18 Kasım 2010 Perşembe

Mim: Garip ve Enteresan Özellikler

Photobucket

Sevgili blogdaşım brai beni mimlemiş.Bu sayede bir bloğu daha olduğunu öğrenip utanmama da sebep olmuş oldu pardon canım. Daha önceden fark edemedim.
Bloğunun adı
saatli maarif takvimi Tıkla

Mim'in konusu sahip olduğumuz gariplikler ve enteresan özellikler.Ben baştan sona garibim de bunu nasıl üç beş maddeyle özetleyebilirim bilemiyorum.

-Eğitim öğretim hayatım boyunca not konusunda hep çok gıcık oldum.Hala devam ettirdiğim bir sistemim vardır.Dersin defterlerini taşırım ama asla okulda üzerlerine yazmam.Önce not defterime yazarım sonra evde temize geçiririm.Hal böyle olunca nerede kalmıştık diyen öğretmenimin ellerine bile tebeşirli mi leke kalacakmı mı diye baktıktan sonra defterimi veririm.Arkadaşlarım vize zamanı not almak ister, fotokopiciye eldiven taktırtırım,Tombo uç kullandığım için sayfa çevirirken simsiyah olmasın defterim diye...çok psikopatım.

-Aldığım şey ilk hali ile kalmalı: kitabım çizildiğinde bir daha elime almak istemem, roman okurken bile kıvırmam.Tişörtüm ağarsın beni etkilemez ama bir yerine birşey olsun benim için özü gitmiş olur,kullanmam.

- Resmedici bir hafızaya sahibim.Hatta bir yıl tedavi bile gördüm.Gün içerisinde ne kadar olay olmuş, kim ne giymiş, ne demiş, ne okumuşum, ne izlemişim istemsiz olarak hafızalarım ve yastığa başımı koyduğum an fırtına gibi gün tekrarlanır.Bu çok yorucu birşey.Bir anlık biri geçse bile siz saatlerce inceleseniz hafızanızda tutamayacağınız kadar çok ayrıntıyı ben tutabilirim.Ama vize ve finallerimde bu nedenle zorlanmadım.Hafızam fazla iyidir.

- Yıl içinde deftere hangi kalemle başlık atmaya başlamışsam onla devam ederim.Diyelim bitti aynı markanın aynı rengini bulana kadar koca İzmiri bile gıg demeden gezebilirim.

-Yön bulmada çok iyiyimdir, hislerimle ev bulabilirim.En son İstanbulda arkadaşım semt ve durak ismi söyledi ben oturduğu apartman kapısına kadar gittim.Daha önce oturduğu site ve adrese dair birşey konuşmadığımız halde.Onu düşünerek ve onun tarzına göre evini buldum:)Monk gibiyimdir:)
...

Son zamanlarda derslerim ve seminer ödevlerimle meşgul olduğumdan okul hayatına dair gariplikler aklıma geldi ...benden bu mim bu kadar:)

Tarih84

8 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Görselini çok sevdim :P ;) Bana işkence çektirdiğin anlardan birinde görmüştük dimi Google da :))Yön bulmada ne kadar iyi olduğunu biliyorum canım. Seni çöle koysak yine bulursun yolunu :D

brai dedi ki...

benzer özelliklerimiz ne kadar fazlaymış yafuu... Özellikle kitap konusu ve resmetme hafızası bende de uyuzluk noktasındadır. Hele şu resmetme olayı, offf ki offf... Dinlenmek istiyorum, uyumak istiyorum, beynimi de uyutmak istiyorum vs... Ama olmuyor! Dolayısıyla her daim uyanığım. Bunun tedavisini oldum demişsin. Nasıl bir tedavi süreci var ki bu meretin canım merak ettim doğrusu...

Bu arada ben yön bulma konusunda acayip kötüyüm yaf. Pusulası bozuk cadılar gibiyim bu konuda kısaca hahaha :D

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: yine iyi kurtuldun benden.hasta olmasna nasıl kıyacaktım sana:) evet iki taneydi 2 mimdede farklı farklı açılardan çekilmişleri ekledim güzle oldu sanırsam:)

tarih84 dedi ki...

brai: öyle bir ilaç tedavisi bekleme.yine kitap okuyor ve yine birşeyle rizliyorsun.bibliyo terapi gibi düşün.ma aseni tek yöne odaklayacak şekilde ve tek şeye odaklı düşünme biçimi gibi.diğer dış etkileri azaltıp istemli dikkat tekniğini öğreniyorsun.çok şükür şimdilerde iyiyim, eskiden uyku uyuyamazdım.ama hala çok iyi hafızam olduğu söylenir.tam bir kesin çözümü yok.o kadarda hafıza olsun artık.kafayı boşuna taşımayalım:)

brai dedi ki...

hahah iyiymiş... Ben uyumada sıkıntı çekmiyorum ama 5 saat uyuyup piyasaya neşe abidesi içerisinde kalkınca milletin şarkülü kayıyor otomatik olarak... :D Hafızaya gelince... Ben artık ona fil hafızası diorum yaw... Bu arada işin tuhaf tarafı ben rüyalarımı da kolay kolay unutmuyorum :D Ara ara anneme anlatmaya kalktığımda bitmedi mi yaf, ne uzun rüyaymış bu böyle diyor. Oysa ki ben o sırada 5. rüyamı falan anlatıyorumdur :D Bari rüyalarımı unutsam dimi ama... Sırf bunun için kendime rüya defteri yaptım. Tarihte atıyorum üstlerine, sıkıldıkça okuyup okuyup gülüyorumm :D

tarih84 dedi ki...

brai: ben rüyamda ders çalışıyorum desem sanırım beni deli olarak adlandırmayacak tek kişi sen olursun. o dönemlerde deiğin gibi 4 saatlik uyku ile canavar gibiydim.şimdi ise bir miskin:)

rüyamda o gün bunları tekrarlamalıyımö, ezberlemeliyim dediğim ne varsa rüyamda o işi haleldiyorum.:):) iyi ki yalnız değilmişim ohh be.

Pinky dedi ki...

bende de ilk haliyle kalması takıntısı var, kitaplarımı hiç okunmamaış gibi görmeyi severim :)

bu arada LinkWithin'de farkettim bu yazını görmemişim Tarihcim, görsel benim görselim ve çok mutlu oldum kullanmana :)

tarih84 dedi ki...

Pinky: sanırım bu görselin iki farklı versiyonu vardı ikisini de kullanmış olmalıyım. Bu görselle keşfettim seni:) Bu görseli görünce blog tarzını sevip eklemiştim demek senmişsin:) Bazen eklediğim blogların kime ait olduğuna bakmadan beğendiğim için devamlı uğrar yorumlarım:)