26 Aralık 2010 Pazar

Bugün Anladım Ki...

Photobucket

The cıty hall dizisinden bir kare, sahura!
Bugün aile günümüzdeydim.Kendi içinde bir güzelliği olan bir akşam daha anılarımıza dahil oldu.Yeni evlenen kuzenimizdeydik.Geçmiş, bugün ve gelecek...Geçmiş fotoğraflarımızın slayt gösterisi ile gece başladı,ilerleyen zamanda son 5 yılımızın fotoğraflarını da izledik ve geleceğe dair konuştuk.Bir an koptum ortamdan, durdum uzunnnnca düşündüm.Ve çok keskin bir tanımlama yaptım kendime dair, gidişata dur diyerek bu gece şunu anladım:
ANLADIM Kİ:
-Acilen kilo vermeliyim,
-2010 son günleri ve 2011 sağlığıma çok dikkat etmeliyim,
-2011 kpss zafer yılım olmalı:iş hayatımı garantilemeliyim,
-2011 yazında boş durmayıp istediğim sertifika programlarını almalıyım,
-2011 bitmeden ingilizce eksiklerim kapatılmış, akıcı ingilizce konuşabilmeliyim,
-2011'de ikinci lisans için üniversite sınavına girmeliyim:keşke barındırmamak için,
-2011 de mutlaka bir aşk ya da aşkcık yaşamalıyım!
-2011 de mutlu olmalıyım...
İlk yeni yıl hediyelerimi aldım:
Photobucket
Hediye almak güzeldir hediye vermek kadar.Bu sene kendi paramı harcıyorum, bütçem kazandığımla sınırlı.Biraz zorlayıcı bir durum olsa da insanın kendi parasını harcaması apayrı:))Kendi paramı harcamaya başlamamla birlikte pintileşme alametleri gösterir oldum, kendime neredeyse birşey almıyorum:))Hatta her günümü zehir eden bilgisayarımı yenilemek isteyen anneme kıyamayıp ne gerek var diyecek kadar saflaştım.Malum yüksek okuyorum 4.000tl gibi bir harç masrafı var!
Neyse konu dağılmadan toparlarsam: yeni cicilerim düşünülmüş de alınmış, çok çakal gördüm ailem sizi, aile günüm hediye günüme dönüştü.Jean, çanta, şal,kazak,danile steel romanları,Sanat Tarih atlası(ansiklopedik basım, national geographic),vanilya kokulu mum.Annemden cebime sıkıştırılan 100tl:))valla pek duygulandım.

Sevgili blogger arkadaşım İrma, 2011 Dileklerim yazısında şöyle demişti:
İyi bir şey olacak mı? hayır dedim kendime. İyi şeyler birdenbire olur, böyle bekletmez insanı. Sürüncemede kalan heyecanlardan yalnızca kötü şeyler çıkar ya da hiç birşey çıkmaz.
Oğuz Atay.
2011 bana birdenbire gelen güzel şeyler getirsin istiyorum....devamı için
tıktık

İşte bu akşam anladımki güzel şeyler birden bire, beklenmedik şekilde olur.Ne hediye bekledim ne de bu kadar önemsenme ama oldu birden bire.Aldığım kararları uygulamak için çabalarken hayat bana birden bire gelecek güzellikler sunsun istiyorum.İstiyorum ki gelsin!

İstemekten, dilemekten vazgeçmeyin yukarı blog sakinlerim!

Tarih84

7 yorum:

Joey dedi ki...

Aile dediğin böyle olur işte. Güzel geçmiş belli ki. Sevindim canım :)

LieLLa dedi ki...

Umarım her şey gönlünce olur... :) Kilolarınıda takma, bak bana mide küçülmesinden az kalsın ölüyordum!

tarih84 dedi ki...

Joey: sağoalsın tatlım, zaten telefonlaşmıştık, keyfim gayet iyiydi sona doğru katmerlendi:))

LieLLa:çook geçmiş olsun, umarım şimdi iyisindir.Kilo aslında pek taktığım birşey değildi, 1 ayda 4.5 kilo aldım, ayağımdan rahatsızım neredeyse mecbur kalmadıkça yürümüyorum.1 ayda hemen fark etti bu hareketsiz durum.Bakalım en kısa sürede hallolup sağlığıma kavuşacağım.Ama insanın sağlığı, morali için kilo vermek gerekli olduğu zamanlar oluyor, abartmamak şartıyla!

Coşkun Hürsel dedi ki...

Bu "new year resolutions"larına bayıldım:) İnşallah hepsini gerçekleştirme imkanı bulursun.

tarih84 dedi ki...

Coşkun Hürsel: inşallah, çabalıycam,azmettim, kararlıyım, hadi bakalım:))

İrma dedi ki...

işte bak yazdıklarımı yaşayarak görmüşsün ne güzel seni düşünen bir ailen var en büyük mutluluk bu bence:)
ikinci lisans olarak hangi bölümü istiyorsun merak ettim?
son olarak isteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci! meslektaşım inş. bu yıl çook başarılı olucaz;)
ve ahh aşk =)

tarih84 dedi ki...

İrma:inşallah canım inşallah bu yıl bizim de yüzümüz gülecek.Çok sevdiğim bir arkadaşım dersaneye yazıldığını müjdeledi, bende yavaştan başlamalıyım, hızlandırma programı bakmaya, sanırım yine yediiklime gidicem bakalım.ikinci lisans dersek ben aslında sanat tarihi okumayı istemiştim aile baskısıyla tarih okudum.eğer bir gün itü de sanat tarihi masterı yaparsam eğitim namına tüm mutluluk benim olacaktır.hiç olmadı açık öğretimden 2 yıllık sanat tarihi bitiricem, artık uhdelerle yaşamadk istemiyorum.sınav demişken örgün olarak okumak istediğim bir lisans var ama söylersem çok havalarda, uçmuş gibi olurum diye korkuyorum.bakalım, onu kazanmak çok zor deneyeceğim.olursa ilan ederim.Psikoloji ile ilgili bir dal diyelim:)