31 Ekim 2010 Pazar

KPSS Sabahı & KPSS & Ve Sonrası

KPSS adına son satırlar:

Sınav gecesinden Sabahına:

30 Ekim gecesi saatler alınacağı üzere annemin yaptığı panik ile gece 00.00 olmadan biz erkenden değişimi yaptık ama ne yapış baştan sona saptı saatimiz.Sabaha karşı anlamsızca kabuslar gördüm, anlamsız diyorum çünkü hepsi de uyanmam adına gördüğüm çağrışımlarmış meğer.En son gözümü açtığımda hala saatim çalmamış olmasına rağmen güçlü bir ışık kapalı panjurlarımdan içeri sızıyordu.O an anladım ki ben geç kaldım.Bir sıçrayışım var bir çığlığı basışım aklıma geldikçe ağlamak istiyorum.Saati 9.20 sandım, meğer 8.20 imiş ama aslında 7.20 olması gerekliymiş.Bu üç aşamayı her çığlığım ile yeni bir panikleme ile yaşadık.Kumandayı 3 kez elimden düşürdüm en son trt teleteks ile öğrendim bu sefer de yeni bir panik başladı.Nasıl gidicem?Evden kendimi attım, ilk gördüğüm şeyleri üzerime geçirdim.Evraklar tamam, taksi çağırdım pastaneye gittim, kahve+okunmuş şeker+gevrek yedim-içtim.Tekrardan taksi ile Ege üniversitesine yetiştim.Arkadaşımın annesine çantamı attığım gibi sıraya geçtim.Bir saat öncesinden girdiğimiz sıra o kadar uzundu ki sınav geç başlatıldı.

Sınav Öncesi:
Sınav öncesi geyiğinin yaptığıldığı cemaat kalemi espirisi karşımdaydı, şoklar içerisindeydim.Aynı şoku sınava giren ve kapıda espirilerine gülen bir çok kişi yaşadı.Bir torba içinde 2 kurşun kalem, bir kalem traş, 2 yaprak peçete, 3 olips şeker:)
Allahım koptum yahu :Fatih marka kalem:)
Silginin markası bile yok ve silmiyor yemin ederim berbattı.
Olips mentollü 3 adet şeker, sözüm yok tatmadım bile.
Peçete olayına koptum.hani ucuz peçeteler oluyo tül gibi aç Karınca duasının üzerine koy inci gibi oku:) o denli ince siz düşünün.
Erikli marka 0,33ml ( o kadar iç yok sana yarım litre der gibi su şişesi:) içmedim bile.
Kalem traş ise taa ilk okulda var olan adi yuvarlak birşey:) (gerek kalmadı kullanmaya)

Sınava 5 dk kala:

Kızın birisi sınava 5 dk kala geldi, ağzında sakız gayet rahat, oturan kıza kalk dedi, burası benim yerim, elindeki kağıtta bunu ispat ediyor.Sınav görevlileri panik, kız panik ,bir bu panik değil.Neyse hocalar devreye girdi, kız neredeyse ağlayacak, ben diyorum ösym yanlışlık yapmıştır benim ön sıram boş belki dizgi hatasıdır seni ön sıraya alırlar panikleme, kendi paniğimizi unuttuk kıza üzülmekten.Sonra anlaşıldı ki sonradan gelen sakızlı bayan geçen sınav girmemiş, elindeki giriş belgesi geçen sınava aitmiş, bu sınavda da aynı yerde girilecek diye sanmaktaymış mış ondan gelmiş miş...Allahım bunlar da mı hoca olacak şimdi, şuursuz bu senin hayatını ilgilendiren bir sınav, aç bak bir neler oluyor, sor soruştur.Neyse bir çocuk başladı yakınmaya ben Almancıyım ailem zorladı ,geldim sınava girdim, ilk defa girdiğim sınav da iptal oldu, burada kalakaldım, atanamazsam ancak geri dönücem bu ne reezillik... şimdi ,güleyim mi ağlayayım offf de gedin yağ dedim ben kendime odaklandım.

Sınav Başlasınnn:
Sınav zordu ama beklenildiği kadar zordu.Geçen sınav düzeyindeydi, daha anlaşılır cümleler vardı.Yeni terimler vardı ama zaten iptal edilen sınavda da o terimlerin ilk aşamalarını görmüş haliyle bilmekteydik.Sınavdan mutlu çıktım, oldu inancı içindeydim.

