9 Ekim 2010 Cumartesi

Son 22 Gün Ve Salvador DALİ

Photobucket

Salvador Dali'yi çok severim, özellikle onun dünyayı görüş perspektifini.

Bu günüm Dali'nin portlerinden fırlamış gibiydi.

Bu resim bir çok şeyi anlatmaya yeterli=)

Başımı kaldırıp, onca koşturma arasında bir an durduğumda, etrafım sanki Dali tablosundan bir kesiti andırmaktaydı.Eve gelip hangi resimdi derken arşiviminin tozlu klasöründen çıkardım sizlere=) Bir an , bir boşlukta alın elinize çayınızı, açın görselleri ve biraz Dali resimlerine bakarak düşünün kendinizi.

H. Gardner'ın kuramına göre uzlamsal zakaya sahip, nefis bir penceresi olan,farklı bir ressam DALİ.( H. Gardner: çoklu zeka kuramı yaratıcısı, nobel ödüllü kuramcı...)


VEEE SON 22 GÜNNNNN


Görsel Kaynak

Heyacanlıyım, sakinim, dellenmişim, durgunum, gülümsüyorum, hüzünleniyorum...her telden çalıyorum.Karma karışığım özetle=)

Az kaldı biliyorum, çalışıyorum, olacağına inancımı güçlendirmeye çabalıyorum.

Güzel düşünürsem güzele ulaşacağıma inanıyorum.

Azmediyorum, emek sarfediyorum, sizlerin de dualarını bekliyorum.Bu sefer bu iş kökten hallolmalı ve vatanıma hizmet etmek için düşmeliyim okul yollarına...ah ahhh =)

TARİH84

2 yorum:

brai dedi ki...

Dali, dalii, daliii... Tesadüf olsa gerek bu vallahi. İşin eğlence kısmını bir yana bırakacak olursak eğer daha yeni bitirdiğim kitap Dali'yle ilgiliydi yahu. Seninde blogda Dali'yle ilgili birşeyler bulunca dayanamadım doğrusu. Kitabın ismi Dali: Büyük Paranoyak...

Dali'nin fotoğraflarına, mektuplarına ve resimlerine oldukça yoğun yer veren kitap, okuyucuyu adeta bir tarih yolculuğuna çıkarıyor. Böylece Dali'nin yaşamının sessiz bir izleyicisi gibi yaşadığı yıllara, hislerine ve bu hislerin dışavurumuna tanık oluyorsun vs. Ayrıca bunlar ne ki... Daha içinde neler var neler... Kesinlikle tavsiye ederimmm... :))

tarih84 dedi ki...

brai: oğğğ çok merak ettim doğrusu.31 ekim sonrası incelemeye alınacak kitaplar listeme dahil ettim bile.