19 Ekim 2010 Salı

Son 12 Gün & Bugün Ne Yapsam?

PhotobucketSon 12, biraz telaşlı, biraz mayhoş bir güne başlangıç yaşadım. 4 gündür gece gündüz koşuşturduğum üniversite başvuru telaşlarım, dün bütün bir gün yediğim yağmurun da katkısı ile yorgun bir güne merhaba dedim.
Şaşkın serçeden daha şaşkın öğleni ettim.Serçe diyorum da bu kuşun cinsi nedir hakkaten bilmiyorum=)
Photobucket

Bir kahve içip kendime gelmeliydim.Keşke bu kadar şahane hazırlanmışını yapabilseydim=) Ama nescafe 3 in 1 bol kahveli de yeterli geldi.
Photobucket

Kahvenin büyülü kokusu ile masallar alemine daldım, bir atın üzerinde dert-keder nedir bilinmeyen sihirli ülkelerde dolaştım.

Photobucket

İlerleyen saat aklımı başıma getirdi.Ders çalışmak üzere arkadaşım bize gelecekti.Gece yarılarına kadar sürecek test maratonuna hazırlık kıza iki güzel şey hazırlayayım dedim başladım araştırmaya bu şahane kurabiyeyle karşılaştım, cıx olmaz bende bununla uğraşacak sabır bugün yok diyip devam ettim bloglar üzerinden gezinmeye.Tarif için tıklayınız

Photobucket

Daha sonra bol eğlenceli kurabiye yapımlarına geçtim.Tarif de basit doğrusu ama evdeki malzeme yetmez,şekerleme renkleri var ama şeffaz rengi verecek jöle-telam kalmamış:( Ama sizde malzemeler tamsa buyrun tarif burada tıklaytınız.
Photobucket

Saat alarmı çaldı, dalıp akan zamanda kaybolmayayım diyerek her daim alarm kurmak adetimdir.Neyse karşı caddeye çok kokoş bir pastene açıldı, sahibesi aslen bir mimar ama yemeğe aşık olmuş ,oradan da pasta yapmanın terapi olduğuna kara verip pastane açmış.Bugünlük sipariş vermek en doğrusu.Kurabiye canavarlığımdan test canavarlığına geçiş yapmamın zamanıdır artık=)
Photobucket

Aja aja Fighting diyor ve ayrılıyorum.

Sizleri çok seviyorum yukarı blog sakinleri bir başka yazımda görüşmek üzere xoxo


Tarih84

4 yorum:

Syhn dedi ki...

tarifleri eklediğin ii olmuşş.. yoo bnm için değil sınav sonrası üstümüzde denemen için :)
hani yolun buralara düşerse ki düşürmeye çalışıyoruz ya ;)

sophie'nin dünyası dedi ki...

ben sanırım bıraktım çalışmayı.ne hevesim kaldı ne de inancım, senin gibi sonuna kadar asılanlara helal olsun diyorum, kolay gelsin.

tarih84 dedi ki...

Syhn:düşecek o yol elbet oraya:) kasım gelsin ilk 10 gün küçük kuzenimi derleyip toplayacağım.sbs çocuğu azıcık ders çalıştırıcam.benden ders konusunda korkar.sonra direk oradayım.

tarih84 dedi ki...

sophie'nin dünyası:eğer şimdi bırakırsak onca emeğimize yazık olmaz mı? şimdi iyi bir duş al, güzel bir kahve iç,sonrada sağlam kafa ile genel tekrar yap canım.biz bu kokuşmuşlara pabuç bırakmamalıyız, bu atama bizim hakkımız.eğer şimdi bırakırsam bir daha yapamam.sonuçta bu puan 2 yıl geçerli olacak.öyle adaletsizleştiki ülkemiz birinci basamağı iptal etmeyip sizi öğretmen edemedik ama memur edicez der gibi satıldı sınav.Allah larından bile bulsunlar diyemiyorum çünkü herşey onların yanına kar durmakta.neyse moral bozmak yok çalışmaya devam.