20 Kasım 2010 Cumartesi

Narenciyeler İçinde Bir Okul & Karikatür Sevdası

Geçen yazılarımda da bahsettiğim üzere okumak bana yetmedi bir de yüksek okumaktayım.Adnan Menderes üniversitesinin en ağaçlı, börtülü bözekli kısmında okuduğum bina:) Hocaların dersleri de parar sınıflarda olunca naranciyelerle çevrili bir binada ders görmekteyim.Resim öğretmenliği öğrencilerinin keyifli çalışmaları ile de her sınıf başka bir tema içinde.İçi dışı güzel bir öğrenim serüveni.En sevdiğim sınıf ise limon ağaçlarıyla kaplı olan.4 saatlik ders hiç bitmesin istiyorum.yemyeşil ışık süzmesi içinde ders dinlemek çok mistik.
Photobucket

Okulda çok temiz maşallah, yukarıdaki resim cam kapalıyken çekildi, pencereler o kadar temizki sanki açıkmış gibi hissettiriyor.

Photobucket
Burası ise ağacın dallarından az da olsa arınmayı başarmış, dışarıyı görebildiğimiz bir kısım.Okulun bahçesi(benim okuduğum kısım) zeytin ağaçları, nar ağaçları, limon ve portakal ağaçları ile çevrili.Her pazartesi bambaşka bir keyifle gidiyorum okuluma.Saabahın 5inde uyanıyorum akşam 22.30da bitiyor bu serüven.Çok yorucu ama bir o kadarda keyifli.Mutluyum işte,Allah isteyen herkese nasip etsin.

Şu günlerde, Hayat bir halat ve biz de var olmak için tırnaklarımızla tutunma savaşı veriyoruz.Bu resim son zamanların kısa özeti resmen!!!

İşte böyle zamanlarda içimizde yükselen öfkeyi bir şeylerle dindirmeye bakıyoruz, muhalif sesimiz kulaklarımızı tırmalıyor, bu susuzluğu gidermek içinse bir şeylere odaklanıyoruz.Son günlerdeki benim odaklanışım karikatürler üzerine.Bolcada bloğumda yer verip sizlerinde içini bir nebze ferahlatmaça çalışıyorum.Umarım başarabiliyorumdur.
Photobucket

Yine sıkıldığım bir gün nisan ayında kitap fuarından aldığımız penguen karikatürü ile soluklanıyorum.Çaykolik olarak çayım hazır, uzanıp miskinleşeceğim koltukta.ohhh sonunda.

Photobucket


O da neeee, ben bu kalın basımları yıllık sanıyordum puhahaha meğer 3 aylıkmış:)Yıllık için en az 4 tanesini almalıymışım ahhh ben ahh kpss standında saatler geçir penguende 10dk işte olacağı bu offff...Neyse buna da şükür...

Photobucket

Diyorum ya çiçeğe böceğe sardım,teyzem sağolsun çiçek almış,yine otantik teyzem vazo olarak kullanılacak bir obje seçmiş:) başucuma koymuş, içim açıldı remsen.

Photobucket

Çayım da hazır karikatürümde hobbaaa, keyifli saatler geçirdim doğrusu, darısı tüm canı sıkılan hayattan bezmişlerin başına.

Bir kaç Krikatür de benden sizlere hediye:Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Tarih84

5 yorum:

mavi dedi ki...

:)))))

Karikatüüüürrr üçgenin iç çamaşırları 180 derecede yıkanıyor ben bunu yapamam :))

süperr

Syhn dedi ki...

keyfine diyecek yok hakikaten.. çaysız olmuyor anladımm ;)

yalnız o ilk karkatür ne öyle:))))))))) çok güldüm yaa :D

tarih84 dedi ki...

mavi: bende durup durup gülüyorum, bu aralar fena sardım:)

syhn:çaysız düşünemiyorum kendimi, çay= ben demektir ahahaha:)

cecilia dedi ki...

cnm keyifli anların hiç bitmesin..okul da güzelmiş ya böle börtü böcek valla okul okul değil doğanın koynu misali :)

tarih84 dedi ki...

cecilia: valla okulumu çok seviyorum, çok benimsedim.yarın sabah 5.00 da uyanıp 5.30 da evden çıkıp akşam 22.30 da dönüyorum ama o koca gün koca bir hafta gibi dolu dolu ve de çoook mutlu geçiyor.Doğanın içinde, en ilgincide okul şehrin içindeki bir dağın tepesinde.dağın tepesini düzleştirip ayrı bir şehir yaratmışlar.dokunulmazsın resmen.