Sınav sonrası:

O kadar başım döndü ki merdivenlerden indiğim gibi arkadaşımın annesi tuttu kolumdan, sarılık geçirdim sanmış kadın , yazık:) Ama tek ben değildim bu durumda olan, birisinin annanesi ağlıyor bu çocukların ruhu gitmiş, meryem ne yaptı acaba ,meryem...meryem diye bağırıyo..yazık teyzem yaaa..ama hakkaten uçmuş şekilde çıktık sınavdan, bilmeyen biri bunlar içerde esrar mı sardı, hap mı yuttu der o derece etkili 120 soru.

Neyse yediğim iki mandalin kendime getirdi beni.Çantamı almamla telefon trafiği başladı, keşke sekreterim olsa dedim içimden, nerdeee...Diğer arkadaşlarla Forum bornovada buluştuk, yemek yedik.Takıldığımız soruları danıştık falan filan, sonra yeni ciciler aldım kendime.Bershka'dan jean ve The Body Shop'tan bitecek parfümümü yeniledim.(vanily)...Canım, bir taneciğim La Feamla derleştim.Ne konuştum tam da hatırlayamasam da:) Kafa olmuş durumdaydım resmen:)

Sorular Açıklanmış:

Arkadaşım Nazlı'nın ısrarı ile açıklandığını öğrendiğimiz soruların çıktısını alıp bir cafeye oturduk.Alsancak gezmeleri ve yeni alışverişler yalan oldu.Netler bizi sarstı.Hemen hemen aynı neti yapmışız.Dedik biz 40 gün bunun için mi paraladık kendimizi.Sonra azıcık Polyanna takıldı dedik eğer bu kadar çalışamsak belki de düşük net çıkaracaktık falan.Ama içimden bir parça koptu, artık KPSS duymak görmek bilmek istemiyorum.İlgilenmiyorum da.Puanım gelir bakarım, olursa yaparım tercihimi atanırım olmazsa da puanım 2 yıl geçerli denerim şansımı.Artık kpss, ders umrum değil, ben haddinden fazla çabaladım.Kapasite meselesi demekki.4000kişiye yakın kopya şüphelisi İstanbul ve Ankaradaki okullara toplanılmış, 350 fulleyici özel güvenlikle bilinmeyen bir şehirde sınava alınmış, eğer yine bir durum dönmedi, yeni kopyalar olmadı ise puanlarımız artış olarak dönecek bizlere, kadro şansımız olacak.Bilemiyorum.Artık tahminde bile bulunmak istemiyorum.BİTTİ.

Aydın yolları göründü:

Yarın sabah 5.30 arabası ile Aydın'a gidiyorum.Ders programımda değişiklik yapmak için gidicem.Bakalım kabul edilirse başka bir hocanın grubuna geçeceğim böylelikle okula tek gün gidip gelmiş olacağım.Sabah 8.30 dan akşam 22.30 a kadar nasıl ders dinlenirse bilemiyorum:(
Neyse eğer hoca değişikliği onaylatamazsam çıkar gelirim öğlen.Cuma- cumartesi gitmeye devam ederim.Kader & kısmetten öteye yok bir şey onu anladım.Benden kpss adına tık yok bundan sonra.Atanmadıkça öğretmenlik namına da tek satır yok.

Bunca zaman KPSS ve Ders dertlerimi okuduğunuz , yorumladığınız ve bu uğurda dualarınızı eksik etmediğiniz için binlerce kez şükrediyorum, teşekkürler blogdaşlarım, sağolun.

Güzel , mutlu, heyecanlı, meraklı yazılarda görüşmek üzere yukarı blog sakinlerim çok çok
öptüm oxox

Tarih84

16 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Bitti senle beraber bende bittim. Allahım geçmiş olsun. Artık bittiğine göre bende bir içimi dökeyim :):) KPSS yi bende duymak istemiyorum artık içim şişti. Dünyayı hatta karşındakini bile unuttun bu süreçte,konuşmalarımızın KPSS üzerine olması, KPSS planların ders çalışmaktan kafayı sıyırmana ramak kalması, vücudunun hastalık sinyalleri vermesi hatta benim için o kadar endişlendiğini bildiğim halde hastaneden iki dakka kafam dağılsın diye seni aradığımda bile KPSS muhabbeti yapmana kızamamam BİTTİ :D :D :D

Valla olmuyorsa artık kader de geç güzelim. Yok yani Türkiye'de yaşıyor olmakda bir kader neticede. Allah yüzünü güldürsün. Çalışmalarının karşılığını versin :)

papatya dedi ki...

kpss hakkında artık yorum bıle yapamıyrum inş kazanırsın canım ama senınle aydına gelmek çok isterdim cantanda yer falan varsa sıgabılırım:)))

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ нandan dedi ki...

canım hayırlısı olsun olan sana oldu bir sürü stres yasadın, neyse ki bitti kurtuldun.

brai dedi ki...

ohhh beee dünyaa varmışş... En azından bu sınav stresinden bir nebzede olsa kurtulmuş olacaksın ki daha ne olsun. Şimdiden gözün aydın dadlum... öperimmm kocamann

tarih84 dedi ki...

