mıyım?
tabii ki :D

tarih84 dedi ki...

syhn: okumalısın bir adet şekercim.

Kiraz Çekirdeği dedi ki...

Bende okumamıştım ama hep görürdüm rafta da almazdım du bakalım bir düşüneyim :)

tarih84 dedi ki...

Kiraz çekirdeği:düşün bakalım, belki de hoşuna çok gidebilir:))

korehayrani dedi ki...

2 gün oldu bitireli.Yıllardır öylece duran kitapların arasından bulup kapağına hayran olunca içimde okuma hissi uyandırdı. Çok beğendim romanı, ama biraz yaşımı aşan kısımlar vardı, kitap olunca neyse de film olsa asla izlemezdim, 18 yaşından küçüğüm ben. :P Diyorsunuzdur, "yavrucuğum" niye bu yaşta okudun filan diye ama zaten çok da aşırı bir şey yoktu, bazı yerleri de okumadan atladım, artık 18 olunca bir daha okurum. :D
Yazınızı çok beğendim, takipteyim. Danielle Steel'in üslubunu da çok sevdim, bana önerebileceğiniz bir kitabı varsa okumak isterim.

tarih84 dedi ki...

korehayranı: hahaha:) uzun zmandır bu kadar tatlıu bu kadar içten bir yorumla karşılaşmamıştım. çok güldüm:) haklısın bazı şeyler yaş gelince izlenmeli okunmalı ama ayıp ya da aşırı olmasından değil anlamak ve neyin ger.ekten de olağan ya da abartı olduğunu değerlendirebilmek için. şimdi bakıyorum da birçok film gözümde ne kadar ahlaksızmış ama asalında ortada bişi yokmuş da ben küçük olduğumdan aşırı tepkiler vermişim:) yaşın önyargısı diyelim:) kitabı hala çok net hatırlıyorum hangi kısımlar olduğunu anladım keşke atlamasaymıssın pek bişi yok, nice kitaplar var ki cinsellikten öte bişi yok. şimdi kitap önerisi dersen san göre önerebileceğim: aile albümü, aşk yolu, yüzük,anılar ve acılar... ilk aklıma gelen aile işi danil kitaplarıdır. bloğumöun yan kısmındaki yazarın resmine tıklarsan paylaştığım diğer kitaplarını ve konularını da görebilirsin. sevgiler:)