18 Kasım 2010 Perşembe

Düşes Ruhlu Seyhan İle Kahvaltı Keyfi & Fethi Paşa Sosyal Tesisleri & Üsküdar Pazarı

Photobucket

Cuma sabah erken saatlerde, üsküdar sahilde buluşmak için sözleşiyoruz.İstanbul'a gelişim sebebiyle Seyhancım kırmıyor ve bana randevu verebiliyor.Neyse gün Seyhanı bekletmemle başlıyor, aslında hiç huyum değildir ama oldu bir aksilik.Allahtan geç kalışımı misafirlik hatırına bağışlıyor.Tüm suç mavimarmara projesinin yarattığı trafikti ya neyse:) Seyhanın bloğunda bolca bahsettiği sosyal tesislerden birinde bir gün buluşabilmemiz beni ayrı bir mutlu ediyor.

Yer: üsküdar, Fethipaşa Konağı/Yalısı/ Koruluğu...

Photobucket
Merdivenleri çıkıncaya ki süreçte selvi gibi boy atmış cennet hurmasında/elmasında gözümüz kalıyor.Bakıyor bakıyor bir türlü yetişemeyeceğimizi anlayıp yürümeye devam ediyoruz.Çok da severim.

Photobucket

Dede Efendiye hürmeten çalınan Türk Sanat Musikisi eşliğinde bir kahvaltı bizleri karşılıyor.Seyhanım seni gerçekten de çok özlemişim, tüm kahvaltı boyunca sıkılmadan neredeyse yemek yemeyi unutarak konuşmaya dalıyoruz.

Photobucket

Seyhanın dayanamadığı minik ekmekler:

Photobucket
Sonrasında biraz yürüyelim diyoruz daha adımımızı atmamızla eski konak dikkatimi çekiyor.Hep böyle bir yerde yaşamımı geçirmeyi isterdim diyorum.Satılıkmış da sayısla mı oynasak hem devretmiş tutarsa burası benim diyorum:) Seyhan da bir katı benim beni de al yanına diyor.Her zaman başımın üzerinde 2 oda bir salon yerin var şekercim:) Bir katta kaç oda vardır acaba? =)Photobucket
Bu terasta ne de güzel yorgunluk çayı içerdim, atanmış, öğretmen olmuş işten gelmişim ohhhhh

Photobucket


Sonrasında Joeysiz olmaz diyoruz bir kat da onun.Hatta bu pencereden geliş yolumu gözler sevgi pıtırcığım diyorum.Seyhandan altın sözler: zaten sen bir atan buraya(İstanbula) biz sana taşınıcaz.hahahhaaa başımla ne de güzle olurdu ahhh ahhhh

Photobucket

Sonrasında ufaktan gerçeklere yol alıyoruz kaç yıl çalışsak da bu evleri alamayız şu nu mu alsak diyoruz:) bu da satılık garibim sağlam yeri kalmamış.

Photobucket

Karşısındaki evin camında da bu yazı:)=)=)

Photobucket


Sonrasında bizim paraları denkleştirip o evi alalım bu ev gibi restore edelim diyerek yeni hayallere dalıyoruz =)=)

Photobucket

Neyse sahile geçip yürüyüşe devam ederken karşımıza bu villa çıkıyor.Pek kokoş pek alımlı, kesin balıkçıdır diyoruz:)

Photobucket

Seyhanın yoğun günü, beni çay keyfine bekleyen canım arkadaşım derken yolları üsküdar pazarında ayırıyoruz ama biz ayrılamıyoruz.Tutmasam kendimi ağlayacağım.
Üsküdar pazarı o güne özel mi o kadar iyiydi yoksa hep mi iyi bilemiyorum.Bildiğim tek şey 5. tehgahta paraları bitirip pazardan kaçtığımdı, yoksa mazallah kredi kartımı elime alabilirdim.

Photobucket
Bu dükkanı çok sevdim, hem fiyatlar çok uygun hem de çok şık bujiterisi var.
Photobucket
Güzel bir sabah keyifli bir öğlene bağlanmış oldu.
Sevgiyle kalın yukarı blog sakinlerim xoxox


Tarih84

6 yorum:

brai dedi ki...

ne keyifli bir yazıydı bu böyle yafu... bende hep böyle eski konaklarda yaşamak istemişimdir. Buram buram tarih kokusunu içine çek, otur... Var mı daha ötesi...

Joey Potter dedi ki...

Biraz olsun nefes almana ve keyifli bir gün geçirmene sevindim canım. Bir daha geldiğinde daha uzun görüşürsünüz Seyhanla umarım. Yalılarda yaşayacak hatunum ben tabii de kaderin bundan haberi yok :D :D :D

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: ben snein yanında bütün üzücü yaşadıklarına rağmen çok mutluydum:) seninle vakit geçirmek yeterdi.Üsütüne seyhanla olmak kaymak etkisi yarartı.güzel bir sabahtı doğrusu.

yalılar seni kesmez saraylara layık hatunem benim=)

YILDIZ dedi ki...

Ne güzel bir gün olmuş gerçekten,iyi bayramlar;))

tarih84 dedi ki...

Yıldız: sağolasın güzeldi doğrusu, sana da iyi bayramlar=)

Syhn dedi ki...

hakikaten gözümden kaçmış sende dikkat etmişsin ki diğer yazılarına yorum yazıp bunu atlamışım:) ve link vermişsin saolasın ;)

çok güzel anlatmışsın her anı tekrar yaşadım sanki.. ahh o evler..

hızına yetişemiyorum ama yavaşlaa :))