Joey Potter: canım,arkadaşım, kardeşimden de yakınım, dostum..ahh sen olmasan hakkaten sıyırırıdım.Ahh ahh..sana da sitresimi aktardığım ve seni de üzdüğüm için o kadar kötüyümki.biliyorum sen hep isteyerek seve seve destek oldun, kıyamam kıydım mı ben sana.herşey bir şekilde tamamlanıyo işteçkpss bitti sıra senin ameliyatta.zaten yarın okul işim de rayına otursun yada oturmadığı şekliyle devam etsin, ameliyat tarihin alınsın direk oradayım.öptüm seni kuşum.

tarih84 dedi ki...

papatya: inan yedi sülalem ve ben de bıktık kpss duymaktan.artık kulaklarımı kpss namına tüm her şeye kapadım. bitti.tıp oynuyoruz.

inşallah emeklerimin karşılığını alır atanırım.

şunu belirtmeliyim ki kpss ye hakkı ile deli gibi çalışmak bana çok şey kattı.çok şey öğrendim.derecelik puanlarla atandığımız için bizim bıranşta öğrenmemenin de imkanı yoktu.bedavaya atanalar yanında neyse bitti.TIP! =)

tarih84 dedi ki...

handan: haklısın sitres yaşadım ve tüm blogdaşlara da olumsuzluğumu istemseden de aktardım, üzgünüm :(

ama artık çok rahatım oleyyy sınav geçti gittiiiii=)


brai:valla dünya hakkaten de varmış be canım.olleyyyyyyy

tarih84 dedi ki...

MUTLUYUM & MUTLUSUN & MUTLU

:):):)

sophie'nin dünyası dedi ki...

yedekte bir b planı bulundurduğun için seni tebrik ediyorum, aydın' da işlerin sonuna kadar yolunda gitmesini diliyorum, başka da ne diyeyim, etmediğim küfürleri ettim bugün, bittiğimi düşündüm vs.
Ama yok, bundan sonra kpss istemiyorum hayatımda,kpss dışında her şeyle mücadele edebilirmişim gibi hissediyorum ve kalan enerjimi asla onun için harcamak istemiyorum artık.

tarih84 dedi ki...

sophie'nin dünyası: yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, güzel dileğin için de teşekkür ediyorum.sağolasın.hakkımızda hayırlısı.

İrma dedi ki...

eh hadi bakalım artık senden yüksek lisans maceralarını dinleriz kpss ye girmedim ama girmiş kadar oldum ayy heryerdeydi neyse ki bitti seneye beni de alır artık içine:)
neyse hayırlısı olsun senin içinde yüksek yüksek puanlar gelsin;)

tarih84 dedi ki...

İrma:sağol canım, kpss ye elini veren tümünü kaptırıyor, ömün arkam sağım solum kpss modunda oluyor.benden geçti sıra sizlerde artık.iyi ya da kötü bilemsemde yaptık işte birşeyler.şimdi hazırlanıyorum yarım saat sonra evden çıkıyorum Üniversitem beni bekler byby

Sevil dedi ki...

of of ne zor şu sınav içi Allahım hepinize yardım etsin dilerim kalbinizdeki çıksın karşınıza
zor iş valla düşündümde üniversite sınavına girdiğimde bende çıkarken wc de kus kus bir hal olmuştum senin dediğin gibi sanki birşey içirdiler bizlere :))
Allah kolaylık versin
sevgiler

tarih84 dedi ki...

Sevil: haklısın insanın kafası bir hoş oluyor, şuur kapanıyor sanki...sağolasın güzel dileklerin için, inşallah atanırız.Ama benim için kırılma noktası oldu bu sınav, artık kpss adına tık olmaz benden.

hayat güzel dedi ki...

oh ya kurtuldun bitti:) Şimdi heycanlı bi süreç başlıyo senin için, puanın gelmesini beklemek de ayrı bi merak ama zor kısım bitti tatlım:) geçmiş olsun:)

tarih84 dedi ki...

hayat güzel: haklısın canım her aşamsı zor.bu sefer 10 gün içinde açıklanacakmış.