13 Eylül 2010 Pazartesi

Kanunsuzlukla Kanun Yapabilen Sanatçı:Tayyip Erdoğan

Oy sandıkları Doğu bölgelerimizde saat 16:00'da Batı bölgelerimizde ise saat 17:00 kapatılıyor ve sayımlar bu saatlerden sonra yapılıyor.*Yiğit Bulut saat 14:00'te sonuçlar elimize ulaşmaya başladı diye açıkmaa yaptı.*RTE ise saa 15:00'te Doğu Anadolu'daki sandıklardan sonuçlar gelmeye başladı dedi.*Oylamanın devam ettiği bir saatte nasıl sayım yapılıyor ve de haberlerini alıyorsunuz anlamış değilim.seçim sandığına oy kullanamya gidipte utanmadan sandıklardan gelen haberler iyi gidiyor diyecek kadar yüzsüz, kanunsuzluk alani şekilde olmuş bir ülke.yüksek seçim kurulu allahaşkına sen ne yapmaktasın yoksa senin de mi başında bir yarımağan var ?


Burada millet vekili seçmiyoruz, geleceğimizin söz hakkını savunuyoruz. yarın başınıza gelecekleri bakalım nereye başvuracaksınız bitti kurum kalmadı, artık sona yaklaştık.

Bu nasıl bir oylama, bu nasıl bir kanunsuzluk, yuhhhh artık.

Evet ya da Hayır artık bunu geçtim bile ama bu nasıl bir usulsüzlük. Gözleri kör olmuş ülkem,satılmış ülkem, vah halimize vah ki ne vah.MHP yetemedi, CHP saçmaladı.Tüm miting döneminden midem bulandı.Mahalle karılarını geçildi, rezaletti.2 maddeye karşıydım ve istenilmeyen zaten 2 maddeydi ama kimse konuşmadı sus-pus geçirildi koca miting dönemi yazıklar olsun.Artık bireysel başvurabileceğimiz tek bir kurum kalmadı bravoo.atı alan üsküdarı geçti hatta gidip basket maçı bile izledi yuhhh.

Yahu bu geleceğimiz ne AKP ne MHP ne CHP ne BDP bu geleceğimiz be geleceğimiz.

Yarın toplanacak kurulda kpss kararı alınacak ne mi olacak şu: 300 kişi iptal, diğer 4000 kişi bizim cemaat onlar kalacak denilecek. olan bizim gibi ailesi yememiş içmemiş kpss dersanesine yollamış, dirsek çürütmüşlere olacak.

Yazıklar olsun bizlere ,dilenciliğe alıştırılmış halk kömürü, erzağı evine gelmesine alışmış satılmışlar oy kullandı, bir çok genç hem de üniversiteli gidip götünü kaldırıp oy sandığına gitmedi.Allah kahretsin bile diyemiyorum zaten kahretti maşallah.

Bundan sonrası ne mi olacak, haritada sınırlar daralacak çünkü satılacak ne maden ne de işletme kaldı devletin sıra topraklarda hodri meydan.


Gerçi neden kızıyoruzki, vatandaşlık dersini müfredatlardan kaldıran, eklese de içini boşaltan bir eğitim sistemi.yasama nedir yürütme nedir yargı ne içindir NİÇİN AYRILMASI ŞARTTIR bilmekten aciz öğrenciler, tabikide eline aldığı kurnazlıkla hazırlanmış süslü püslü maddeleri görünce bir şey çakamaz.iyi sanar.Anayasa mahkemesine seçilecek üyeler neden siyaset kesiminden uzak kalmalı bilemez.Hakimler savcılar kendi içinde özerk olmalı algılayamaz.alır eline hııım bu maddeler değişecek yok bir şey der gider eveti basar ya da gider akp canıım biz muhafazakarız der atar.hakkaten yazık.Ben aslında Akp yede karşı değilim.çünkü belli bir parti görüşü savunmuyorum ama bu kadar aleni usulsüzlüğe artık tahammülüm de kalmadı.
KPSS sınavının tek iyii yanı adam gibi hilesiz hazırlandığım için Anayasa dersini hatmetmem oldu. işte o zaman gerçek anlamda ülkemde gerçekten neler dönüyor anladım. Ve 70li 80li yıllarda anayasa derslerinin hakkıyla verildiği için öğrencilerin neden mücadeleci olduklarını, neden haklarının peşinden koştuklarını algılayabildim.UYUTULMUŞ, ailesinin particisi, imanım olsun sağcıyım particisi, yok ben Atatürkçüyüm particisi...bu hallere düştük.gerçekten biz neyiz sorgulamaz olduk.

Bu anayasa bugün akp işine geliyor ama ileride kim bilir kimlerin de işine gelecek , Abdullah Öcalanın kardeşi bbc ye referandumdan bir gün önce açıklama yapıyor, bu yeni anayasa önümüzü açıyor diye.artık anlaşma bile yapıldığından ben bile şüpheleniyorum.hiç bir zaman bu kadar Allah lafını azına alanlara bu kadar şüphe ile bakmamıştım.

En büyük şok da çay fiyatları yüzünden fakir düşen kesimin, açlıkla savaşan kesimin evet demesi, be kardeşim açsın sen aç, bu hükümetten ne gördün de evet diyorsun.soruyor kanald muhabiri ne diyeceksin cevap evet ,peki neden işte, ama neden işte cevap :öyle dediler.Be kardeşim hayvancılığı bitirdiler, besicilik kalmayacak olan bölgelerden evet geliyo...ben anlamadım doğrusu.hakkaten okuyup akıllarına yattığını bilsem anlarım ama bu sadece hükümetin güven oyuna dönüştüğü, akp diye atıldığı için anlayamıyorum.
Tarih84

Hiç yorum yok: