8 Eylül 2010 Çarşamba

Otobüs Terminallerinde Son Trend, Yeni Gelişmeler

Photobucket

Denizli'ye aniden gitmem gerekti, malum üniversite ön kayıt başvuru işlemleri için ve sonrasında başıma gelen trajedi buradan okuyabilirsiniz. Pembesi gitti tozu kaldı hesabına başıma gelmedik kalmadı. Ama pembesinin hakim olduğu saatlerdeki güzellikleri sizlerle paylaşmak istedim.

Photobucket

Photobucket
yapayalnız ben=(

Terminal filmini Tom Hanks benimle birlikte çekmeliymiş, iyi ikili olurduk doğrusu:)
Gecenin yarısı inmişim terminale 4 saat oyalanmalıyım. Yarıda bıraktığım kitabım su gibi bitti. Sonrasında diğer kitaba geçtim o da 120 sayfa olunca okuma faslım da sona ermiş, daha otobüse binmeme 1.5 saatim kalmıştı. Terminalde gezintiye çıktım. İnanın in cin hakkaten top atıyordu. Neyse önce terminalin moda esintisine bakmak istedim, fotoğraflar sizlerle:


Otobüs terminallerinin oyuncak ve yastık modası:


Photobucket

Photobucket

Yastık modasında gelinecek son nokta boyun destekli yastık woooww ben bunların şişirmelerini sadece uçaklarda görmüştüm.maşallah jet hızıyla otogarlara da yetişmiş. yok ben klasik 4x4 isterim derseniz onunda her renk her takım desenlisi mevcut=)


Photobucket

Photobucket

Photobucket

Neyse biraz yoruldum, uyku alametleri göstermeden bir çay molası daha verdim.
Ekranlarda Dürüyenin Güğümleri:15dk izledim ama tam not aldı benden, takipçilerini memnun ettiği kesin.

Photobucket

Tam aklıma KPSS talihsizliğim be uzun bekleyişim gelmişken kanal zaplamaya başladım, karşıma ZTV diye bir kanal çıktı. KPSS ders yayını yapmaktaymış ders: Matematik, konu: bölme bölünebilme kuralları... ee ya iptal olursa konularda hamlamayayım diye basitte olsa matematik bölme kurallarını sil baştan yaklaşık 40dk dinledim

Photobucket

Daha sonra şansıma amerikan yapımı japonyada geçen bir film denk geldi. Filmi çok anlamsız buldum ama Japon olsun çamurdan olsun diyip izledim.

Photobucket

TUVALETLERDEKİ SON TREND: AKILLI MAKİNA 1TL MODASI

Karizmatik kişisel bakım seti:

Tuvalete gittiğimde bir kutu çıktı karşıma, üzerinde resimler ve 1tl koyup çevrilmeyi gösteren bir yer. Neyse merak ettim baktım maşallah yok yok. Dedim bari merakımı gidereyim jöle seçeyim ama bu kutu teneke dokunmatik değilki nereye seçiyorsun? Koydum parayı çevirdim kolu, bir kutu sesi geldi. İlk anlayamadım ne oldu. Sonra acaba jöle ikinci sırada şu kolu 2 kere mi çevirsem jöle inse diye aptalca bir düşüncede bulundum. Eeee saat gece 4 olmuş doğal. Neyse bir kutu ince uzun birşey. İnanın ilk gördüğümde erkeklere özel korunma yolları sandım=) ve içini açtığımda çıkan ilk şeyin reklamının da Ankara'da bir sünnet hastanesi olduğunu görünce töbe bismillah noluyoruz dedim=) meğer diş fırçasının sponsoruymuş. Resimde görülen herşeyden bir örnek eklenmiş, vayyy sıkı düşünce=) beğendim:)

Photobucket

Photobucket

Bu arada içinden erkek parfümü de çıktı şu siyah poşet içinde, o kadar şahane , o kadar cezbedici bir kokuya sahipki insnı uçurur cinsten. Kim bilir hangi erkek parfümünün çakmasıdır. Valla bu paket iyi güzelde hani diş macunu olmadı bak şimdi=)

Kısa kısa okuduğum kitapların özetleri:


Photobucket

Yolculuk Nereye Hemşerim: Gülse Birsel
Kitap alışılagelmiş Gülse kitaplarından biri. Eğlenceli, sıkılmadan okunacak cinsten. Kısa yazılardan oluşmakta. Avrupa yakası yazın hayatı, yaşamı,gözüne takılanlar ve bizlerinde takılmasını istediklerinin karması bir manâda. Bu kitabı okuyanlar Gülse Birselin 2 kez ev değiştiridğini, önce Etileri seçim sonra bahçeli sakin bir semte kaçışını görecek, daha sonra Avrupa Yakasında ada kıvamında yazdığı çakma çanta kapalı çarşı bölümünün az bile abartıldığını gerçekte daha beterini bir arkadaşı sayesinde yaşadığını okuyacağız. Yemeyi çok sevdiğini dile getirsede ben son yıllarda anlattığının aksine yaşadığını, düşünüyorum. Kanmadım Gülse. Eşine olan saygısı, zarif eşim diye dilinden düşürmeyişi, uykusuzlukla mücadelesi birde başbakanlık yemeği macerası işte öyle... Okuyun bir şey kaybetmezsiniz ama çok da bir şey kazanmazsınız.tebessüm uyandırıcı bir kitap.

Kratylos :Platon
Felsefe kitabından felsefik konuşmalardan başka ne beklenebilir? 2004 yılında hocalarımızın isteği ile ilk çağı hatmettiğimiz yıllarda 5 puna değerinde bir kitaptı benim için. Gramla puan veren hocalar varken 5 puan altın pasta değerindeydi. O zaman ders niteliğinde okudum diye birşey pek anlamadığımı sandım. Şimdi bilerek isteyerek okusam da yine pek bir şey anlayamadım. Yaşam, hayat ve bu hayattaki objeleri seçişimiz ev hepsini anlamlandırışımız üzerine bir sohbet. Hermogenes ve Kratylosun başlattığı sohbete Platonunda davet edilmesiyle farklı boyutlara uzanan bir konuşma. Ağaç dediğimiz şey ağaç mı? Neden ağaç diyoruz? İsimlerimiz neden şu, bu? Neden verilmiş, biz bunları nasıl algılıyoruz.? Oooo deş deş bitmez be hocam bu.. Ben zaten oldum olası düz mantık biriyim açmaz beni felsefik boyutlar. Ahkam kesip de bu işe gönül verip kafa yoran canı gönül felsefik dostlara da ayıp etmek istemem.

İ
şte böyle bir denizli macerasının pembe kısmı da buydu. Trajik kısmı cüzdan hikayesinde allahım sen korudun beni çok şükür rabbim.

Tarih84

2 yorum:

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Bana deli diyene bak seviyorum seni alemsin kızım

tarih84 dedi ki...

stil direktörü: bende seni seviyorum tatlım=)