15 Kasım 2010 Pazartesi

Geri Döndüm & Arifeden Belli Olur Bayramın Gelişi

Photobucket
Evvet sonunda bloğuma geri dönüş yapabildim.Çok yorgundum ,çok yılgındım, mola vermek istedim.10 günlük mola derken hakkaten de 10 güne yakın bir süre bloğuma birşey yazmadan duramayacağımı sanmıştım.Yanılmışım:) Kpss pisliğine batmış temiz bir köşe ararken unutuverdim dünyayı.İt herifler yine yaptılar yapacaklarını.Yine ettiler puanlarımızın içine neyse benim anlatacaklarım bunlar değildiki...Canım arkadaşım bir süredir rahatsızdı, ameliyat olmayı bekliyordu.Daha önceden de bahsetmiştim.Haberi alınca okuldan( yani Aydından ) İstanbula geçiş yaptım.Merak edenler buradan okuyabilir TIKLA
Bu sabah geri döndüm.Allaha çok şükür ki iyileşmeye başlamış bırakıp döndüm mecburiyetlerime, kocaman öpüyorum Joeycim seni. İstanbul günlerini ayrı bir yazıda anlatacağım.
Photobucket
Sabah eve geldim, çok rahat bir yolculuk oldu ama yine de yol yordu.Eve geldiğimde ise beni yıkanmış bol yeşillik, limonla tatlandırılmış kırma zeytin ve de taze peksimet bekliyordu.Çayımı demledim roka+zeytin+biberli kahvaltımı mideme indirdim.Saat 9.30 oldu odama geçtim şok, yapılan bayram temizliği esnasında ne kadar kıyafetim varsa itina ile yeri değiştirilmiş buldum.Atanabilme umudu taşıdığım günlerde kışlıklarımı çıkarmış yerleştirmemiştim hurçlarla beni bekliyordu hemen toplanıp atandığım şehre gitmekte kolay olsun diye... Ama bizde ayıp diye bir kültür vardır dip temel düzenli olmalı, halbuki bayram günü benim odama girmeyecek misafir için neyin ayıbı uğruna odam hallaç pamuğu gibi çırpılmış anlayamadım neyse. Giriştim odama yeniden dolaplarımı düzenlemeye..

Photobucket

Bu iş alışverişsiz son bulabilir mi aslaaaa saat 11.45 ,düştüm migros yoluna, oradan da semt pazarına eksikleri tamamlamaya.Bayram zamanı zaten hiiç eksik bitmez.Ellerim kollarım dolu
döndüm eve.Yetmedi akşam yine çıktım alışverişe..neyse kas gevşeltici içtim dinlenmeyi bekliyorum.
Bayramın nasıl gerçeceği arife günü yapılan alışverişten belli olur.
O kadar ıvır zıvır varki hepside yapıldı,sarıldı hatta fırın tepsisine yerleştirildi yarına kolaylık olsun diye.Yaprak bile sardık son dakika süprizi diye:) Tamam aslında ben böyle şeylere şikayet etmem de bize pek misafir gelmez, annem ortanca çocuk genelde biz gideriz.Bu kadar hazırlık kime?
Neyse efendim tüm kasaplara yarın biraz sabır, biraz dikkat diliyorum, bu iş şakaya gelmez.

Photobucket
XOXO yukarı blog sakinlerim...
TARİH84

8 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Şimdiden özlendin şeker. İyi düşünelim iyi şeyler olsun artık.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: haklısın secret, kuantum, pozitivz dalacam tüm alemlere:) iyi düşünmeye ihtiyacım çok:) öptüm kocaman yanacıklarından.

brai dedi ki...

ayy beni de öp, beni de öp :D Nolurrr :))

Canım benim tüm bu kuantum teoremlerin üzerine bir de tanrılar okulu isimli kitabı aldın mı sırtın yere gelmez, pollaynna bile yanında sönük kalır... Valla benden söylemesiii bebeemmm :)) muahh :))

tarih84 dedi ki...

brai: kıskanç seni, gel öpem kocaman=)=) güldürdün beni:)bir gülücük b ayram gübü kaç pirzola eder acaba?

not: tanrılar okul kitabı var, hatta okuma listeme annem zorla eklemişti, yıllardır nednese ne zaman elime alsam başka şey girdi araya.2010 çıkmakdan illaki okunacak:)

margrit dedi ki...

özlettin kendini :)

brai dedi ki...

ehihihih :))) kıskancımm ben kıskanççç, sen benii öpp, hep beni öpp :D

Yaw bu Tanrılar Kitabı benim akıl melaikelerimi aldı götürdü yaffff :D Bir kere orda yazılanları kendime adapte etmeye çalıştım aman tanrım ben, ben olmaktan çıktım, başka bir ben oldum resmen. Yolda yürürken bile sanırsın ki alice harikalar diyarından çıkmış, köşe başındaki buggs bunny ile buluşup kahve keyfi yapacaklarmış edasıyla bulutlarda yürüyorum. Arka fondaki pollyanna biraz ezik, biraz da agresif gözlerle şeker portakalımı aldın ama kötü kalpli cadının aynası hala bende nihahahah diye gülüyor... Sadece gülse o da iyi, bir de demesin mi ayna ayna söyle bana... Güzel miyim, güzelim... Pozitif miyim evet evet pozitifsin... Tanrılar kitabını okursam kısa zamanda ermiş kategorisine girer miyim... Tabiii canımmm üzerine birde beyaz atlı prens gelir... Ekip tamamlanır... Ama neyse ki kısa sürdü... Silkelendim ve kendime geldim, özüme döndüm... Ohh beee dünya varmışş :)))

Not: Ama kişisel gelişim ve kuantum üzerine illa da okuycam ben birşeyler diyorsan eğer Nil Gün'ün kitaplarını temin et derim. Emin ol kadın daha akıcı ve gerçekçi şeyler üzerine kurguluyor kitabını... Öperimmm muahhhh die komacann :)))

tarih84 dedi ki...

brai: bu ne güzel ve de ne neşeli bir yorum bayıldııımmm:)içimi açtın neşe saçtın sağol var ol.öptüm seni on yüz bin kere:)

tarih84 dedi ki...

margrit: biraz özlenmişim ama sevindim bu duruma doğrusu:)