24 Kasım 2010 Çarşamba

MİM:soru-cevaplı ilk mim, Kendimize dair 20 soru

Photobucket

1- En sevdiğiniz kelime: Aşk
2- En nefret ettiğiniz kelime: Hayır
3- Sizi ne heyecanlandırır: Yeni başlangıçlar.
4- Heyecanınızı ne öldürür: Ön yargı
5- En sevdiğiniz ses: Telefonun Çalması, hangi melodi olursa olsun fark etmez. Gerekli olmadıkça telefon kulllanmamaya çalışırım.
6- Nefret ettiğiniz ses:Meşgul sesi, aradığım kişiye ulaşmalıyım, yoksa deli olurum.
7- Hangi mesleği yapmak istemezsiniz:Polislik,Askerlik(Askeri öğretmenlik de dahil),Temizlik işleri( temizliği severim ama temizlik yapmaktan nefret ederim)

Photobucket


8- Hangi doğal yeteneğe sahip olmak isterdiniz: Yazabilmeyi çok isterdim, kitap,makale,deneme yazabilen insanlara hayranım.Düşünceler denizi beynim, sığ bir nehir gibi kalemim.
9- Kendiniz olmasaydınız kim olmak isterdiniz : Danile Steel gibi bir yazar.
10- Nerede yaşamak isterdiniz:Tek bir yer söyleyemem.Orta okulda İngilterede bir kasabada,Lise dönemimde Fransa'da bir kasabada, Üniversite yıllarımda İtalya'da, son bir kaç yıldır da seul de yaşamayı istiyorum.Bunları isterken hiç birinden vaz geçemiyorum:( Her birinde belli zamanlarda bulunmayı isterdim.Mesela işleri devamlı ülkeler arası meşguliyette bir eş fena olmadı hani:))
11- En önemli kusurunuz:Kararlarım ak ve kara dır, gırilik yoktur.Bir şey ya da birisi benim için bitmişse biter.İstesem de geri dönemem.Kendim bile, kendi sınırımı geçemem.
12- Size en fazla keyif veren kötü huyunuz:Canıma tak ettiğinde, düşünmeye bile fırsat kalmadan otomatiğe bağlamış gibi akar cümleler dilimden, öyle mantıklı ve koyucudur ki ben bile nasıl kurdum, hangi ara kurguladım bilemem bunları, derin darbe etkilidir.Çekinilen biriyimdir çok yakınlarım tarafından.
13- Kahramanınız kim:Danile Steel, onun gibi insanlara umut, aşka inanç, sevmek ve sevebilme arzusu katabilmeyi isterdim.
14- En çok kullandığınız kötü kelime:Pek kötü kelime kullanmam aslında ama kpss döneminde sinir küpüydüm, en çok adiler, imansız imanlılar gibi acayip kelime zincirleri kurdum.
15- Şu anki ruh haliniz: Belirsizlikler içinde çırpınan çaresiz gibiyim.Atama tercih haftası, ne olacak bilemiyorum.Atanmak hayatımı olumlu ve mutlu şekilde değiştirecek, atanamazsam pek iyi olmayacak ama ne olacak bilinememesi beni deli ediyor.
16- Hayat felsefenizi hangi slogan özetler:Düşünüyorum, öyleyse varım:))) 2001 yılından beri bu cümle dilimde.Bir sınav sabahı başladı herşey:))) Bu cümleyi olur olmaz her şekilde kullanmışımdır.Halbuki bu düşünbceyi atan düşünür, kumar masasında kağıt atıp atmama arasındaki kararsızlık anında sarf etmiş.Hayat baştan sona bilinmezlik ve kararsızlıkla dolu, düşünmek ise insan olmanın baş şartı.Sanırım doğru bir bakış açısı, düşündüğüm sürece varım, varolurum.
17: Mutluluk rüyanız:Bir sabah uyanmışım, yanımda sevdiğim en önemlisi güvendiğim adam,Hava soğuk ama ev sıcacık, elimde kahvem okul için hazırlanıyorum(atanmışım ya da mesleğimi yapabildiğim bir ülkedeyim), derken minik bir kelebeğin ayak sesleri, peri gibi süzülen kızım dolanmış bacaklarıma, onun da giyinmesini sağlayıp hep birlikte güzel bir güne kahvaltı masasında başlıyoruz.... bu böyle devam ederrr:)))

Photobucket

18- Sizce mutluluğun tanımı: Güvendiğin birisiyle, huzurlu bir ortamda olmak.
19- Nasıl ölmek isterdiniz : aniden hiçbir şey hissetmeden.
20- Öldüğünüz zaman cennete giderseniz Allah'ın size ne söylemesini istersiniz:Pardon kulum Kpss çilesiyle hayatını boka çevirdim, hatlar karışmış, seni fazla fazla üzdük,buna mükafatın sevdikerini de her ne olursa olsun senin yanında göndereceğim vakti geldiğinde:)))

Tarih84

Hiç yorum yok: