16 Aralık 2010 Perşembe

Aydın'dan Kar Manzaraları

Photobucket
Sabah, ayazada, kar duasına çıktık, sınav saatini beklerken nerede bizim karımız diye mız mızlandık.İzmir'den gelenler Aydın'da kar görebilme hayalindeydi.Neyse kahvaltı ettik derse yoğunlaştık derken dışardan kızların çığlıkları ile irkildim.Kar başladı diye millet dışarıya döküldü.O zamana kadar o kadar üşüdümki adımımı bile atmadım.Resim çekmekle idare ettim.
Düşünsenize, naranciye şehrinde kar manzaraları,zeytin ağacına kar tanesi düşmekte çok harikaydı:)) elimde kahvem sizlere bu manzaraları fotoğraflamaya çalıştım.
Photobucket
Hatılarsınız izmir'e ilk kar tanesini düştüğünde çığlığı basmıştım tıktık o günden tek kar karesi balkondan çekilmiş bu fotoğraf, sevincim kursağımda Aydın'ı beklemiştim.
Photobucket
Aydın'ın kar soğuğuna hazırlıklı olsakta donduk.Çift atlet, çift kazak, bere, kapşon, atkı, eldiven..kat kat giyindim ama sabah mahmurluğu mu aptallık mı bilemem o kadar giyime rağmen en önemli şeyi atladım.Ayağıma gidip bot giyeceğime converse giydim.Resmen dondum.Kalorifere yapıştım.
Photobucket
Çorap: rengi konusunda çelişki yaşadık.Alt katta beyaz külotlu çorap üstünde bana göre nar çiçeği arkadaşlara göre turuncu&pembe karışımı anlamasız bir renk vardı.Isıttı ya gerisi nafile.Rengin adını bilen varsa söylerse pek makbule geçer doğrusu.
Photobucket
Okul çok temiz, her fırsatta kolidorlarda bu temizlik arabalarını görürüz.Daha önce de camların temizliğinden bahsetmiştim, hatta resimleri cam açık çektim zannedebilirsiniz demiştim tıktık.
Okulun diğer özelliği ise her taraf resimlerle dolu.Okul temizlik eşyaları bile böyle sanatsal tablolar önünde:))
Photobucket
Sınıfların her biri başka temalı, kolidorlar ayrı telden çalmakta:) seviyorum bu okulu.
Photobucket
Bir kaç haftadır dikkatimi bu acayip kutular çekiyordu, gidipte nedir diye bakmışlığım yoktu.Her katta birer tane var.Meğer bu akıllı acayip şeyler bilgisayarmış.Öğrenciler not baksın diye, gerçi not dışında millet facebook bakıyor o da ayrı ben kusur kalmayayım bloğuma bakayım dedim.
Photobucket
Bloğuma baktım, yorumları onayladım ve sınav telaşına geri döndüm:))
Photobucket
Her okul kendi içinde gariplikler barındırmakta:))
Tarih84

6 yorum:

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

ahha değil mi bu arada aman üşütme canım sıkı giyin tabloları sevdim ama renkli olan favorim

tarih84 dedi ki...

STİL DİREKTÖRÜ:bende çok seviyorum zaten bizim ders katının kolidorunda.hele tuvaletlerin orası şahane duvar kocaman beyaz güversinlerle dolu:))

dikkat ediyorum canım, sağolasın sen de dikkat et, sağlık ihmale gelmiyor.bünyemiz minik bir bebek misali devamlı ilgi istiyor biraz bıraktın mı mikroplar sarıyor dört bir yanımızı:)

YILDIZ dedi ki...

İlk okumadan fotolara baktım iyi de soğukta neden converse dedim sen de yazmışsın canım,insan bazen yapıyor öyle dalgınlıklar,her türlü şeyi düşünüp en önemlisini unutuyor.Ayaktan soğuk alır insan,ayaklara dikkat:)

tarih84 dedi ki...

YILDIZ:aslında ayağım o kadar ağrıyor ki yumuşak, ayağa baskı yapmayan ayakkabılarımı kullanıyorum.zaten bu conversim de deri, bir nevi kurtarıcı.daha önce bahsetmiştim kitle oluştu ayakbileğimde sanırım gece ağrıdığı için otomatikman ağrıtmayack bir ayakkabıya yöneldim ve fark etmedim.yoksa çift kilotlu çorap çift atlet çift kazak bere üstüne kapşon...deli gibi lahana misali giyindim:))

Joey Potter dedi ki...

Nar çiçeği bence o renk. Dikkat et tatlım ya. Ne diyeyim :(

tarih84 dedi ki...

Joey Potter:Nar çiçeği olduğunu tahmin ediyorum.