27 Kasım 2010 Cumartesi

White Night / Beyaz Gece

Photobucket

15 Sene öncesinde yaşanan dramın ardında kalan çocukların günümüzdeki trajedilerini anlatmakta.Ama insan düşünüyor, kolay kaldırılamayacak şeyler yaşanmış, ağır depresif, psikoloji bırakmayacak bir durum.Ama yine bir ama diyorsun biri kız diğeri oğlan, ikiside çok ağır yaşadılar, ikisi de ağır bedeller ödediler, peki bu hırs, bu senaryo ne içindi? Sonuçta elde ne var? Herkes bu kadar masum mu? Yoksa korumak adına harcanan bir hayatta korunan çok mu masum?Soru işaretleri son sahneye kadar çözülemiyor.Film bittiğinde acıma duygunuz yön değiştiriyor.Son ye jin yine muhteşem bir performans sergiledi.Koreli bayan oyunculardan ilk beğendiğim kişiydi kendisi, bence dünya çapında bir oyuncu.Onu hangi film ,hangi dilde izlesem yine aynı hissiyatı bizlere aktaracağına şüphem yok.Hatta karşısındaki erkek oyuncuları kıskanarak izlemediğim tek kadın, ona herşey yakışır:)))


Photobucket

Bir tefeci ücra bir kasabada, metruk bir binada ölü bulunur. Üç kişi şüphe altındadır ancak hepsinin de mükemmel gerekçeleri mevcuttur. Soruşturma durma noktasına gelir. Aradan neredeyse 15 sene geçer ve Baş Müfettiş soruşturmayı yeniden açmaya karar verir. 15 yıl evvel kurbanın oğlu babasını, sevdiği kıza tecavüz etmesini engellemek için öldürmüştür. Adamın babasını öldürdüğünü öğrenen kız da annesini öldürür. Genç adam 15 senedir kızın hayatına girmeye çalışanları ortadan kaldırmaktadır. Bir gölge gibi yaşar ve karşılığında kızdan hiçbir şey beklemez. Kız, adamın onun uğruna ne yaptığını bilmekte ancak görmezden gelmektedir. Aşkları büyüdükçe, işledikleri suçlar da çoğalır. Günahları arttıkça, Müfettişin soluğunu enselerinde hissederler.Kaynak


PhotobucketFilm bitti, şimdi de medya-moda sektöründen para kazanma zamanı, illa bir dergide çıkmalılar,ama sıradan bir dergi olmaz COSMOPOLİTAN :))

Photobucket

Photobucket
Photobucket

Tarih84

4 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Erkek oyuncu kim Goo Soo mu? Güzele benziyor tik atıldı.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: ne keskin gözlerin var senin, hiç adamın adı aklıma gelmezdi, halbuki bir kaç dizi ve filmde izlemişliğimde var olduğu halde.

Doğru tahmin şekercim Goo Soo.

zeynep dedi ki...

bugün seyhanla senden bahsettik canım kulakların çınladı mı:)

tarih84 dedi ki...

zeynep: hafiften çınladı sanki, tüm kalbimle oradaydım sanki ahh ahh ben de buradan kahvemi yudumladım:)))