8 Eylül 2010 Çarşamba

Bayram Öncesi Son Hazırlıklar

Photobucket


Evvettt bayrama 1 kala son hazırlıklar dolu dizigin devam.eve geleli 1 saat anca oluyor ama yok yok iş bitmiyor.şimdi elimde kahvem azıcık dinleneyim dedim, sizlerle de iki kelam edip yeniden alışverişe gideyim, malesef bitmiyo anacım bitmiyo..para bitiyo alışveriş , eksik bitmiyo.şimdi elimde kahvem ve çifte kavrulmuş petibörümle biraz mola.
Photobucket

Şekerini aldım hani çukulata dediler, yahu dedim dün aldımya.kahveyi kavanoza dökerken hani bunun lokumu dediler.haydeeee aldım işte aldım dedim bu sade damla sakızlı alacaktın kahve yanına dediler.yahu dedim nane likörü verilicek ya ne gereği var lokumun.cevap hazır kızım o 2. gün servis edilicek yarın mevlüt var. offf benim hafıza resetlendi.evet yarın annanemin sene devreyesi.Allah rahmet eylesin yarın akşam bir de evde mevlüt var. yani biz bayrama iki kere hazırlanıyoruz.bunun yanında yarın izmirin kutuluşu şenlikler de arka fon bayram havası modunda bakalım hayırlısı.

ne oldu ülkemize şaşıyorum.bugün pazar gittim ateş pahası derler doğruymuş.biz sonuçta izmirdeyiz, meyve sebze bölgesind ebuna rağmen pahalı vay iç anadolu doğusu güneyine.çok berbat arkadaşlar hakkaten çok.

biz ki domatesi 5 kilo 5 kilo alırdık artık eve salçada alınıyor siz düşünün, domatesin kilosu 2tl olan bir memleket. 1 tl patatesin kilosu yuhhhh.meyveden bahsetmeyeyim bile bir kavuna 3.5 tl verdim siz düşünün.akşama kızartma yapalım iş çıkmasın yorgun düşücez dedik bir yanaştım ki o da ne 4 tl biber kilosu.evet aldım hatta üzerimde para bile bitti bugün 4 kez çarşıya indim şimdi yeniden inmeye hazırlanıyorum.inanın ben artık asgari ücretle geçim mücadelesi verip çocuk okutan ailelere gıpdayla bakıyorum.nasıl başarabiliyorlar diye.

Bayram kimize göre şeker, kimize göre çukulata kimimze göre hadi canım ordan ban para ver para manasına gelmekte. ben sanırım para isteyen gruba dahilim.hala atanamadığım için para veren kısma geçmedim=)bu bayradm da yırttık=)

kimize göre bayram izmirin kurtuluşu kimize göre annanenizi anma, yad etme günü..hepimiz için bir anlam sonuçta. anlam kattığımız, önem saydığımız mübarek günümüz şimdiden kutlu olsun hepimize.

Tarih84

2 yorum:

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ нandan dedi ki...

canım benim için de bayram bol temizlik köle isauralık yapmak demek. temizlik bitti ben de bittim ve susuzluktan kavruluyorum saatlerdir dk sayıyorum iftar için ama yok gecmiyor..

aksam tam dinlenme moduna girmeyi düşünürken sarılacak sarmalar , börek ve tatlı faslı aklıma geldi ay bayılcak gibiyim vallahi ya =(

tarih84 dedi ki...

handan: kaderimiz bir canım. sorma o sarmalar sarıl sarıl bitmedi.malum akşama mevlüt var sadece helva ile olmazmış, bir tencere daha sarma sarılacakmış.bayrammı ev gezmesi 5 çayı mı anlayamadım ben.hayır yani gelen zaten akraba, bizbizeyiz nihayetinde.birde haftaya aile günü var evde annammm öldüm ben