3 Eylül 2010 Cuma

Başka Bir Şehirde Cüzdan Trajedisi

Bugün belki de hayatımdaki en adrenalin dolu gününü yaşadım.Korku, şaşkınlık, sinir, inanamazlık, acı gerçeklik, bilinmezlik, başka bir şehir, başka insanlar, yapayalnız ben,ben nerdeyimlik, ben kimimlik, açlık, susuzluk, parasızlık, kimliksizlik,bekleyen kayıt, yapılamayan ödeme, hüngür hüngür ağlayan ben,güvenlik,polis,rektör, yeniden polis,annem,arkadaşlarım,yeniden annem, .....vee bir an kal gelir- hafızam resetlenir!!!!BUNLARIN HEPSİ 2 SAAT İÇERİSİNDE YAŞANAN BİR CİNNET HALİDİR.

Dün öğle saatleri, arkadaşım arar,tarih yetiş pamukkale üniversitesi kayıtları başlamış ve ilk başvuru sırasınba göre 135 kişi alınacak yetiş.Atamalar bilmeceye dönmüşken ben boş duramam illa yüksek yapmalıyım, bir yıl daha kpss çalışamam yeter modundayım.Zaten yüksek içimde kalmış bir uhde, uhdelikten çıkarmalıyım.Akşam 23.00'a kadar tüm evraklarım ı hazırlarım,bir çantaya koyarım,günlerdir benimle bir uykusuz kalan anneme kıyamadığımdan garaja erken gideyim kitap okuyup oyalanayım modunda 4.30 saat erken terminaldeyim.iki kez çay içip bolca fotoğraf çekip bloğum için bir çok yenilik eklerim tabii bunlar işin güzel kısımları,derken sabah 4.30'da otobüs gelir binerim.yanıma matematikçi hoşsohbet bir kız benimle aynı başvuruyu yapmak için biner.iyi ki binmiştir çünkü o bügünkü kurtarıcı meleğim rolünde ALLAH tarafından gönderildiğini sonradan anlarım.günlerdir üzeirmdeki yorgunluk son bir sat kala beni teslim alır uykuya dalarım,uyanırım DENİZLİDEYİM sabah saat 8.00.....okula gelinir tam kayıt esnası ben cüzdanımı bulamam ,çıldırmam ramak kalmış,bu cüzdan nerede,tek tek geceden sabaha neler yaptığımı gözden geçiririm mantıklı açıklama yok.yanıma oturan melek bana haber vermeden ödemeyi yapar kayıt yaptırılır.şükrederim bana bu meleği yollayan Allaha ve akıl edip nüfus fotokopisi ile dolaşn kendime=)
Çantamnı dökerim bakarım yok yok yoooooooooooookkkkkk cüzdanım yok.düşürme ihtimalim sıfır,unutmam ise imkansız peki ben ne yapacağım.Meleğe para ödemem gerekli çünkü onun daha bir çok parasal ödeme yapması lazım.neyse melek yine melekliğini takınır telefgonlarımız alır izmirde buluşmaya karar veririz.peki ben ne yapmalıyım.rektörlüğe anons,güvenliğe bilgi sonra aklıma cüzdanımdaki kredi kartı gelir.eyvah sıçtııııııımmmmmmmm çünkü kart annemin ve limit çok çok yüksek offfffffff ben ne yapıcam?????????

cebimd43 meleğin verdiği dolmuş parası var en azından garaja ulaşabilmem için.o an polis görürüm koşarım tabi arka fon efekti benim histerik ağlamalarım arada attığım cırt hıçkırıklarım...karokola gideriz.cüzdanında neler vardı denildiği an ben tekrardan ağlamaya başlarım farkında olmadan bir cüzdana neler koymuşum:

-2 üniversiteye birden başvuracağım için para 350tl
-kent kartım(20tl) içine yüklediğim 50tl
-ne olur ne olmaz diye cüzdan köşesine eklediğim 50tl
-vergi kartım kayıp cezası 20tl
-sigorta kartım kayıp cezası 20tl
-nüfusum kayıp cezası 60tl
-son anda çektirdiğim fotoğraflarım 15tl

BUNLARIN YANINDA BEN NASIL DÖNECEĞİM EVE SORUSU...
polisler pamukkale seyahate telefon eder servis gelir beni alır yanıma da polisin biri ne olur ne olmaz dolmuş parası verir(o verdiği 1.5tl sanki değeri 150.000000 gibiydi) terminale gidinceye kadar onlarca açılan telefon.kredi kartı iptal edilir.izmir emniyetinede haber verilir.izmir terminalinde de arama yapılır,üniversitede arama yapılır, sonunda terminale ulaşırm yer hala denizli.

