11 Ağustos 2010 Çarşamba

Hoş Geldin Ramazan

RAMAZAN GELMİŞ HOŞ GELMİŞ

Ramazan gelmiş hoş gelmiş.İlk sahura saatler kaldı.11 ayın sultanı, maneviyatımızın tavan yaptığı, kendimizi çok paylaşımcı bulduğumuz,ruhumuzun huzur dolduğu, hamaratlığımızın iftar saatlerinde bir yarışa dönüştüğü, her geçen saatin altın değerinde önemi olduğu,teravi namazının heyecanı,ilahilerin bir farklı gelen tınısı, hurması,sofrası,pidesi eee coca cola ile cola turka yarışı ben eksik kalamayayım bende bedava kontör veririm beni de alın sofranıza ben cola ben pepsi colası çok bond vari oldu:)...izmir gecelerinde çorbacılarda sahur gezmeleri, kordonda çay molası, sabah ezanı tüh bir yudum fazla su içseydim pişamanlıkları :) davulcunun kulak tırmalayan davulu debelemesi, korkunç maniler çığırtan bir ses, iftar gezmeleri, pide kuyrukları, küçük çocukların geriye sayımı ve bayram harçlık hesaplamaları çocuklar böyle zamanlarda bankacılara, finansörlere bile taş çıkartır=) eğer bu sene atanırsam İzmir'e fiyakalı bir vedam:) bu ramazanın bombası Ender Saraçla ramazan dieti:) illaki olmazsa olmaz ÇAĞRI DİZİSİ=) aslen her yıl bu diziyi ekranlarda görmeyi seviyorum gelecek nesilde birşeyleri birincil kaynak sayılacak yapıtlardan görmeli, bilmeli! Biraz eksik ahh teyzemmmmm , biraz buruk, biraz heyecanlı (malum kpss sonuçları açıklanacak bugün) renkli bir ramazan bizlere gelmiş hoş gelmiş diyorum.

Müslimi gayri müslümi tüm insanlığın bu mübarek , kutsal ayı hoş gelmiş:)
Tarih84

Ramazan ve ilk akla gelenler:


CANIM ÇEKTİ DOĞRUSU=)8 yorum:

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ нandan dedi ki...

güllaçı hiç sevmem ama bu resim iştahımı kabarttı dogrusu.

ramazan ayı ne zaman bitti de yenisi geldi insan sasırıyor yıllar su misali geciyor.benim de en sevdiğim aylardan biridri maneviyatın tavan yaptıgı, huzurla doldugumuz ender günlerden ve kıymetini bilmek gerek diye düşünüyorum.

pide kuyrugu, aksama ne yesem ne yapsal düşünmeleri, böyle iftara yakın melul melul yemeklere bakmak ve ac insanları o an anlamak, sultanahmet te eyüp te tüm kalabalık her türden insanla iftaı acmak ve en güzeli de bircok insanla aynı anda yemek yemek olayına bayılıyorum.

hayırlı ramazanlar canım kolaylıklar diliyorum.

zeynep dedi ki...

ilk hurmamı da yedim:)

Lee dedi ki...

Pide ve kompostoyu feci özlemişim.
Ramazan bir ayrı oluyor nedense :)

fato dedi ki...

Sırf hurma için ramazanın geldiğine pek bi sevindim :D Ewde hurma eksik olmuyor :D Şimdide açlıktan ölüyorum. Akşam iftar gelsede yemek yesek diyorum..


Hayırlı ramazanlar tarihcim :D

fato dedi ki...

:) Tarafımdan mimlendin Tarih :) Sanıyorum ilk mim ini benden aldın :D

Syhn dedi ki...

ne güzel özetlemişsin.. ezan sesiyle birlikte hay allah azcık daha mı yeseydim içseydim demeden olmuyor demekki :)

hurma ise bu ayın eeennn güzel yanı ;)

bunusevdim dedi ki...

Yazı süper olmuş, güllaca da bayılırım. Gül suyu falan, hem hafif hem tadı benlik.. oy oy oyyy.
Bu sene son bir kere daha bayram harçlığı almak istiyorum, kimse vermezse babamdan isteyeceğim :)

tarih84 dedi ki...

Handan, Zeynep, Lee, Fato, Seyhan, Bunu sevdim sağolun güzel yorumlarınız, paylaşımlarınız için=) hepinizin ramazanı mübarek olsun:)