4 Ekim 2010 Pazartesi

MİM: kimin yerinde olmak istersin ?

PhotobucketSevgili arkadaşım Seyhancım bir adet mim postalamış bana.Aslında aldığım ikinci mim, cevaplamaya fırsatımın olduğu ise ilk mim olma şerefine nail oldu.Seyhanım sen istemesen asla olmazdı ya neyse(soru -cevaplarda iyiyimdir)...

Görsellerle süsleyeyim dedim, okurken yazdıklarımla olmasa da resimlerle içinizi açmaya karar verdim.Bu blog biraz tebessümü hak etti.


Kimin yerinde olmayı istersin diye soruyor mim, düşün düşün varamıyorsun nihai sonuca...ben de pek düşünmemeye, kendi bakış açılarımla ortaya karışık cevaplamaya karar verdim.
ÇÜNKÜ: yaradan öyle bir düzenlemişki, hiç bir kul mükemmel değil ve hiç bir kul sorunsuz değil.


Photobucket

İlk etapta bayanlardan gittim.Düşündüm beni etkileyen hangi kadının yerinde olmalıyım, sonra bu fikir canımı sıktı, bildiğim tek şey milyonları etkileyen,milyarlara yol gösteren fikir üreticilerinin hayatları tam tersine acı ve talihsizliklerle dolu cıx almayayım.


Photobucket

Erkeklere geçti sıra, yine fikir ve düşünce üzerine dolandım beynimin kör sokaklarında.Buda mı olsaydım dedim=) sonra da vayyy hadsiz sen kim buda olmak kim diyip biraz daha gerçek yaşama kaydım, daha olunur-daha ulaşılır cinsinden=)

Photobucket

Ne bir icad, ne bir yapıcı düşünce ...bunlar benden uzak dedim.peki illaki gerçek bir kişi mi olmalı bu iş diye düşündüm.Ben tanımıyor, bilmiyorsam en azından bilinen karakterlere es geçeyim dedim. Serena won der woodsen olsam( aslen blairciyimdir) ne güzel olurdu: herşeyi ye ama taş gibi ol, her haltı yap ama melek gibi bir muamele gör, çalışma -zorlama ama popülerliğin ile her üniversiteye kabul ol, ohhhhh..yok yok bu da bana uymak ...ben aptalgillerdenim illa çalışıcam, emek vericem, mücadele edicem cıx bu da olmadı...ne yapsak acep???????


Photobucket
Bu aralar Playful kiss izliyorum, haftada 2 bölüm deşarj muhabbetine.

Karar verdim manga dünyasında bir karakterin yerinde olmalıyım.manga hayat ise manganın son sayfası kaderimizin son çizgisi demektir.sonuçta öyle ya da böyle bir belirsizlik de olsa sonunda cevap belli.Ho ah ni'nin yeridne olmalyım.kız emeğinin karşılığını, hayatının aşkını, muhteşem bir oppa alıyor, bunun yanında oppası sayesind eüniversite okuyup,etrafına yararlı oluyor..ne güzel temiz iş=)

Seyhanım ne zor mim miş yahu ben hala karar veremedim=)=))
buraya kadar okuduysan sen de pişman olmuşsundur nereden gönderdim yinendelirmiş diye=)

Photobucket


Sonunda karar verdim.!!!!!


Photobucket

Yaklaşık 10 yıldır benim hayatımda baş ucu öğüdü olan, her daim yüzümde bir neşe, kalbimde bir sıcaklık yaratan, bir çok klişeyi yenmemi sağlayan, aşk romanları serisi yaratıcısı denilen bana göre eşsiz kadın Danielle Steel'in yeridne olmak isterdim.

