2 Eylül 2010 Perşembe

Ne Olacak Bu İneklerin Hali ????

Son zamanların tasarım-sanatsal moda anlayışının getirdiği işgüzarlığın ilk şirine örneği ayakkabılar oldu. 2008 yılında şişli belediyesi önderliğinde shoe-art 2008 için 1.80 e 1.45 boyutlarında ayakkabılar tasarlandı.Dünyaca ünlü kişiler de zevkle katıldı. İyiydi güzeldi,şöyleydi böyleydi. O zamanlar tasarımlar istanbul sonrası fransa ve italyada düzenlenen fuarların şehirlerinin sokaklarını süsledi bizler göremedik. Şimdinin yeni trendi ise İnekler. Bir çok ünlü isim hatta bu işe finansal destek verenlerde kendi markalarına uygunundan inek boyamış tasarlamış. İyi hoş güzel öyle böyle şöylede nedir bu ineklerin sokaklardaki yalnız ve döküntü hali?Bir çok ineğin boyası çatlamış, küçük çocukların umursamaz ebeveynleri sayesinde at niyeti gören ineklerin orası burası kıırılmış ve hala sanat aşkı diye sokaklarda telef olmaktalar. Bunun kıstası nedir iyice hurdaya çıkınca mı kaldırılacaklar? Şu anda gözden düşmüş durumdalar. İnanın acıyorum hallerine, ben içlerinden beğendiklerimi resimledim.

resimler:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

İtiraf etmek gerekirse içlerinden en çok bu ineği sevdim.Belki de kahveyi çok sevediğimdne olsa gerek=)=)=)


Photobucket

PhotobucketBenden sanat severlere farklı bir fikir olsun:

Photobucket

Yıl 2004, yer Almanya-Bremen, en işlek sokağında gezerken dikkatimi domuzlar çekti.çzaten caddenin ortasındada domuzlar topluluğundan oluşna bronz heykel topluluğu vardı.oradan ilham almış sanatçılar her dükkanın önüne birer domuz heykeli koymuştu öyle abartı boyutlarda da değildi.işte bu domuzların karın bölgesinide 3 boyutlu resimleyip bulundukları dükkanın içerisini bizlere göstermekteydi.domuzlara bakarak içerisi nasıl bir yer görmek açısından. Alın işte fikir alın işte sanat sizde kuzu koyun dükkan önüne biz domuz yemiyoruz kuzu kesiyoruz ya hani=)kuzuların karınlarına mağazaların resimlerini yaptırın millet baksın bilinçli tüketici olarak dalsın içeri=)=) sanatsa sanat tasarımsa tasarım.

Tarih84

6 yorum:

Syhn dedi ki...

kahve keyfine koptum :)))

tarih84 dedi ki...

seyhan: ben de şekerim =)böyle kahve nasıl içilmez dimi=)

Joey Potter dedi ki...

Bende mandalinalı ve kahveli ineği beğendim. Şahane olmuş ya :))

tarih84 dedi ki...

joey: aa ben onu limon sanmıştım=) mandalinamıymış =) benim asıl favorim kahveli oldu.sanırım ortak beğeni de o olacak gibi:)

unnii dedi ki...

bence de kahveli orjinalliğiyle diğerlerin arasından sıyrılmış..

üç boyutlu ticarete dökülmesi bence de iyi fikir. hem de azıcık farklı şeyler görmüş olurduk..:D

tarih84 dedi ki...

unni: haklısın=) aslında İzmirde bir çok yerde var bu ineklerden de fotoğrafını çekmek o gün denk geldi.agoranın önünde,bostanlı iskelede,karşıyakada hem iskele de hemde sahil yolunda inekler vardı..ama kahveliyi tek geçiyorum.bana göre en orjinali=)