22 Ağustos 2010 Pazar

Sucuğun kokusu Davulun sesini yendi


Akşam saat 8 gibi ağlayarak sızmış kalmışım.Zaten gün boyu berbat haldeydim ve kusmak ağlamak tekrardan kusmak arasında kısır döngü yaşadım orucum sakatlandı sanırım=( sağır sultanın bile duyduğu kopya olaylarının beni mahfedişinin ikinci dalgasını yaşadık...şoklardayız.evet ben tercih yapamıyorum.

son dakika haberi listemi yaptım,okullarımı seçtim ve 0,41 puanla işlem yapamayacağım açıklandı.beklenen puanların 7 şer puan altında gelmesini sağlayan 2000 şerefsiz it sayesinde standart sapma yerlerde ve bizlerde tepe taklak olduk.çok ayrıntılı bir durum ama artık anlatmaya gücüm yok.bir yıl öncesine kadar sağlam olan midem üzücü bir dönemde mide kanaması ile sarsılmıştı.ve artık huy edindi annemin ödü kopuyor ama sanırım bu sefer atlattık bari ona şükür.amma velakin aç ,orucumu bile açamadan sızan ben ne satin sesini duydum ne de kulak tırmalayan davulun sesini.midemden korkan annem sahura kaldırmamayı seçmesiyle tam sahur bitecek derken ben bir kokuyla uyandım.sucuğun kokusu ile.inanması güç ama sucuk ve benzeri ürünleri sadece kışın soğuk günlerinde tüketirim ve genelde ağır gelir tadımlık yaklaşırım.ama bu gece taa karşı apartmandan gelen koku ile sarsıldım.neyse annem dayanamadı merkezdeki şarküteride buldu geldi ve sonuç bir dilim tatdım ve nefsimi körelttim.sanırım aralık ayına kadar yemem.


özetlemek gerekirse sucuğun kokusu benim gibi pek favorisi olamayn birini bile derin uykusundan uyandırmaya yetti.sucuk davul sesini yendi.

///////////////////////////////////
alakasız not: 11 hakkari, 2 siirt, 2 ağrı,5 kars,1 izmir, 1 tunceli, 2 şırnak benim tercihimi canı gönülden yaptığım ama artık atama umudumun bile olmadığı okullara kim atanırsa inşallah güzel ,mutlu bir mesleki yaşam geçirir.gerçekten orada olup öğrencilerimle yeni eğitim-öğretim hayatına başlamayı çok isterdim.
Tarih84

4 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Ya şok oldum şu anda. Bir bakayım dedim. Güzelim neden haber vermedin ya. Neyse olan oldu artık. Şaka gibi ya. 1 puan bile değil. Allahlarından bulsunlar inşallah, iki cihanda gün yüzü görmesinler dilerim. Başka da bir şey demiyorum. Sizi bir kenara bırak onların öğretmenlik yapacağı çocuklara günah. Yazık.. Allah topunun belasını versin. Bu sistemin de bu ülkenin de. Mazlumun hakkını yiyen allahın adını kullanan şerefsizlerin de. Sen SAĞ OL, SAĞLIKLI OL GERİSİ TEFERRUAT CANIM. SAKIN HA KENDİNİ YIPRATMA DAHA FAZLA. Bakalım duruma göre belki atlar yanına gelirim. Ya da sen çıkıp gelirsin düşünme bile hatt atla gel.

tarih84 dedi ki...

artık düşünemiyorum inanır mısın ben kendimi geçtim anneme üzülüyorum.ban birşey olucak diye aklı çıkıyor.teyzemler gelmiş inan onları bile görmedim uyudum kaldım diye annem ses etmemiş uyanık kaldığım her an gözümde yaş.yaprak dökümü dizinde bana da bir rol verseler tam olur.onlarında gözünden yaş eksilmiyo.yeni iş alanları bakmak gerek dimi.

Syhn dedi ki...

canım yaa
tercihlerin bunlar mı olacaktı?

sen bilirsin ama hala oruç tutman doğru mu?
ve elinden bir şey gelmiyorsa kafaya da takmayacaksın!
biliyorum demesi kolay ama ben senin için diyorum..

tarih84 dedi ki...

sağolasın seyhancım ama bugün denedim öğlen mide ağrım baya oldu,zaten niyetli değildim, sanırım bu sene yarım kalacak orucum.insan alışık olmayınca garip geliyo.oruç tutmayınca garipsiyorum.bugün daha iyiyim, televizyondaki haberler iyi geliyor ama sonuç çıkar mı bilemiyorum.binlercew insanın canını yaktılar.annem sen sanmaki sadece dilimzile yakarıyoruz bir çok aile emek verdi bizim bu uğurda yıpranan bedenlerimizin biel ahı var diyor.ben artık bir şey demiyorum.eylül sonuna kadar kendi yolumu çizicem.öğretmenlikten asla vazgeçmiyorum ama hayat akıp giderken artık bir köşede bekleyemem.sağolasın beni düşündüğün için.