Benim gözümde o bir ilah.Yeri gelince bir abla yeri gelince dönem tarihi anlatıcısı.Bazen national geografinin yerini alıp bizlere botanik ormanlardan bir macera anlatıcısı tabili iki aşık gözünden=)

Canım mı sıkkın ya da mutluluktan ne yapacağımı bilemez halde miyim al eline herhangi bir daniel kitabı bak keyfine, üzgün müsün, bilinmezde misin al eline kitabı unut dünyayı...amerikan tarihinin 1940lı yıllarından günümüze öğreten, müzik-sinema piyasasının arka sokaklarını anlatan, tutucu-larç- katı- umursamaz aile yapıları ve aşk düğümleri çözücüsü...ilaç gibi bir yazar.Kişiler, seçimler, tercihlere farklı bakış açıları katan bir kadın.580 milyonu aşmış kitap satışı ile bestseller yazarı.
Hangi yazarın kendi adına parfümü vardır bu dünyada, hangi yazarın dekorasyon şirketi vardır..kadın kokuları ve kitabındaki ev betimlemelerini o kadar şahane yapmaktaki iş taa buralara bile varmış durumda.SEVİYORUM SENİ DANİEL STEEL.

Hatta bir ara kitap okuma hastalığına öyle bir düşmüştüm ki sanki herkes benim gibi istediği kitabın Türkçesini hemen bulamıyor buna bir çare diyerek gidip sayısal oynamıştım.Çıksaydı belkide Türkiyede ilk olacak kitabevini kuracaktım.Gençlerin en çok merak ettiği roman ve mangaların çevirisini yaptırıp haklarını satın alıp bastırıp raflarda benim gibi kitap kurtları için satışa sunacaktım.ahh ben ve hayal perestliğim=)=)=)

Neyse ben Kimin yerind eolmak istediğimi buldum: kalem üstadı, roman fabrikatörü, 7 çocuk annesi, milyonlarca kadının ilahı, kalplerin yol göstericisi Danielle Steel olmak istiyorum.


Madem mim'lendim ben de mimlemeliyim=)
canım kankam La Feam , cihibim, rüzigarım ve miss nefertitim
mimlendiniz şekerlerim.

TARİH84

8 yorum:

chibininvirajliharfleri dedi ki...

çok güzel olmuş bu yazı ya çok da eğlenceli hemnececik okudum bitirdim sonunda karar verdiğin kişiyi tanımasam da bir romancıyı seçmeni takdir ettim sonuçta bize en büyük düşleri kurduran, yeni dünyaların hayatların kapılarını açanlar onlar. bir de mimlenmişim en kısa zamanda yazacağım mimi sağol canım :D

çeşnici Handan dedi ki...

Yazın çok hoş sonuna kadar okudum ve seçtiğin kişiyi beğendim . Bu arada bloguma yazdığın o güzel yorum için de ayrıca teşekkür ederim canım. Sevgilerimle.

tarih84 dedi ki...

chibim: beğenmene sevindim=) mim yaınıda bekleyeceğim:)

çeşnici handan: adaşımı bloğumda görmek çok güzel bir duygu.bloğuna bayılıyorum=) emek ve özen var.tabiii birbirinden iştah kabartıcı tarifler.her zman beklerim bloğuma.her fırsatta bloğundayım.

Syhn dedi ki...

daha uzun yazılbilir miydi bilmiyorum ama deşarj olmuşsun azcık :))
neredeyse pişman oluyordum ki olak istediğin kişiyi ve gerekçelerini sundun.. saol cnm vakit ayırıp yanıtladığın içun ;)

tarih84 dedi ki...

syhn: sen istersinde ayırmazmıyım o zmandan bir parça da sana:) sağolasın, sanırım uzun ama güzel bir mim oldu:)

chibininvirajliharfleri dedi ki...

evet efenim buyrunuz :D
http://chibininvirajliharfleri.wordpress.com/2010/10/05/ah-keskem/

Miss_Nefertiti dedi ki...

Canım biraz geciktim ama işte buradayım ;)

http://nefertitihome.wordpress.com/2010/10/26/kimin-yerinde-olmak-isterdim/

tarih84 dedi ki...

Miss_Nefertiti: canım ben seni hep beklerim:)