1 Eylül 2010 Çarşamba

İzmir'e Asya Kıtasından Demir Almış Bir Cruise Yanaşır

Photobucket

Her gün güzel şehrimiz İzmir'e cruiselar yanaşır.Bu gemiler dünyayı turlarken bir çok kıtaya uğrayıp bir çok şehirdeki tatil sevdalıları alır uzak diyarlara taşır.Oradan da başka sevdalıları bakşa uzak diyarlara.İzmir esnafı boş durmaz, limana koşar,faytoncular,taxiciler,rehberler...ama bunlara dahil olmayıp ellerinde kameraları kendini alsancak sokaklarına atan bir çok turist de vardır.işteeeeeeeee o turistlerin bu seferki dikkat çekişleri rusuna,italyanına,arabına alışık İzmir haklını şaşırtan bir ülkeden gelmektedir.son dönemin yeni merakı asya kıtasının sakinleri , benim gözde turistlerim ah canlarım beniiim=)İşte bundan sonraki kısım dünyazdığım kore gençliği yazımın devamında yaşananları içermektedir.

Gerek konser esnasında gerekse yemek yerken hep turistlerin asya ağırlıklı olmasıydı, sanki İzmir'de asya günü ilan edilmiş gibiydi.Tayvan-çin... ama işin en ilginci çince(mandarin) konuştuğunu anladığımız orta yaşlı iki kafadarın ülkelerindeki teknoloji azmış gibi maxi toysa girip gezmeleri ne çok güldüğüm şeydi.heyyy amca oradaki oyuncaklar zaten sizin ülkenden geliyo boşuna dövizini harcama bunlara diyesim geldia ama o sıralar Angelina dudaklarına döştüren acı sosun zehri ile hop oturup hop kalkmakla meşguldüm.

Derken arkadaşıma otobüste gelirken bir geminin yanaştığını ve tren garının orada çok sempatik japon olduğuna %100 de 100000 emin olduğum sevimli kankalardan bahsettim.hatta Kore konserine geç kalmayayım derdim olmasa otobüsten bile inip tanışmak istediğim aklımdan geçti...Allah büyük işte keşke o anda atanmayı dileseymişim..tüh kaçtı..makus talihim...neyse biz oradan konser geçtik.aklımıza takılan indirim aklımızda takılı kalmasın diye tiffanyden alışveriş yaptık.teknosadan mp3 aldık..yorulduk ee bir kahve molası deidk ve soluğu starbucks coffeede aldık.

Photobucket

sizlere boşuna asya günü demiyorum o gün seçtiğim bozuk para cüzdanım bile japon karakterliydi=)

Bir kahvenin 40 yıl hatrı var mı acaba diye düşündük ve biz en az 20 kahve içmişizdir birlikte diye düşününce ahrette görürüz dedik=)..tamam tamam bunları ben düşündüm=)

Photobucket
veeeeeeee o muhteşem karşılaşma...evvet benim otobüste gördüğüm japon kankalar karşıma çıkmasın mı ben yerimde duramıyorum.zaten bloğum için elimde her daim fotoğraf çekimine hazır kameramla tereddütte kaldım.geldiler kafeye girdiler çıktılar amanıııınnn gidiyorlar ve arkadaşımın verdiği ama peşimden gelmediği destek ile=) attım kendimi önlerine.küçük bir konuşma ile fotoğraf çekilmke istediğimi söyledim.istesem bu kadar olur çünkü en sempatiği ile baya hoş sohbet oolup fotoğraf çekileceğim nereden gelsin aklıma.ben ki salaş giyinip çıkmış yola ben ki moraran gözlerle hayraan hayran bakmış onalar ve ben ki bilseydim kokteyl kıyafeti modunda çıkar idim be ben ahhh ben....ve sanmayınki tek ben çektiridim fotoğraf onlarda beni çekti birlikte çekildik, ay ne güzeldi ah ahhh....
Photobucket
Photobucket
Photobucket
ah canım benim tansaştan un kurabiyesi almış.yanındaki kankası ise enerji içeceği ve fanta almıştı.gemiye dönünce katık edecekler belli. aahhhh bende sizlere birer gevrek alaydım,yanına peynirle roka ekleyeydim,siyah zeytinide döşeyeydim ahh ben sizi ellerimle besleyeydim..ahhhhhhhhhhhhhhhhh yah gün böyle bitmedi ama ben bittim doğrusu.
günün devamı diğer yazıma kalsın anacım=)

bu kadar japon deidk bir de japonca parça dinleyelim bari dimi:Planetarium en Yahoo! Video
Musique d'accompagnement pour mon blog
Yükleyen yumi02. - DiÄ�er müzik videolarına göz atın.


Tarih84

5 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Şanslı günündeymişsin canım :D Bu abile Koreli mi? Tayvanlı mı? Bu arada Çince -Mandarin- lehçesidir Çinde konuşulan :D :D Seni de atıp götüreydiler cruiesa :))

tarih84 dedi ki...

joey: biliyorum canım benim seğrettiğim diziler hep mandolinceymiş arkadaşım söylemişti oradan çaktım.keşke benide alsalardı.bu arad resim çekildiğim kişi japondu.

ah o gemide bende olsaydım
açık denizlere yol alsaydım
vız gelirdi herşey inan bana
yeterki sadece sen bana bakseydın
hobbaaaaaaaaaaaaaaa

tarih84 dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
unnii dedi ki...

keşke bir kameram ya da foto makinem olsaydı da o japonlarla nasıl göründüğünü bir de dışardan görebilseydin..:)

tarih84 dedi ki...

unni: ay merak ettim doğrusu=) nasıl görünüyordum betimleme yap biz fotoğrafa bakar gibi anlamış oluruz=)