16 Ağustos 2010 Pazartesi

Sanırım Biraz Sakinledim

Bir yudum çay, güzel bir iftar, anlamlı bir yorgunluk sakinleşmemi sağladı.Cinnete dört nala gider gördüm kendimi.

Sabahın köründe acı bir gerçekle sarsılmam ve koca yıl uğraştığım, parmaklarımın derilerinin soru çözmekten, kalem tutmaktan soyulduğu emeklerimin üç beş çapulcuya peşkeş çekildiğini duymak inananın insanı delirtme noktasına getiriyor.
Teyzemin vefatının ardından eşyalarını toplamak ve ihtiyacı olanlara vermek için çıktım evden, anlamlı bir yorgunluk düşüncelerden uzaklaştırdı sadece teyzemin acısı sızlar oldu içimde.
İyi bir iftar şekerimi getirdi yerine, yastıklarla dolu teyzemin köşesinde huzura bıraktım kendimi, tabiki bana eşlik eden bir yudum incebelli bardakta çayımla.
Yarın dersaneye gidicem sonuç alınamayacak gibiyse toplu dava dilekçesi için ben de para yatırıcam...sonuç ne olur bilinmez ama ben bir adım atmazsam benim sonum iyi olmaz.Bir an içimdeki kinden ben bile korktum o derece.
Ey hayat daha kaç sınavın var bizler adına, ama bilki ben şimdiden yoruldum!
Tarih84

6 yorum:

Joey Potter dedi ki...

Pasiflore vereceğim sana ama sakin ol haklısın elbette. Söylenecek söz yok. Dur bakalım gün doğmadan neler doğar. Herşeyin hayırlısı olsun.

unnii dedi ki...

dediğin gibi yazık oluyor buralarda bu insanlara. nasaya girmeliler. o kadar insanın hakkını nasıl verecekler bilmiyorum.

tarih84 dedi ki...

Valla artık benim şansım yok.Fem ve SERHAT dersaneleri sayesinde bir çok tarihten birinci var.televizyonda sıradan bir haber dakikalarca ekrandaydı millet pankartlar açmış kopya olayları adına salisede değiştirildi böyle bir ülkedeyiz.hangi savcı bu işi adam gibi takip edecek merak ediyorum bakalım haftaya hukuki süreci topluca başlatılınca görücez.

tarih84 dedi ki...

Bu arada memurlar nette insanlar delirmiş durumda bakalım neler olacak.

Syhn dedi ki...

Allah emeklerini boşa çıkarmasın handancım biliyorum çok çalıştın..
iyi hbrler, neşeli yazılar bekliyorum senden ;)

tarih84 dedi ki...

umarım güzel heberlerle dönerim seyhancım. şimdi ntv haberde gördüm artık saklanamayacak bir gerçek bu eğitim sen bu kişilerin sınav iptalini istemiş ve bizim puanlar yeniden hesaplanmnasdını istemiş savcılıktda yığılmalar olmuş yaklaşık 3000 kişi bu işin içinde düşünsene karı koca birinciler bile var saçmalık ötesi=)