5 Kasım 2010 Cuma

Bride Wars / Gelinler Savaşı

Photobucket
Afişi gördüğümde iki başrol oyuncusu, iki güzel gelinlik, iki yakışıklı ile ortalama bir film daha demiştim.Yanılmışım, çok daha ötesiymiş.

Photobucket


Kardeş kadar yakın iki arkadaş Liv ve Emma, çocukluklarından beri evlenip gelin olacakları o günün hayalini kurmaktadırlar. Düğün hayallerinde vazgeçilmezleri New York’un en ünlü düğün mekanı The Plaza Hotel’de evlenmektir.Küçüklüklerinden beri gelin olan baskın karakterLiv ve damat olmaya razı olan, herkesi memnun edip ses çıkarmayan naif Emma bu uğurda dostluklarına rağmen direnmeye kararlıdırlar.

Photobucket

26 yaşına geldiklerinde ikisi de evlenme teklifi alır.Tabi bu evlenme teklifleri birbirinden farklıdır, bir çeşit savaşın ilk adımlarıdır.


Sırada düğün organizasyonu vardır.

Photobucket

Hayallerini gerçekleştirmek üzere evlilik danışmanlığı ofisinde yapılan bir hata sonucu aynı gün evleneceklerini öğrenirler!Aslında bu hataya biraz da Emma'nın iyilik severliği neden olur. Hangisinin The Plaza Hotel’de evleneceği sorun haline dönüşür.
Photobucket
Bir anlaşmaya varılır, hangi gün evleneceklerine karar verilinceye kadar düğün planı askıya alınacaktır.Liv bu kurala uyacak mı? Emma bu sefer de sessiz kalabilecek mi?Peki malum gün yaklaşırken damat adayları ile gelinler gerçekten uyumlarını koruyabilecek mi?Dostluk mu galip gelecek, düğün hayali mi?Biraz da kendileri olmanın savaşıdır bu.Bu uğurda çok acımasız olacaklardır inanın. Bundan sonra, iyi olan gelin kazanacaktır!

Vera Wang sen HARİKASIN!!!!!!!!!!!!
Photobucket
Düğün anına kadar gelinler arasındaki akıl almaz savaş devam eder, savaş baltalarının verdiği yıkım öyle şiddetlidir ki düğünün son dakkasında bile saç başa girilir.Vee Emma Yeter diyerek kendinin ve ne hale geldiğinin farkına varır.Ortada bir yanlış vardır hem de tahminlerinden de öte.Liv de iç hesaplaşmalarla kıvranır.Gerisini de artık izleyin...

Photobucket
Bu akşam can sıkıntısı ile tv zaplarken sinema kanalında yeniden denk geldiğim ve hiç bıkmayarak yüzlerce kez izleyeceğimi anladığım bu filmi sizlerle paylaşmak istedim.
Hala izlememişseniz izleyin.
İzlemiş ama beğenmemişseniz yeniden şans verin.
İzlemiş beğenmişseniz yine yeni yeniden izleyin.


Photobucket


Tarih84

6 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Ortalama bir filmdi canım ya. Hani canın sıkıldığında izlenir. Sıkmaz belki ama o kadar da iyi değil.

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: tekrar tekrar bakıldığında yeni ayrıntılarla karşılaşıyor insan, izlerken öne çıkan sahnelere takılı kalıp atlanılan yerlere dikkat çekiliyor bu seferde.Benim beğenime hitap etti valla.

sophie'nin dünyası dedi ki...

ulusoy ankara-giresun arabasında kayıtlı filmlerden biriydi.yolculuğun başında açayım izleyeyim dedim,filmin ortalarında uyku galip geldi :)
bir daha rast gelirsem bitirmek kısmet olur belki...

margrit dedi ki...

Geçen yıldı sanırım. En yakın arkadaşımla izlemiştik bu filmi. Hem çok güldürmüştü hem de olur ya bizde bu hale düşersek demekten de alamamıştık kendimizi :))

tarih84 dedi ki...

sophie'nin dünyası: inşallah deng gelirde izlersin canım, güzel filmdir.

margrit:birbirlerine düşmeleri aslında iyi oldu.gözleri açıldı.gördükkü sağlam dostluklar hiç bir şartta yıkılmıyormuş.

Adsız dedi ki...

valla gerçek izledim snırım 20 ... taammmanm 40 ...