23 Kasım 2010 Salı

Kore'de Kuzey- Güney Savaşları Başladı, Diziden Gerçeğe,Sarı Denizde Savaş Çıktı!!!

PhotobucketYaklaşık bir yıl önce, yüksek bütçeli bir dizi ekranlardaydı.Dizi o kadar farklı kesimden ilgi gördü ki Asya ve Avrupa katıasındada izleyici kitlesine ulaştı.Anlatılanlar günümüz gerçeklerinde çok da uzak değildi ve işte gün bugün oldu ve dizi gerçek hayata taşındı:

Kore'de Savaş Kapıda:


PhotobucketKuzey Kore ile Güney Kore arasındaki gerginlik, Kuzey'den bugün yapılan topçu atışlarıyla sıcak çatışmaya dönüştü.

İki ülke arasındaki tartışmalı sınır bölgesinde bulunan Yeonpyeong adasına 200'den fazla top mermisi düşerken, onlarca evde yangın çıktı. 4'ü asker olmak üzere çok sayıda kişi yaralandı.

Saldırının ardından Güney Kore ordusu alarma geçti. Topçu ateşine karşılık verilirken, F-16 savaş uçaklarının adanın batı kıyısına gönderildiği belirtildi.
Haber Alıntıdır

Bugün Ve Dünden Geleceğin Habercisi Bir Dizi İRİS!!!!


PhotobucketDizide hayat var, aşk var, gündem var, suç var ama gerçekler çokça var!!!

KONUSU:
Kore dünyada bölünmüş son ülkedir,sürekli çevresindeki ülkeler ile siyasi ve askeri gerilim altındadır,özellikle Kuzey Kore Nükleer Sorunu ile.NSS Gizli Servisi'nin amacı ulusal güvenlik için Kore Yarımadasında 2.Kore Savaşı'nı önlemektir.
NSS resmen varolmayan,hükümet tarafından varlığı kabul edilmeyen bir kurumdur.NSS ajanları herhangibir görev için gerekli olan şeyler için uzmanlar tarafından eğitilmişlerdir.Ajanlar soğuk kanlı katiller olarak yetiştirilmişlerdir.Onların sakınamadıkları tek bir tabu vardır;o da aşk.
Kim Hyeon-jun(Lee Byung-hun) ve Sa-woo (Jeong Jun-ho) yakın arkadaşlar ve rakiplerdir.Herikisi de NSS'ye yeni gelmiş üyelerdir ve hızlıca en iyi haline gelmek istiyorlardır.Herbiri farklı gizli görevleri ile,çok geçmeden hayatlarında farklı yollar almak zorunda kalırlar,birbirlerine karşı bile.Komplo ve ihanetli bir dünyada her ikisi de Choi Seung-hee(Kim Tae-hee) için birbirlerine düşerler,NSS'deki güzel ama ölümcül profil uzmanı için.Nükleer bir terörist saldırısında birbirleriyle yüzyüze geldiklerinde son kararlarını vermeye mecburdurlar ve Seunghee'nin korkunç sırrı meydana çıkar
.Konu ALINTIDIR


Bu dizideki kişiler ülkeleri bölünmesin, Amerika buyruğunda köle olunmasın savaşındadır.Kuzey kendini çağdaş ve ileri seviyeye çıkarabilmek için Rusyayla anlaşabilecek kadar zalim, Güney ise kendini korumak için Amerikaya boyun eğecek kadar kararlıdır.

Amerikan- Rus sidik yarışında bizim gibi ülkelere olan oluyor zaten.Ha Kore ha Biz.

Dizi sağlam, hem erkeklere hem kızlara göre,Kurtlar vadisi mi dersin Ezel mi dersin bilemem, bence ikisi bu dizinin eline su dökemez derim o da ayrı.Yakında ATHENA başlayacak, devam dizisi o nasıl olacak, merakla bekliyoruz.

İRİS'TEN BİR KAÇ TANITIM VİDEO:
Bir de klip, mendilleri hazırlayın:((((TARİH84

2 yorum:

Syhn dedi ki...

ne desem bilemedim :/
olmasa savaşlar..

tarih84 dedi ki...

syhn: insanlığın çirkin yüzü savaşlar.eskiden meydanlardaydı şimdi ise masumların üzerinde yapılmakta:((