şeytan beni dürter ihtimal olmasada soracağım tutar yer pamukkale yazanesi, sorduğum an cevabı alırım.cüzdan burada,tam otobüsün merdiveninde düşürlmüş, bizde sizi bekşiyorduk, biraz dikkat kardeşim.
o an tekme tokat yapıştırasım geldi ama susmalıyım çünkü parasızım.ben bi cüzdanı alayım siz o zman göreceksiniz.yazaneye gelirim,hesap sorma vakti.siz madem cüzdanı buldunuz neden polise bildirmediniz,sizin poşetlemeniz güzel saklamanız şahanede ben bugün neler çektim bilmiyorsunuz belkide kayıt yaptıramayacktım.bu nasıl bir sorumsuzluk.cüdana bakarım herşey yerli yerinde eksik yok.
derin bir ohh çekerim.anbnem izmirden zaten kestirmiştir biletimi biner gelirim.izmirde emniyete giderim teşekkür ederim, meleğe telefon açarım teşekkür ederim, annemi ararım özür dilerim(annem ise senin ağlaman dindi gerisi boş der, anne işte kıyamaz) dönerim izmir-bornovaya gidecek servise binmek için hamle ederim kuşta tam yüzüme hamle edip sıçar.tüm güvercinlerin götlerini pamuklamaya yemin ederim.arabaya binerim bu seferde yan cama sıçar.hay götün büzüle..ıyyyy pisssss

içim yanmakta,aç olduğumu hatırlamaktayım,yiyecek canım ne çektiyse alırım ama bir gıdım yiyemem çünkü haddinden fazla heyecan beni tıkamıştır.dudaklarım pul pul dökülmekte nasıl bir korku ile yamulduysam.canım yanmakta.yüzüm gözüm atmış durumda.

şu sıralar güvenimin kalmadığı emniyet güçlerine bu ilgi ve yardımlarından dolayı dolayı teşekkürü borç bilirim.
kınıklı-denizli emniyet müdürlüğüne,
izmir-pınarbaşı emniyet müdürlüğüne,
yol arkadaşım meleğe(demet'e)
telefonlarıyla yanımda olan la feama ,unniye ve emineye
sabrından dolayı anneme,
biletimi almak için koşturan annemin iş arkadaşına,
......... ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM,ALLAH NE MURATLARI VARSA VERSİN, ALLAH RAZI OLSUN.HAYATTA İYİ DOĞRU İNSNALAR, HALA GÜVENEBİLİCEĞİMİZ KURUMLAR VARMIŞ.
ne kadar aktarabildim belkide çok yüzeysel bir anlatım oldu bu yazdıklarım benim açımdan bugün tam bir trajediysi doğrusu.

NOT:hep de kötü şeyler olmuyor saat 4.00 sularına kadar sizlerle paylaşacağım değişik bir çok şey yakalamıştım ve otobüsmü beklerken yarıda kalan 2 kitabımı bitirip kafamda anlatımını planlamıştım.illa kötü saçma sapan manyakça bir gün yaşadım diye güzelleikleri görmezden gelip anlatmamazlık etmeyeceğim.biraz kendimi toparlayayım yeni yazılarla sizlerleyim.


Tarih84

6 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Canım geçmiş olsun. Buldun sonunda bak sana dedim düşürmüşsündür diye. Aksilikler zincirleme kaza gibidir derler ya. Sonuçta biri gidince hepsi teker teker gidecek. Hiç tasalanma canım benim. Hepsi geçmişte kalacak.

tarih84 dedi ki...

joey: inşallah canım mazide bir yara modunda hatırlanacak şeyler olarak kalır.zaten şuanda azımın içi yara dudaklarım pul pul dökülüyo nasıl bir korku ve panik yaşadım görsem.ben kendimi sağlamn sanırdım ağlama krizine girdim yediremedim bu olayı.neys eşimdie vimdeyim.hala açım çünkü azıma acıdan birşey alıp yiyemiyorum=(

Coşkun Hürsel dedi ki...

Aman geçmiş olsun!

tarih84 dedi ki...

coşkun hürsel: çok teşekkür ederim, geçti çok şükür.

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ нandan dedi ki...

aman cok gecmiş olsun canım pişöiş tavugun basına gelmez resmn macera filmi gibi, neyse ki sonu iyi bitmiş.

tarih84 dedi ki...

Handan: kusuruma bakma canım yorumunu daha yeni gördüm ve neredeyse 1 yıl sonra cevaplayabildim. bugün o melek arkjadaşım atandı onun sevinci içindeyim.