19 Ağustos 2010 Perşembe

Suçlusun İsrail, Suçlusun Amerika , Acımasızsın Filipin

Bugün sinirim yatışmış nete girdim.Tercih listemi açtım inceledim.Kararımı yarına bıraktım.Dedim canım ülkemde neler olmuş, açtım haberleri...açmaz olaydım.Ülkemiz de dahil tüm dünyada var olan kaostan artık korkar oldum.Beni çok rahatsız eden bu mudur insanlık dedirten dört haber:


Haber1:Yer İzmir, Bornova.Evli ve iki kız babası 15 yıllık polis Ayhan Kırımlı ile 2.5 yıldır yasak aşk yaşadığı bekar bir bayanın cinayeti ile sarsıldı.Kısa süre öncesinde ayrıldığı ama polisin yakasını bırakmaması ve sürekli ölüm tehtidinden yılan kadın, polisin izinli olduğu gün soluğu çalıştığı polis şubesinde olmasıyla başlamış.Amirleri sorguya çağırdığı polisle şikayetçi sevgilisi kavgaya tutuşmuş ve önce kadını bilmem kaç yerindne vurmuş kadın şu an hastanede ölüm kalım savaşı içinde kendisinide tek kurşunla öldürmüş.Yazıklar olsun madem bu kadar gözün karardı, bu kadını bırakamadın öyleyse gidip boşansaydın kadının onurunu kurtarsaydın ya da bırakıp adam gibi çekilseydin.Hem eşinsiz olma, kurulu paşalar gibi düzenin olsun hem de sevgilin ohh ne rahat yok öle dava...Ayrıca iş güzar polis arkadaşlarında da suç.kesin meslektaş dayanışmaı diye adamı izinli gününde haberdar etmişlerdir ve olay bu noktaya gelmiştir kadın belliki kurtulmak için onun engelini kırmak için çalıştığı yere şikayete gelmiş, ama işte bizim emmlekette iş arkadaşını kayırmaca, şuç örtbası çok oldukça bunun gibi saçmalamalar, insanlık dışı muameleler çok olacaktır.


Haber2:Suçlusun israil. Bugünün israil başlığında bayan askerin, esirlerle çekildiği fotoğrafları Facebook'ta paylaşması ile patlak veren, dünya gündemine oturan fotoğrafları var.Hanfendi demişki en mutlu olduğum an bizde deriz ki sana ulan sürtük insan can çekişiyor orda, belini kıçını bağlamışsınız, hen an öldürülücem korkusuyla bu mu en mutlu an...hele bir askerde tarlada yarı çıplak ki nasıl o adam öle yarı çıplak kalmış o da ayrı bir araştırma konusu adamın başında zafer işareti verir gibi silahını dayamış fotoğrafa gülümsemekte..pessss rezillik bu.Avrupa insan hakları mahkemesi eften püsten işleri bırakıp asıl bu olaylara el atmalı.
işte israilli yosmanın en mutlu anları: pozlara bak Allahım...

Haber3:Filipinler'de iç güvenlik gücü sorguda.Polis artık yaptıklarını saklayamıyor.Filipinlerde hırsızlık yapan bir erkeğin işkence görüntüleri çıktı ortaya.Bu.. bu nedir bu.. dedirten cinsten.Yanlış görmüyorsunuz bu +18 lik asyavari işkence ,erotizm,vahşet filmleri değil hayatın ta gerçeğidir.
Suça karışan 11 polis, emniyet amirleri sorguda.Eğer fotoğrafta işkence gören adam ölürse terorizmden 40 yıl hapisleri istenecekmiş.Filipin devlet başkanı Benigno Aquıno işkencenin hükümet politikası olmadığını ve polislerin açığa alındığını belitmiş.
çok gördük böyle açıklamaları.hep böyle denir ama herkez her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilir yeter bu dayanışma örtbas can gidiyor a dostlar insanız bi insan unuttunuz mu bunu, biz faniyiz fani...

Haber4:işte olmaz olamaz cesaret edilemez denilen şey sonunda oldu.Kur'an-ı Kerim'e de el attılar.Hatta yakmaya kalktılar.Amerika'nın Florida eyaletinde bir klise 11 eylül saldırlarının yıl dönümünde topluca Kur'an-ı Kerim'i yakılması için yer belirlemeye ,şölenler düzenlemeye hazırlanıyor.
Daha 11 eylülün gerçek faili kim bilinmezken, gerçekten orta doğu mu suçlu yoksa ortadoğu petrollerinde gözü olan güçler mi ortaya çıkarılmamaya and içilmişken gidip bunlarla uğraşacaklarına yaptıkları şeye bak.orta çağ baskısını geri isteyen sapkın bir kesimin borusu ötmekte.Bir din adamı, hoşgörü,tanrı sevgisi olan birinin uğraşacağı işler değil bunlar...yazıklar olsun..herşeye susan biz ve bizim gibi ülkeler artık birşeyler yapmalı. elimizde tek dinimiz kaldı, her ne kadar dinimizi bile dinsizlikten çıkarılan vaazlar veren, milyonları peşinde koşturan şarlatanlar sürüsü olsada Kitabımıza, dinimize sahip çıkmalıyız bu bizim iman borcumuz.
Tarih84

2 yorum:

Syhn dedi ki...

çıldırmak işten bile değil..

tarih84 dedi ki...

yakında öğretmen cinayetlerini duyarsak şaşırma.az kaldı 300.000 atnamamış öğretmen hazır olda.